İlgili Kategoriler
Marka
Renk
"

Çadır Brandası

" araması için 224 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Çadır Brandası

Çadır brandaları, çadırları yağmurun ve güneşin zararlı etkilerinden korumak için sıklıkla tercih edilen malzemeler arasında yer alır. Çadır brandası çeşitleri, gölgelik olarak da kullanılabilir. Çadırlar için kullanılan tente sistemleri, direkler ve gergi halatlarıyla çok rahat bir şekilde kurulabilir. Çadır brandaları sayesinde 9 metrekarelik bir alan güneş ışığından ve yağmurun olumsuz etkilerinden korunabilir. Çadır brandalarının direksiz ağırlığı yaklaşık 1 kilogram civarında iken direkli ağırlığı ise 2,6 kilogramdır. Branda modelleri özellikle güneşten yayılan UV ışınlarını da filtreleme özelliği sayesinde sıklıkla tercih edilir. Tente modellerinde kullanılan özel kumaş ise öğle saatlerinde hissedilen sıcaklığı azaltarak kampçılara daha rahat bir kamp imkânı sunar. Tentelerde su geçirmez dikişler kullanılır ve böylelikle dikiş yerlerinden çadıra su sızmasına da engel olunur.

Portatif Yapısı ile Dikkat Çeken Çadır Brandaları

Çadır brandaları, 40 litre kapasiteli çantalarda kolaylıkla taşınabilir. Ayrıca birçok çadır brandası, kendine özgü taşıma çantası ile beraber satılır. Çadır branda ve tente sistemlerinde 1,80 metre uzunluğunda ve 16 mm çapında iki adet kazık bulunur. Böylelikle branda çadır çeşitlerinin kurulumu çok kolay bir şekilde yapılabilir. Çadır brandalarında bulunan kemer, yüzde 100 çelikten imal edilir. Brandanın ana kumaşında polyester kumaş kullanılır. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için gölgelik çadır modelleri de sıklıkla tercih edilir. Gölgelik çadır modelleri sayesinde 1 yetişkin veya 2 çocuk güneşin zararlı etkilerinden korunabilir. Gölgelikler, oldukça az yer kaplar, kolaylıkla sökülüp takılabilir. Güneşten korunmak için tasarlanan gölgelikler, 40 km/sa hızla esen rüzgara karşı bile oldukça dayanıklıdır. Gölgelik çadır modelleri, hava alan bir yapıya sahiptir ve düşük şiddetli yağmurlara karşı kullanıcıları koruyabilir.

Uygun Fiyatlı Açılır Kapanır Tente Modelleri

Uygun fiyatları ile tüketicilerin dikkatini çeken açılır kapanır tente modelleri, işlevsel yapıları ile de kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği tente modelleri arasındadır. Otomatik tente olarak da bilinen açılır kapanır tentelerin kullanımı da son derece kolaydır. Üstelik her çadıra uyumlu bir tente branda modeli kolaylıkla bulunabilir ve olumsuz hava koşullarından sakınılabilir. Açılır kapanır tenteler, yaz aylarında plajlarda güneşten korunmak için de sıklıkla tercih edilir. Böylelikle plaj gibi açık havada yapılan etkinlikler daha keyifli hale gelir. Tentenin altında uzun süre boyunca güvenle durulabilir. Üstelik tente brandaları, saniyeler içinde kurulabilir ve kaldırılabilir. Üstelik yüksek dayanıklılık gücüne sahip kumaştan imal edilen brandalar, yırtılma gibi durumlara karşı da son derece dayanıklıdır. Bu sayede uzun yıllar boyunca kullanılabilir.

Sağlam Yapısı ile Bilinen Farklı Çadır Brandaları

Kendi kendini destekleyen çadır brandalarının bir yere sabitlenmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Son derece esnek bir yapıda olan desteksiz çadır brandaları, son derece konforlu bir deneyimi tüketicilere sunmayı başarır. Genişleyebilen tente modellerinde ise çift katmanlı sistem bulunur. Bu sayede daha geniş bir alan yağmurun ve güneşin olumsuz etkilerinden korunabilir. Çadır brandaları; pamuk, polyester ve pamuk polyester karışımı malzemelerden üretilir. Güçlü ve nefes alabilen bir materyal olan pamuk, çadır brandası imalatında sıkça tercih edilir ve brandaya küf ve çürüme gibi durumlara karşı dayanıklılık kazandırır. Bazı çadır brandaları, pamuk ve polyester karışımı kullanılarak üretilir. Pamuk ve polyesterin bir arada kullanıldığı brandalar, oldukça güçlü ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Üstelik pamuk ve polyester karışımı kullanılarak üretilen branda fiyatları da son derece uygundur. Tamamen polyester malzeme kullanılarak üretilen brandalar ise oldukça hafif ve sağlam olmaları ile bilinir. Çadır branda fiyatları, markadan markaya değişiklik gösterir. Öte yandan uygun fiyatlı brandaları Trendyol’un çadır ve çadır aksesuarları kategorisinde bulabilirsiniz.