İlgili Kategoriler
DAHA FAZLA GÖSTER
Cinsiyet
Marka
Renk
"

Burun Bandı

" araması için 1234 sonuç listeleniyor
StopEver Nasal Plast Büyük Boy
StopEverNasal Plast Büyük Boy
(37)
17,70 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Burun Bandı

Taleplere Göre Burun Bandı Çeşitleri

İnsanlar tarih boyunca daha rahat hareket edebilmek için yöntemler geliştirdiler. Eylemlerini daha rahat icra edebilmek yapılan işin performansını artırmak da oldukça önemli bir unsur olarak kabul ediliyor. Daha rahat yürüyebilmek adına ortopedik ayakkabıların üretilmesi gibi daha birçok konuda refah seviyesini artırmak üzere çalışmalar benimsenmiştir. Bunlardan birisi olan burun bandı çeşitleri kişilerin taleplerine göre üretilmekte. Burun bandı yalnızca tek bir alanda işe yaramak üzere üretilmemekte. Nefes problemlerinden başka çeşitli alanda daha rahat hareket edilmesine yarıyorlar. Örneğin futbolcular kramponları daha rahat hareket etmek ve güçlü atışları sağlam şekilde yapabilmek için tercih etmekteler. Çim sahalarda onlara daha rahat koşma imkânı sağlarken olası kazaları ve sakatlıkları önlemede yardımcılar. İşte burun bantları da tıpkı kramponlar gibi futbolcuların kullandığı işlerini icra etmelerini kolaylaştıran aksesuarlardan. Burunlarına takarak futbolun yoğun temposuna daha kolay ayak uydurabiliyorlar. Bu sayede daha az nefes nefese kalıyor dikkatlerini toplayarak oyunun bir parçası olabiliyorlar. Sadece futbolcular değil neredeyse diğer tüm sporlarla uğraşan kişiler nefeslerini rahat şekilde alıp verebilmek için burun bandı kullanmaktalar. Bunun yanı sıra burun bandı siyah nokta tedavisinde de kullanılmakta. Güzel bir görünüme ulaşmak isteyen kişiler yüzlerindeki siyah noktalardan kurtulmak için burun gözenek bandı tercih etmekteler. Burun bandı kullanımı birçok alanda kişilere yardımcı olmayı başarıyor. Bununla birlikte bir dönem modanın bir parçası olarak da karşımıza çıkmıştır. Özellikle 90’lı yıllarda insanların kullandığı bu bantlar oldukça popülerdi. 2000’li yıllara dek yoğun şekilde tercih edildiler. Kimi zaman nefes problemleri kimi zamansa horlama konusunda çözüm odaklı olarak işlev gördüler. Özellikle burun bandı horlama sorunun çözümü aşamasında büyük faydalar sağlamakta. Fakat yine de en çok sporcular bu dönemde kullanarak televizyonlarda boy gösterdiler. Ülkemizde çok ciddi bir kullanıma sahip olmasa da özellikle ABD’de insanlar arasında popülerlik gösterdi. Rahat uyumanın şartlarından birisi olarak görülmesi sebebiyle hemen hemen herkesin evinde yer aldılar. Kadınlar çocuklar erkekler, yaşlı ve genç herkese uygun olacak boyutlarda üretilmekteler. Daha fazla oksijen aldırmaktan ziyade alınıyor olması gereken nefesi kişiye temin etmede yardımcı olmaktalar. Yaklaşık yüzde 30 olmak üzere nefes alma performansını arttırdığı uzmanlar tarafından dile getirilmekte. Sadece genç veya yaşlı değil çeşitli cilt tiplerine uygun olacak şekilde üretiliyorlar. Nefes almaya olan faydalarının yanı sıra burnunun şeklinden memnun olmayan kişiler burun şekillendirici bant kullanarak bu sorunu aşabilmekte.

