"

Bulaşık Parlatıcısı

" araması için 58 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Bulaşık Parlatıcısı

Makineye atılarak yıkanan bulaşıklar konusunda kullanıcıların beklentisi tertemiz ve parlak bir görüntü yakalamaktır. Genellikle makineden yıkanmış olarak çıkan tabaklarda, kaşıklarda temiz ve parlak bir görüntü yerine benek benek su lekesi bulunur. Bu durum mutfak malzemelerinin kirli olarak görünmesine yol açar. Bulaşık parlatıcısı; çatal ve kaşıkların, bardakların, tabakların üzerindeki matlığı alarak bulaşıkların lekesiz kurumasına yardımcı olur. Bulaşık makinesinin parlatıcı bölmesine koyulan bulaşık parlatıcısı ile makineden çıkan yıkanmış malzemeler daha parlak ve daha temiz bir görüntüye sahip olur. Bulaşık parlatıcısı aynı zamanda kullanılan mutfak malzemelerinin yıkanma nedeniyle zamanla matlaşmasının önüne geçer. Erken matlaşmaya karşı koruma sağlar. Bulaşık parlatıcısı parlatmanın yanında bulaşıkların daha hızlı bir sürede kurumasına yardımcı olur. Kullanılan mutfak malzemelerini yüzeylerini çizilmelere ve tahrişlere karşı korur. Tüm bunlar göz önüne alındığında, bulaşık parlatıcısı deterjanla birlikte kullanıldığı zaman oldukça faydalı sonuçlar verir.

Makine Parlatıcısı Nasıl Kullanılır?

Suda bulunan kireç ya da tortu birikmeleri nedeniyle oluşan lekeler rahatsız edici bir görüntü oluşturur. Bu lekeler bulaşıklar yıkanmış olduğu halde yine de mutfak araç gereçlerinin kirli olduğu hissini verir. Bulaşık parlatıcısı bu lekeler için oldukça etkili bir yöntemdir. Bulaşık parlatıcısı, makinenin içinde bulaşık deterjanı için ayrılmış bölümün hemen yanında yer alan parlatıcı için ayrılmış bölüme koyulur. Haznenin kapağı açılarak bulaşık parlatıcısı dikkatlice deliğin içine dökülür. Hazne bulaşık parlatıcısı ile tamamen doldurulur. Haznenin üzerinde 1 ve 5 arası kademeler bulunur. Bu kademeler bulaşıkların parlaklığını belirlemek için kullanılır. Yoğunluk ayarı bu kademelerden biri seçilerek yapılır. Yoğunluk ayarı için kademe seçerken suyun kireç yoğunluğu, sertlik durumu da göz önünde bulundurulmalıdır. Çünkü lekelenmenin önemli nedenlerinden biri suda bulunan kireçtir. Standart sertlikteki şebeke suyu için yoğunluk kademesini 3'e getirmek yeterli olur. Eğer 3.kademede bulaşık parlatıcısı beklenilen sonucu vermiyorsa kademesi bir sonraki yıkamada daha da artırılabilir. Bulaşık makinesi çalışırken otomatik olarak durulama aşamasında bulaşık parlatıcısı devreye girer. Kademe doğru ayarlanmışsa ve bulaşık parlatıcısı miktarı yeterli düzeyde koyulmuşsa sonuç tatmin edici bir parlaklık ve temizlik olur.

Bulaşık Makinesi Parlatıcısı Zararlı Mı?

Bulaşık makinesi parlatıcısı, bulaşık deterjanı gibi rahatlıkla kullanılabilen bir üründür. Bulaşık parlatıcısı hakkında zararlı olduğuna dair herhangi bir bilgi bulunmaz. Ancak bulaşık parlatıcısı seçiminde kendini ispatlamış, bilindik markalara yönelmekte fayda var. Genellikle en sık tercih edilen bulaşık parlatıcısı markası Finish, bulaşık makinesi ürünleriyle kullanıcılar tarafında oldukça beğenilir. Sodasan, Sonett gibi markalar da bulaşık parlatıcısı olarak tercih edilenler arasındadır. Bazı kullanıcılar bulaşık makinesi parlatıcısının zararlı olduğunu düşünür. Bu nedenle bulaşık parlatıcısı alternatifi olarak sirke gibi doğal ürünlere yönelir. Makine için özel olarak üretilmiş bulaşık parlatıcısı yerine sirke kullanmak makinenin plastik aksamına zarar verebilir. Bu da bütçenize ciddi oranda bir zarar verir. Aynı zamanda sirkenin aroması bulaşıklara karışarak hem makinede hem de mutfak araç gereçlerinde rahatsız edici kokuya sebep olabilir. Bu nedenle bulaşık parlatıcısı olarak alternatif ürünler yerine uzmanlar tarafından bulaşık makinesi için özel olarak üretilmiş ürünler kullanmak hem daha etkili sonuçlar almanızı hem de makinenizi korumanızı sağlar. Bulaşık deterjanı gibi bulaşık parlatıcısı da gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Özel olarak üretilmiş organik bulaşık parlatıcısı da bulunur. Dileyen kullanıcılar bitkisel olarak hazırlanmış bulaşık parlatıcısı da tercih edebilir.

Bulaşık Parlatıcısı Fiyatları

Bulaşık makinesi parlatıcısı fiyatı, markalara göre değişkenlik gösterir. Daha bitkisel ve organik olarak hazırlanmış bulaşık parlatıcısı ürünler, biraz daha yüksek fiyatlardan satışa sunulur. Genellikle tüm bulaşık parlatıcısı markaları her bütçeye uygun fiyatlara sahiptir. Ürünlerin litresine göre de fiyatlarda farklılık bulunur. 400 ml olan bir bulaşık parlatıcısı, 800 ml olan ürüne göre daha uygun fiyatlara sahiptir. Bulaşık parlatıcısı ürünleri, en az bir ay kullanmaya yetecek miktara sahiptir. Bu süre, kullanılan bulaşık parlatıcısı miktarına göre daha da uzayabilir. Bazı markaların bulaşık parlatıcısı ürünlerinde kampanyalar bulunur. Kampanyalı olan bulaşık makinesi parlatıcısı fiyatı genellikle daha uygun olmasıyla dikkat çeker. İçlerinde 400 yıkamaya yetecek kadar bulaşık parlatıcısı bulunur. Bu sayede bulaşık parlatıcısı uzun süre kullanılarak bütçeye de katkı sağlar. Her bütçenin ulaşabileceği fiyatlardan bulunabilen bulaşık parlatıcısı ürünler, bulaşıklarda istenilen parlaklığı verir.

Aradığınız bulaşık parlatıcısını en uygun fiyatlarla Trendyol bulaşık yıkama ürünleri kategorisinde bulabilirsiniz.