"

Bulaşık Süngeri

" araması için 491 sonuç listeleniyor
LifeMagic Sünger 3'lü
(2)
29,90 TL
11,90 TL
Sepete Git
ParexYeşil Sünger Oluklu 5'Li
(219)
29,99 TL
9,30 TL
Sepete Git
ParexÇizmez Oluklu Sünger
(91)
29,90 TL
11 TL
Sepete Git
SparkMikrofiber Bulaşık Süngeri
39,80 TL
19,90 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Bulaşık Süngeri ve Fırçası

Bulaşık yıkamak günümüzde özellikle kadınların en çok önem verdikleri ev işlerinden biridir. Bu noktada devreye bulaşık süngeri ve bulaşık fırçası girer. Çünkü, bulaşık makineleri olmasına rağmen elde yıkanması gereken bazı bulaşıklar olabilir. Örneğin; dibi tutmuş tencereler, özel baskılı tabaklar ve çizilmiş bardaklar, bulaşığa dair en büyük sorunlardır. Artık hepsi için özel yapılmış sünger ve fırçalar bulunur. Yeni model çizilmez özellikli, yumuşak dokulu süngerler ile bulaşıklar daha kusursuz görünür. Bulaşık süngerlerinin yanı sıra tabak ve lavabo için de özel bulaşık fırçası vardır. Özel üretim sünger ve bulaşık fırçası, deterjana olan ihtiyacı da daha aza indirir. Üstelik kullanım açısından da oldukça kolaydır. Bulaşık süngeri, genelde sarı üstü yeşil olanları ile bilinir. Oysa artık farklı markalarca rengarenk süngerler de üretilir. Bulaşık süngeri, özelliklerinin yanı sıra tasarım şekilleri ile de çok çeşitli modeller barındırır.

Bulaşık Süngeri ve Fırçası Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Bulaşık süngeri ve bulaşık fırçası seçiminde mutfakta en büyük rolü üstelenen ürünleri alırken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Bulaşık sünger ve fırçaları, günlük hayatın en önemli parçaları olduğundan dolayı model seçiminde ekstra titiz davranmak gerekir. Bulaşık süngeri alırken ilk olarak süngerin dokusuna dikkat edilmelidir. Alınacak süngerin üzeri de kontrol edilmelidir. Genellikle bulaşık süngeri modellerinin üzeri yeşil, mavi gibi renklerde ve sert olur. Bu sertlik, süngerin zorlu kirleri çıkarabilmesini sağlar. Bulaşık fırçası alırken ise fırçasının kıllarına bakılır. İsteğe göre yumuşak veya sert olmalarına ve elde kolay tutulmalarına önem verilir.

Temizlik gereçleri arasında olan sünger ve fırça seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli unsurlardan biri de ürünlerin yapıldığı malzemelerdir. Bulaşık süngeri çeşitlerinin sağlık açısından tehlike oluşturmayacak malzemelerden tercih edilmesi daha doğru olur. Ayrıca bu tarz ürünlerin sık temizlenmesi gerekir. Doğru bakım ve temizliğin sağlanması ile sünger üzerinde oluşabilecek bakterilerin önüne geçilir.

Bulaşık Süngeri ve Fırçası Çeşitleri

Teknolojinin ilerlemesi ve imkanların gelişmesi ile beraber bu alanda da çok çeşitli ürünler üretilmiştir. Sünger ve fırça çeşitleri olarak oluklu, oluksuz, su emiciliği fazla, hassas ve seramik yüzeyler için iz bırakmayanları mevcuttur. Özellikle titiz insanlar için antibakteriyel, yüzeye önem verenler için çizmez ve iz bırakmaz bulaşık süngeri modelleri, rahatına düşkün olanlar için ise tutacaklı fırça ve süngerler üretilmektedir. Ayrıca Scotch Brite bulaşık süngeri çeşitlerinden tırnak koruyuculu olanlar da dikkat çeken ürünler arasında yer alır. Bunların yanı sıra deterjan hazneli sünger ve fırça modelleri vardır. Üstelik deterjan hazneli olmaları bulaşık yıkarken tüketicilere büyük avantaj sağlar. Parex bulaşık süngeri ve bulaşık fırçaları, bu özelliği kendilerinde barındırır. Bulaşık süngeri çeşitleri arasında sıkça tercih edilen modellerden biri de renkli süngerlerdir. Rainbow Vileda bulaşık süngeri ile sarı, mavi, yeşil ve pembe renkli bulaşık süngerlerine 10'lu set halinde sahip olunabilir. Günümüzde el şekline uyacak şekilde üretilen süngerler de büyük beğeni toplar. Hem dış tasarımları hem de iç özellikleri ile sıkça tercih edilir. Bulaşık fırçaları, yeni tasarım şekilleri ve kullanım rahatlıkları ile de beğeni toplar.

Bulaşık Süngeri ve Fırçası Fiyatları

Seçenek fazlalığı ve özellikleri bakımından bulaşık süngeri fiyatları değişiklik gösterir. Ortalama fiyatlardan başlayıp paket içeriğine göre değişen sünger modelleri vardır. İçerisinde on adet bulunan rainbow paketler en uygun fiyatlı ürünler arasındadır. Ayrıca sayı olarak fazla olması da tercih nedenleri arasında yer alır. Aqua bulaşık süngeri fiyatları da özelliklerine göre değişir. Bulaşık süngeri fiyatları incelenirken özelliklerinin göz önünde bulundurulması gerekir. Bulaşık süngeri ve bulaşık fırçası fiyatlarında dönem dönem değişiklikler görülebilir. Bazı dönemlerde bu tarz ürünler indirime girer. Bu sayede ürünlere daha uygun fiyata sahip olma olanağı artar.

Bulaşık Süngeri ve Bulaşık Fırçası Nasıl Temizlenmelidir?

Kullanım alanlarından kaynaklı olarak bulaşık süngerleri ve fırçaları, sıkça temizlenmesi ve bakımının yapılması gereken ürünlerdir. Her bulaşığın ardından ürünler güzelce temizlenmelidir. Ayrıca tezgah üzerinde açık bir şekilde bırakmak bulaşık süngerinin ya da fırçasının bakteri üretmesine neden olur. Ufak bir kapta saklamak daha avantajlıdır. Uygun temizlik ve saklama koşulu, sağlık açısından da oldukça önemlidir. Bulaşık süngeri ve bulaşık fırçası, sulu bir şekilde saklandığı zaman kullanım ömrü oldukça azalır. Kuru bir şekilde saklamak hem sağlık hem de hijyen açısından daha doğrudur. Ayrıca ürünler ne kadar kaliteli olursa olsun, bir süre sonra değiştirilmesi gerekir. Uzun süre aynı bulaşık süngeri ve fırçasını kullanmak insan sağlığına zarar verebilir.

Mutfağınız vazgeçilmez yardımcısı bulaşık süngerlerini Trendyol temizlik gereçleri kategorisinde bulabilirsiniz.