Burun Bandı İşlevsel Özellikleri

Bantlar medikal sektörde çeşitli ihtiyaçlara cevap vermektedir. Japonya’da uzun yıllardır kullanılmakta olan medikal bantlar ağrıların geçirilmesine yönelik tedavilerde kişilere yardımcı olmaktadır. Kas ve iskelet sistemindeki rahatsızlıklara ameliyatsız olarak bir çözüm getirmektedir. Özellikle burun bandı ameliyat sonrası doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir. Doktorun tavsiye edeceği vakalar için kullanılabilecek bu bantlar fizik tedavi olmadan iyileşme sağlayabiliyor. Kimi zamansa tedaviye eşlikçi olarak hastadan edinmesi isteniyor. Ayrıca kişilerin bünyesinde ilaçların bazı yan etkileri olduğu biliniyor. Buna ek karaciğerin kirlenmesinde ilaçlar büyük rol oynuyor ve üstelik bazıları bağımlılık yapıyor. Bu noktada bu bantların kullanımı ilaçlar yerine sağlıklı bir alternatif olarak göze çarpmakta. Yapıştırıldığı bölgede bulunan kasları esneterek gerilmesine engel olmaktadır. Bu sebeple sakatlanmalarda özellikle etkili bir tedavi yöntemi olarak kullanılır. Buna benzer bir yöntem olan burun bandı kullanımı ise aynı şekilde kullanmak isteyenler tarafından işe yarayıp yaramadığı konusunda merak edilmekte. Burun bantları oksijen tüpü görevi görmemesi sebebiyle daha fazla oksijen vadetmektedir. Kişinin ihtiyacı olan ve normal şartlar altında faydalanması gereken oksijen konusunda yardımcı olmaktadır. Burun bandı faydaları arasında en çok göze batan gün içinde ve uyku sırasında rahat nefes almayı sağlamasıdır. Bu durumu daha iyi anlayabilmek için burun bandı çalışma prensibine bakmak daha faydalı olacaktır. Burun bandı yapıştırma suretiyle burun yüzeyine yerleşerek burnun nefes alması için ihtiyacı olan boşluğu sağlar. Burnu hafif genişletme görevi bulunan bant sayesinde daha iyi şekilde nefes alınır. Sporcuların memnuniyetle kullandığı bu bantlar çeşitli sağlık sorunlarının sebep olduğu olumsuzlukları en aza indirgemede yardımcı olur. Bu prensip ile çalışarak kişiye faydalı olmaktadır. Burun bandı nefes almaya yardımcı olması için üretilen çeşitlerinin yanı sıra horlama önlemek için üretilen çeşitleri de mevcuttur. Temelde aynı işlevi görseler de horlama konusunda daha farklı teknolojik ayrıntılara yer verilir. Horlama burundaki et veya kemik probleminin kişiye olan yansıması olarak kabul edilir. Burun ameliyatı olmaktan çekinenler için oldukça kolay bir çözüm olarak sunulmuştur. Uyumadan önce yapıştırıp burnunuzun şekli doğrultusunda sert kısma şekil verilir. Bu sayede burnunuzun hatlarına uyum sağlayarak sizin için en doğru nefes alma yöntemini sağlar; horlamayı engeller. Estetik açıdan ise burun temizleme bandı kullanılarak burun üzerinde ve kenarında bulunan gözenekler açılarak siyah noktalardan kurtulmak mümkündür.

