"

Çadır Aksesuar

" araması için 44 sonuç listeleniyor

Çadır Aksesuar

Çadır aksesuarları, kamp yapmayı inanılmaz bir şekilde kolaylaştırır. Kamp sevdalıları; nereye giderlerse gitsinler güvenlik ve konfor için bazı çadır aksesuar modellerine ihtiyaç duyar. En çok tercih edilen kamp aksesuar modelleri arasında taşıma çantası, yedek kazıklar, naylon halat, tente ve ufak bir temizlik çantası yer alır. Öte yandan rüzgâr siperliği gibi aksesuarlar, rüzgârdan korunmayı sağlarken tamir ve onarım kiti çeşitleri de çadırın rahatlıkla onarılmasına olanak tanır. Trendyol, birbirinden farklı model ve işlevde çadır aksesuarını uygun fiyatları ile kullanıcıların beğenisine sunar.

Olmazsa Olmaz Bir Çadır Aksesuarı: Taşıma Çantası ve Tenteler

Taşıma çantası, birçok kişi için küçük ve önemsiz bir detay gibi gözükse de çadırın yanı sıra battaniye, uyku tulumu ve mat gibi diğer kamp aksesuarlarının taşınmasında önemli bir rol oynar. Yeterince büyük bir taşıma çantası ile kamp aksesuarlarını taşımak için endişe duymanız gerekmez. Üstelik taşıma çantalarının esnek yapısı ile birçok kamp malzemesi rahatlıkla taşınabilir. Çadır ipi, çadır polü ve daha birçok çadır aksesuarını taşıma çantası ile taşımak mümkündür. Taşıma çantaları, hafif ve kolay taşınabilir olma özelliklerinden dolayı birçok dağcının da tercihidir. Eşyaları kuru tutabilmek için bir adet tenteye ihtiyaç duyulur. Özellikle kötü havalarda kullanılan tenteler, eşyaların aşırı ıslanarak kullanılmaz hale gelmesine de engel olur. Tenteler sayesinde güneş ışığının zararlı etkilerinden de rahatlıkla korunabilir. Ayrıca tente, dağ yürüyüşü ve tırmanışlarda kamuflaj olarak kullanılabilir.

Fazladan Naylon Halatlar ve Çadır Kazıkları

Söz konusu çadır kazığı olduğunda fazla kavramı geçerli olmayabilir. Kampçılar, kamp hazırlıkları yaparken mutlaka fazladan çadır kazıklarını yanlarına almalıdır. Üstelik çadır kazıklarının sayısı kadar niteliği de önemli bir rol oynar. Çadır kazıkları, genellikle 12’li paketler halinde oldukça uygun fiyatlarla satılırlar. Çadır kazıkları, kamp alanlarında kullanmak için oldukça uygun aksesuarlardır, çünkü nemden dolayı paslanma gibi bir sorun yaşatmazlar. Kuru havalarda bile sivri uçları sayesinde kolaylıkla zemine saplanabilirler. Eğer satın alınan çadır 12 adet kazık gerektiriyorsa, her ihtimale karşı toplamda 24 adet kazık satın alınmalıdır. Fazladan naylon halatlara sahip olmak, kamp alanında kampçıların işini büyük oranda kolaylaştırır. Naylon halatlar, oldukça sağlam yapıları sayesinde çadırların sabit durmasını sağlar. Üstelik halatların gerginliği istenildiği gibi ayarlanabilir. Naylon halatlar; çadırın dışında sal yapmak, tuzak kurmak, balık tutmak gibi birçok amaç için rahatlıkla kullanılabilir.

Rüzgâr Siperliği ve Çadır Onarım Kitleri

Kamp alanlarında en sık ihtiyaç duyulan eşyaların başında rüzgâr siperlikleri gelir. Özellikle çadırın polü, kazıkları ve halatları sağlam değilse rüzgâr siperlikleri, çadırın rüzgâra karşı korunmasında önemli rol oynar. Alüminyum malzemeden üretilen rüzgâr siperlikleri aynı zamanda kamp ateşi yakmak için de kullanılır. Böylelikle kamp ateşinin sönmemesi ve her türlü koşulda yanması sağlanır. Yaklaşık 200 gram ağırlığında olan rüzgâr siperlikleri, birçok yere kolaylıkla taşınabilir. Bu nedenle rüzgar siperlikleri, kampçıların kamp alanlarındaki en önemli dostlarından biridir. Çadır onarım ve bakım kitleri, hızlı ve kolay tamir için ideal ürünlerdir. Bu nedenle her kampçının bir adet çadır onarım ve bakım kitine sahip olması gerekir. Çadırın yırtılan yerlerini yapıştırmak bazen mümkündür. Bu gibi durumlarda kit içerisinde bulunan özel yapıştırıcılar tercih edilmelidir. Aksi durumlarda ise onarım ve bakım kitlerinin içinde yer alan ek çadır malzemesi ve naylon yama malzemeleri tercih edilmelidir. Birçok farklı marka tarafından satışa sunulan çadır ve çadır aksesuarları çeşitlerini satın almak için Trendyol’u ziyaret edebilirsiniz.

Yukarı Çık