"

Cam Silecek

" araması için 251 sonuç listeleniyor
TitizFırçalı Camsil 22 Cm.
(42)
29,90 TL
14 TL
Sepete Git
KARGO BEDAVA
Kendim SeçtimCam Çek 45 cm.
(4)
42,50 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Cam Sileceği

Temizlik deyince akla ilk gelen işlemlerden biri cam silmek oluyor. Bir iç mekanın temiz olması için gereken öncelikler arasında muhakkak camların temiz olması yer alıyor. Ev ya da iş yerlerindeki camlarda yer eden parmak izlerinin, yağmur damlası lekelerinin gözle görülebilmesi çoğu kişiye rahatsızlık vermekle beraber otomobillerin ön ve arka camlarında oluşan; kuşların, yağmur ya da çamurun sebep olduğu kirlerin de temizlenmesi zorunlu hale geliyor. Bu lekelerden birçoğunun da oldukça inatçı olduğuna bakılırsa cam temizliği için gerekli olan temizlik gereçlerinin kalitesi ve dayanıklılığı da oldukça önemli oluyor. Tam da bu noktada cam sileceği devreye giriyor. Farklı kullanım amaçlarına göre tasarlanmış olan cam sileceği çeşitleri; teleskopik çift taraflı cam sileceği, mıknatıslı cam sileceği, oto cam sileceği gibi farklı şekillerde sunuluyor.

Çift Taraflı Cam Sileceği ile Mükemmel Berraklık

Cam sileceği modellerinden en çok tercih edilen ürün, teleskopik mikrofiber çift taraflı cam sileceği oluyor. Ev, iş yeri ya da otomobiller için çok pratik bir şekilde kullanılabilen çok amaçlı cam sileceği, sahip olduğu mikrofiber bez ile camsil görevi görüyor ve dokunduğu her yeri ışıl ışıl yapıyor. Zor kirleri çok kolay bir şekilde çözerken camınıza hiçbir şekilde zarar vermeyen bezler temizlenip değiştirilmek için çıkarılabiliyor, çamaşır makinesinde yıkanabiliyor. Bir ucu çek pas bir ucu ise mikrofiber bez olan çift taraflı cam sileceği, 180 derece hareket edebilir özelliğiyle öne çıkıyor. Hareket butonları farklı noktalarda sabitlenebilen çift taraflı cam sileceği, ulaşılması en zor noktalara ve köşelere dokunabiliyor ve gerçek bir temizlik yapma imkanı tanıyor. Çift taraflı cam sileceği modellerinin teleskopik sapları dilediğiniz uzunluğa ayarlanabiliyor, farklı alanlar için rahatlıkla uzayıp kısalabiliyor. Temizlik yaparken bedeninizi zorlamamanız için de kolaylık sunan çift taraflı cam sileceği ile camları silmek için artık dışarı çıkmanıza ve kendinizi zorlamanıza gerek kalmıyor.

Mıknatıslı Cam Sileceği ile İç ve Dış Cam Temizliği Bir Arada

Bir diğer çok tercih edilen cam sileceği çeşidi ise mıknatıslı cam sileceği oluyor. Cam yüzeylerde ulaşılması en güç alanlara nokta atışı yapan, iç ve dış yüzeyi aynı anda temizleyebilen, tek ve çift cam kullanımları için ideal olan mıknatıslı cam sileceği ayarlanabilir mekanizması sayesinde güvenli bir şekilde birleştirilip ayrılabiliyor. Temizlemek istediğiniz camın üzerinde yazan cam kalınlık numaralarına bakarak, mıknatıslı cam sileceğine istenilen güç ayarı verilebiliyor. Böylece camın özelliğine göre farklı basınçlarla cam sileceği uygulaması gerçekleştirilip ışıl ışıl ve etkili bir temizlik yapılmış oluyor. Hiç bir güç ayarının yapılmadığı durumda ise mıknatıslı cam sileceği, 3 mm - 4 mm - 6 mm kalınlığındaki balkon camı gibi tek camları kolayca temizleyebiliyor.

Mıknatıslı cam temizleyicilerin en çok kullanıldığı alanlardan biri de akvaryumlar oluyor. Akvaryumculukla ilgilenen kişilerin, rutin akvaryum camı temizliği mıknatıslı cam sileceği ürünler ile çok pratik ve hijyenik bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Cam temizliği için akvaryum içindeki suyun boşaltılmasına gerek duyulmayan temizlik işlemiyle cam yüzeyinde birikmiş tüm lekeler ve kirler basit hamlelerle yok ediliyor, akvaryumun huzurlu görüntüsü tertemiz bir şekilde izlenebiliyor.

Etkili Bir Cam Temizliği İçin Doğru Cam Temizleme Maddesi

Cam temizliğinin olabildiğince etkili ve minimum güçle yapılabilmesi için kullanılan cam temizliği maddesi de çok önemli rol oynuyor. Camların çizilmeden, herhangi bir hasara uğramadan temizlenebilmesi, cam sileceği ürünlerinin yüzeyde kolaylıkla hareket edebilmesi ve istenen sonucu vermesi için uygun cam temizliği maddesinin kullanılması gerekiyor. Pek çok temizlik maddesiyle bilinen Maratem’in 10 lt’lik cam temizleme maddesi hem etkili hem karlı bir temizlik işlemi için tercih ediliyor. Restoran, kafe, ofis, fabrika, temizlik firmaları, profesyonel çamaşırhane gibi temizliğin oldukça önem arz ettiği mekanlarda da tercih edilen cam temizleme maddesi, cam sileceği uygulamasını pratik hale getiriyor. Trendyol’un temizlik gereçleri kategorisinde yer alan cam sileceği ve cam temizleme maddesi çeşitlerine sadece hemen ulaşılabiliyor, hem bütçenize hem de ihtiyacınıza en uygun temizlik ürünü kolayca seçilebiliyor.

Pratik Cam Silmek İçin Birkaç İpucu

  • Bir sayfa gazete kağıdına camsil maddesini sıkıp camınızı silerseniz etkili sonuç alabilirsiniz.
  • Cam silmek için ihtiyacınız olan suyun içine biraz yumuşatıcı madde katmanız camlarınızın çok daha kolay temizlenmesini sağlayacaktır.
  • Mikrofiber bezinizi, normal bezle temizleme işlemi yaptıktan sonra kullanmanız yararınıza olacaktır.