Burun Bandı ile Pürüzsüz Bir Cilt

Cilt bakımında dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunur. Ciltte akne oluşumu hormonal ya da cilt bakım rutininiz ile ilgili olabilir. Hormon testleri bu konuda size yardımcı olabilir. Cilt bakım rutininiz için ise cildinizin ihtiyaçlarınızı bilmek gereklidir. Öncelikli cilt tipinizi öğrenmeniz en doğru adım olacaktır. Cilt tipinizi öğrenmek için ise basit bir yöntem olan peçete testi işinizi görebilir. Yüzünüze bir kat yapıştıracağınız peçete yapışma ve ıslaklık seviyesine göre cilt tipiniz hakkında size kolaylıkla bilgi verecektir. Eğer yapışıyor ve gözle görülen bir sıvı var ise yağlı bir cilt yapısı olduğuna işarettir. Tam tersi bir durumda kuru olduğuna kanaat getirebileceğiniz gibi yüzün farklı noktalarında oluşan değişik seviyedeki yapışma ve ıslaklık karma cilt yapınız olduğu manasına gelir. Tüm bu ciltlerin ortak sıkıntısı ise siyah nokta oluşumudur. İnatçı yapısı ve koyu rengi ile hemen göze çarparak yüze kirli bir görüntü verir. Oluşumunda cilt bakımı tercihleriniz büyük önem taşır. Çünkü bu noktalar cildinizde biriken kirlerin oluşturduğu problemlerden biridir. Komedon olarak da adlandırılmakla birlikte bir çeşit sivilce olarak nitelendirilir. Ciltteki gözeneklerin bakteri, makyaj kalıntıları ve ölü deri gibi çeşitli sebepler ile dolması sonucu oluşur. Bu kirler oksitlenerek siyah rengini alır ve cilde yerleşirler. Günlük cilt temizliği ve peeling gibi işlemler sayesinde oluşumunu en aza indirmek mümkündür. Cildinizi sağlıklı tutmak için bolca su içmek gereklidir. Siyah noktalardan bu yolla arınmak cildinizi nemli ve gözeneklerinizi temiz tutmak için oldukça güvenilir bir seçimdir. Buna ek beslenme düzeninizde bir takım değişikliklere gitmeniz gerekebilir. Örneğin E vitamini içeren besinler cilt sağlığını desteklerken siyah noktaların oluşumunu da engellemektedir. Bol su içeren besinler tüketmek de cilt sağlığını destekleyecek uygulamalardandır. Örneğin karpuz ve salatalık gibi yüksek oranda su içeren gıdalar tüketmek cildinizi güzelleştirmede etkili bir yöntemdir. Bunlara ek burun bandı siyah nokta temizliğinde en çok tercih edilen yöntemlerdendir. Bir diğer yol olan buhar yöntemi özellikle sıcak havalarda neredeyse yarım saati aşkın bir süre ile bekleyerek uygulanmaktadır. Bunun yerine ılık bir pamukla gözeneklerin açılması ardından yapıştırılacak bir siyah nokta bandı işinizi çok daha pratik şekilde görecektir. Ardından yapılacak buz kompresi veya cildinize uygun herhangi bir tonik uygulaması sayesinde bu gözenekler yerini pürüzsüz bir cilde bırakacaktır. Burun bandı kullanımı sayesinde kullanıcısına oldukça kolaylık sağlamaktır. Tek yapmanız gereken siyah noktaların bulunduğu burnunuzu ıslatıp bandı yapıştırmaktır. Genelde sadece bu uygulama yeterli olup öncesi ve sonrası işlemler kişiler için sadece opsiyoneldir.

