585 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Borcam

Pek çok kullanıcının tercih ettiği borcam ürünler, borik asit kullanılarak yapıldığı için ısındığında fazla genleşmiyor ve sıcaklık değişimlerine karşı direnç gösteriyor. Borcam, ısıya karşı dayanıklı cam türü olarak tarif ediliyor. 180 derece ani sıcaklık değişimlerine dayanıklı malzemeden üretilen borcam ürün seçenekleri, fırın kapları olarak da kullanılıyor. Şeffaf cam malzemeden tasarlanan borcam modelleri, gıdaların pişirilmesi ve saklanması için en sağlıklı ürünler olmayı başarıyor ve pek çok mutfakta yer alıyor. Trendyol pişirme kategorisi, farklı modellere sahip borcam ürün seçeneklerini sizlerin beğenisine sunuyor.

Şık Borcam Ürün Modelleri

Borcam seti ve tekli borcam modelleri farklı tasarım özellikleri ile üretiliyor. Yuvarlak, oval, kare ve dikdörtgen şeklinde üretilen borcamlar her tür yemeğin hazırlanması ve pişirilmesi için kullanılıyor. Derin, sığ, dar, uzun ve geniş ebatlarla tasarlanan ürünler her ihtiyaca cevap veriyor. Borcam tepsi seçenekleri ve kare borcam modelleri, fırın yemekleri için en ideal ürünler olmayı başarıyor. Modeller şeffaf oldukları için fırında pişen yemeğinizin pişme sürecini rahatça takip etmenize imkân tanıyor. Şık tasarımlar ile üretilen kapaklı borcam modellerini, zeytinyağlı yemeklerin sunumunda kullanabilirsiniz. Borcamda pişirdiğiniz yemeği farklı bir sunum kabına almadan sofranıza getirebilirsiniz. Kalan yemeklerin sağlıklı bir şekilde buzdolabında muhafaza edilmesi için borcam ürünlerden yararlanabilirsiniz. Dikdörtgen borcam modellerini ise fırında börek ve hamur işi yapmak için kullanabilirsiniz. Pasta ve kek yapımı için kullanılan en uygun tasarımları da yayvan ve yuvarlak borcam modelleri oluşturuyor. Borcam, temizliği kolay hijyenik bir ürün olduğu için bulaşık makinesinde ve elde kolayca yıkanıyor. Bulaşık teli ile ovmaya gerek kalmıyor. Yemek artıkları cam yüzeyden kolayca akıp gidiyor.

Borcam ile Konforlu Kullanım

Borcam ürünler, bileşimindeki maddeler nedeniyle ısıya ve kimyasal etkilere dayanıklı olduğu için fırında, mikrodalgada, seramik ocaklarda, alev dağıtıcı ile gazlı ocaklarda rahatlıkla kullanılıyor. Berrak ve şeffaf oldukları için yiyeceklerinizi pişirirken görsel olarak izlemenize imkân tanıyor. Salata ve meze gibi yiyeceklerin hazırlanma sürecinde aynı özelliği ile size yardımcı oluyor. Tüm bunların yanı sıra borcam ürünler, cam oldukları için mükemmel bir sunum kabı olmayı da başarıyor. Derin olmayan borcam modelleri ile sütlü tatlılar yapabilirsiniz. Hazırladığınız tatlıları, soğuk yemek çeşitlerini ve mezeleri buzdolabında kapaklı bir borcam içinde kolayca muhafaza edebilirsiniz. Borcam kaplarınızı derin dondurucuya da koyabilirsiniz. Ürünlerinizi yüksek ölçekli ani ısı değişimlerinden sakınırsanız, uzun yıllar boyunca sorunsuz biçimde kullanabilirsiniz. Izgara üzerinde kullanımı uygun olmayan borcam ürünlerinizi sıcak değil, ılık fırına koymanız gerekiyor. Fırına vermeden önce bir süre oda sıcaklığında tutarak ani ısı değişimine karşı önlem alabilirsiniz. Borcam ürünler, düşük ısıdan yüksek ısıya yavaşça geçerek kullanıldığında uzun ömürlü oluyor.

Borcam Fiyatları

Pek çok model seçeneği ile tasarlanan borcam ürünler, ebatlarına ve işlevsel özelliklerine göre değişen fiyatlar içeriyor. Büyük ve küçük ölçekli olması, derin ya da sığ olması veya kapaklı olup olmaması gibi nedenler borcam fiyatları üzerinde belirleyici oluyor. Tekli modellerin yanı sıra ikili ya da üçlü setler halinde sunulan ürünler, farklı fiyat seçenekleri ile satılıyor. Yiyeceklerin pişirilmesi ve saklanması konusunda çok sağlıklı olan borcam modelleri, ulaşılabilir fiyat avantajı ile sunuluyor. Tepsileri, kaseleri, derin tencereleri, sığ modelleri, küçük ve büyük ürün seçenekleri ile üretilen borcamlar, her evde beğeniyle kullanılan modeller olmayı başarıyor. Trendyol, pişirme kategorisinde farklı borcam ürün modellerini sizlerin beğenisine sunuyor. Ürünleri inceleyerek ihtiyacınız olan modeli avantajlı fiyat seçeneğiyle kolayca satın alabilirsiniz.