"

Büyük Beden Elbise

" araması için 4708 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Büyük Beden Elbise

Büyük beden elbiseler için farklı stillere sahip yüzlerce model vardır. Her bir model, vücudun belirli bir özelliğini vurgular. Harika bir gardırop oluşturmak için vücut ölçülerinize uygun tasarlanmış büyük beden elbise modelleri arasından seçim yaparak her zaman harika görünebilirsiniz. Farklı bütçelere hitap eden büyük beden elbise fiyatları ve modelleri arasından seçim yapmak için büyük beden kategorisini inceleyebilir; beğendiğiniz ürünü Trendyol’dan anında satın alabilirsiniz.

Vücut Tipine Göre Büyük Beden Elbise Modelleri

Muhteşem görünmek, bedeninize uygun giyinmek ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak bölgelere dikkat çekmek demektir. Her kadının farklı bir vücut tipi vardır ve büyük beden elbise seçerken hatlarınızı dikkate almanız gerekir. Elma, armut ve kum saati gibi farklı vücut şekillerinin öne çıkarılması ve gizlenmesi gereken bölgelerini öğrenerek, her zaman en doğru seçimleri yapabilirsiniz.

Elma veya ters üçgen vücut tipinde, karın ve üst gövde en fazla ağırlığa sahiptir. Elbise satın alırken kalçaları ve bacakları vurgulayan elbise modellerini, kumaş seçiminde ise karın bölgesine daha gevşek bir şekilde oturduğundan, pamuklu kumaşları seçebilirsiniz. Büyük ve gösterişli desenlere sahip elbise modellerinden kaçınmalısınız. Genişlik yerine uzunluk yanılsamasını sağlamak için karmaşık ve küçük desenlere sahip büyük beden çiçekli elbise modellerini tercih edebilirsiniz.

Dar omuzlar ve geniş kalçalarla karakterize armut tipi vücut şekli için büyük beden elbise satın alırken üst gövdeyi vurgulamalısınız. Boyun ve omuz bölgesine dikkat çekecek bir elbise modeli seçebilirsiniz. Bakışları vücudun alt bölgelerine çekebilecek modellerden ve desenlerden kaçınmalısınız. A kesim elbise modelleri ile bel bölgesine odaklanmaya çalışabilirsiniz.

Tüm vücut şekillerinin en ideali, kum saati vücut tipidir.  Kum saati şeklindeki vücut tipine sahip olanların, orantılı vücut yapısı nedeniyle elbise seçmesi daha kolaydır. Vücudu saran büyük beden abiye elbise modellerinden büyük beden tesettür elbise modellerine kadar kum saati vücut tipi için seçim yaparken her zaman bel bölgesini vurgulamak önemlidir. Bel bölgesinin yanı sıra U veya V yaka şeklindeki modellerle üst vücudunuzu uzatabilirsiniz.

Kesime Göre Büyük Beden Elbise Modelleri

A kesim elbiselerin en önemli özelliği, kum saati vücut izlenimi yaratmasıdır. Bu tarz, hemen hemen tüm vücut şekilleri için mükemmeldir. Bununla birlikte büyük beden şifon elbise seçerken bu modelden kaçınmanız gerekebilir. A kesim elbise seçiminde ipek, saten gibi akıcı kumaş seçeneklerinden ziyade pamuklu, denim ve polyester gibi daha sert kumaşlardan yapılmış elbiseler daha iyi bir tercih olur. Daha sert malzemeler, elbisenin şeklini koruyarak elbiseyi her beden tipine uygun hâle getirir.

Doğal bel oyuntusu yerine göğsün hemen altında toplanan yüksek belli elbise modelleri, alt bedeniniz yerine üst bedeninizi vurgular. Bu elbise stili; oval, dikdörtgen veya üçgen vücut şekline sahip kadınlar için uygundur; çünkü dikkatleri üst kısma çeker. Yüksek bel elbiseler; büyük beden kısa elbise modellerinden maksi elbiselere kadar çeşitli uzunluklarda bulunabilir.

Pilili ya da "peplum" elbiseler, kum saati görünümü oluşturmak için mükemmeldir. Belin omuzlara ve kalçalara göre daha küçük görünmesini sağlar. Pilili elbiseler, belini vücudunun geri kalanıyla dengelemek isteyen dikdörtgen vücut şekline sahip kadınlar için uygundur.

Düz kesime sahip büyük beden gömlek elbise modelleri, rahat ve havalı stilleri seven kadınlar için harikadır. Bu elbise modelinde bel oyuntusu bulunmaz ve omuzlardan aşağıya doğru düz bir kesim izlenir. Düz elbiseler, dikdörtgen ve elma vücut şekli gibi omuzlarıyla aynı genişlikte kalçalara sahip olan kadınlar için iyi bir seçimdir.