Burun Bandı ile Rahat Bir Nefes İmkanı

Nefes alma konusunda birçok sıkıntı veren durum bulunmaktadır. Bu durumlar insanların günlük yaşamını aksatma bazense ciddi sağlık problemlerine yol açmaktadır. Bu sebeple ilaç kullanmak ciddi yan etkileri beraberinde getirebilmektedir. Burun destek bandı bu konuda çözüm odaklı geliştirilen en etkili yöntemlerden biridir. Nefes darlığı yaşanan birçok durumla mücadelede yardımcı olmaktadır. Mevsimsel alerjiler nefes darlığına sebep olmakta ve hatta astım hastalarının hayatını kâbusa çevirmektedir. Kimi hastalar burun tıkanıklığı ve burun kanallarının daralması sebebiyle güçlükle nefes alma problemleri yaşamaktadır. Burun bandı nefes kanallarını rahatlatmasından dolayı bu gibi durumlarla baş edilmesi için kullanılabilmektedir. Astım atakları için tek başına etkili bir yöntem olmamakla birlikte ilaçların ardından bir doktora danışarak atağın etkilerinin en aza indirilmesi için kullanılabilir. Çok sayıda nefes darlığına sebep olan hastalık bulunmaktadır ve bununla savaşmak için çeşitli yöntemler bulunur. Bunun için en etkili seçeneklerden biri nefes egzersizi yapmaktır. Kontrollü nefes alıp vererek gün içinde ihtiyacınız olan dinçliğe ulaşmanız için 10 dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra güne güzel bir hisle uyanmamış veya depresyon halinde olabilirsiniz. Bu gibi durumları da nefes egzersizi yaparak geçirebilirsiniz. Pek çok farklı nefes egzersizi tekniği bulunmaktadır. Bu tekniklerin bazıları kolaylıkla uygulanabilir seviyededir. Bazıları ise daha yoğun odaklanma ve çalışma gerektirmektedir. Psikolojik nefes darlığı durumu çoğu zaman kişilerce kalp krizi veya boğulma gibi durumlar ile karıştırılmaktadır. Nefes darlığı yalnızca fiziksel durumlar sonucunda oluşmaz. Kişi içinde bulunduğu psikolojik durumdan dolayı da nefes darlığı yaşayabilir. Yaşadığımız psikolojik durumlar da en az fiziksel durumlar kadar vücudumuzu etkiler. Hastalar genel olarak çok belirgin fiziksel etkileri bulunan bu durumun psikolojik olaydan ileri geldiğine inanmamaktadırlar. Psikolojik nefes darlığı yaşayan insanlar tüm fiziksel belirtiler uygun durumda olduğundan dolayı bir çaresizlik hali içine girebilirler. Çaresizlik hissi ve nefes darlığı birleşerek daha ağır hastalıklara neden olabilmektedir. Bu durumun ise doktor tavsiyesi ile alınacak ilaçlara ek yapılacak doğru meditasyon tekniği ile üstesinden gelinebilir. Meditasyon sayesinde kişi bünyesinde birikmiş stresi azaltır. Yapılan araştırmalar sonucunda meditasyon yapan kişilerde tansiyon ve kalp rahatsızlıklarına rastlanma oranı yapmayanlara göre yüzde 40 daha az. Bunun yanı sıra meditasyon ile rahatlayan ve stresten uzaklaşan kişide yaşlanma belirtilerinin geciktiği uzmanlar tarafından kanıtlandı. Çoğu psikolojik sıkıntının temelinde yatan gerçek ise mutsuzluk. Meditasyon ile mutluluk seviyenizi artırarak psikolojik sıkıntılardan arınmış mutlu bir hayat sürebilirsiniz.

Kaliteli Bir Uyku İçin Burun Bandı

İnsanlar günün yorgunluk ve stresini uyuyarak atarlar. İnsan sağlığı için kaliteli uyku çok önemlidir. Ancak bazı nefes problemleri sizlerin uyku sağlığınızı kötü yönde etkilemektedir. Bunlardan ilki ve en önemlisi uyku apnesi olarak bilinen solunum rahatsızlığıdır. Neredeyse en yaygın görülen solunum sıkıntılarından biridir. Ülkemiz nüfusunun yüzde 10 kadarı bu durumdan mustariptir. Uyku apnesinin kendi içinde çeşitleri olsa da halk arasında en çok rastlanılan halinde üst solunum yolunun uyku sırasında tıkanmaktadır. Uyku apnesinin belirtilerini sayacak olursak ilk sırada yüksek sesle horlama ile karşılaşırız. Bunun yanı sıra uykuda solunum durması ve uykudan ani şekilde uyanmalar da birer belirti olarak gösterilmektedir. Uyku apnesinin en büyük nedenlerinden biri aşırı kilolu olmak veya kalın bir boyun çevresine sahip olmaktır. Bunun yanı sıra alkol ve sigara kullanan ve dar hava kanallarına sahip kişilerde sıklıkla görülür. Uyku apnesi için farklı tedavi yolları öngörülmektedir. Tıbbi yardım gerektiren sık nefes kesilmesi durumu haricinde dar hava kanallarından dolayı bu durumu yaşayan kişilere burun bandı tavsiye edilmektedir. Uyku apnesi kadar yaygın bir uyku problemi ise horlama. Her ne kadar kişinin kendisini çok rahatsız etmese de yanında ve çevresinde uyuyan kişiler için büyük bir sıkıntı yaratmakta. Yapılan araştırmalara göre çiftlerin yüzde yirmi beşi horlama probleminden dolayı ayrı odalarda yatıyor. Doktorlar horlama problemine karşı burun bandı önerisi yapmaktalar. Bu bantlar nefes yolları ile ilgili horlamalarda çözüm olmaktadır. Özellikle estetik ameliyatlar sonrasında kişiler değişiklikleri hızlı bir şekilde görmek istiyorlar. Ancak oluşan morluk ve ödemler belli bir süre vücutta kalmaktadır. Morluklar kısa zaman zarfında iyileşirken toplanan ödem kişinin teninin özelliklerine göre altı veya sekiz ay sonunda vücudu terk eder. Özellikle burun estetiği sonrasında belli bir süre kişilerin direkt olarak güneşle temas etmemeleri gerekmektedir. Oluşan küçük kanamalar önemsenmese de yoğun bir kanama olması halinde doktorunuza ulaşmanız gerekmektedir. Burundaki ödemin tamamen atılması ve yapılan operasyonun tam olarak ortaya çıkması için 6 ay beklenmesi gerekmektedir. Bu süreyi kısaltmak isteyen kişiler için ise doktor tavsiyesi ile burun ödem bandı kullanılabilmektedir.

Burun Bandı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Burun bantları uzun yıllardır hayatımızın içinde yer alsa da son dönemde ülkemizde sıklıkla kullanılmaya başlamıştır. Özellikle nefes problemi yaşayan insanların kurtarıcısı olarak görülmektedir. Kolay nefes almayı sağlamasından dolayı uyku ve nefes problemi yaşayan kişilere önerilmektedir. Burun bandı kullanım şekli olarak burun üzerine yapıştırılır ve burun kanallarını gerdirir. Ülkemizde burun germe bandı olarak da bilinen bu kitin farklı çeşitleri mevcuttur. Burun kişiden kişiye farklılaşan bir organ olduğu için değişik boyutlara sahip çeşitleri mevcuttur. Burun bandı büyük boy özellikle burun çevresi geniş kişilerce sıklıkla tercih edilmektedir. Burun şeklinden memnun olmayan kişiler için doktor kontrolü ile bantlar kullanılabilmektedir. Özellikle kemiksel yapıdan ileri gelmeyen burun eğrilikleri ve diğer sorunların çözümü için burun düzeltme bandı kullanılmaktadır. Gece uyumadan önce kullanılan bu bantlar gün içinde takılmadıkları için herhangi bir görüntü kirliliği yaratmamaktadır. Bu açıdan geniş bir kullanım alanına sahiptir ve sosyal hayatınızı negatif yönde etkilemez. Herhangi bir sağlık probleminiz yoksa dilediğiniz burun bandını kullanabilirsiniz. Ancak özellikle burun estetiği olan kişilerin doktor kontrolünde kullanması gerekmektedir. Aksi halde henüz şekillenen ve iyileşme sürecinde bulunan burun istenilen görüntüyü kazanamayabilir. Her cilt tipine uyan çeşitleri bulunmakla birlikte horlama, nefes darlığı gibi problemlerinize çözüm getirmede yardımcı aksesuar olarak kullanılabilir. Cilt temizliği konusunda ise farklı etkilere sahip siyah nokta bantları alınarak sağlıklı ve temiz bir yüze sahip olabilirsiniz. Aradığınız burun bandını en uygun fiyatlar ile Trendyol uygulamasında bulabilirsiniz. Burun bandı fiyatları arasında dilediğiniz gibi sıralama yaparak size en uygun olanı bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra kullanıcıların belirttikleri burun bandı yorum ve görüşlerini alışverişinizi yapmadan önce okuyabilir ve alacağınız ürün hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.