Çamaşır Parfümü

Gardırop ve şifonyer içinde gerek dolap kapaklarının kapalı olmasından gerekse nemden dolayı kötü bir koku oluşabilir. Özellikle dolap kapaklarının uzun süre kapalı kalmasından kaynaklı oluşan kötü koku, tıpkı rutubet kokusu gibi dolap içinde kalıcı bir koku haline gelir. Zamanla kıyafetlere sinen gardırop kokusu, kıyafetler temiz olmasına rağmen kıyafetlerin kötü kokmasına neden olur. Çamaşırlardaki kötü kokuları gidermek isteyenler için ise çamaşır parfümleri, kullanışlı ürünlerden biri olur. Çamaşır parfümü, temiz ve kuru kıyafetlere dışarıdan uygulanarak kıyafetlerin güzel kokmasını sağlar veya dolap içine yerleştirilerek kullanılır. Çiçek kokuları gibi ferahlatıcı aromalar ile dolap kokusunu gideren çamaşır parfümü çeşitleri, farklı ürünler olarak alıcıya sunulur.

Çamaşır parfümü çeşitleri arasında sprey çamaşır parfümleri, kese şeklinde çamaşır parfümleri ve jel biçiminde kutu içinde satılan dolap kokuları bulunur. Farklı biçimleri bulunan çamaşır parfümü türleri arasında en popüler olanı spreylerdir. Dolap içinde kıyafetlerin temiz kokmasını sağlayan çamaşır parfümü, çamaşırların bakımlı görünmesine de imkân verir. Çiçek kokularını, bahar ferahlığını veya deniz kokularını evinize getiren sprey parfümler, kıyafetlerin rengini korumaya da yardımcı olur. Sprey çamaşır parfümü türleri, yalnızca kıyafetler için değil; mobilyalara, perdelere veya halılara yönelik de kullanılabilen ürünlerdir. Kötü kokan yastıklara, oturma gruplarına ve perdelere uygulanarak yaşam alanlarının temiz ve ferah kokmasını sağlar.

Çamaşır Parfümü Çeşitleri

Çamaşır kokusu çeşitleri arasında yer alan lavanta keseleri ise dolap içinde çamaşırların aralarına konarak güzel kokmalarını sağlar. Daha uzun süre koku verebilen keseler zahmetsiz bir kullanım sunduğu için tercih edilir. Çamaşır parfümü markalarına bakıldığında ise Yumoş, Chakra, Homemade Aromaterapi gibi seçenekler karşımıza çıkar. Özellikle Yumoş çamaşır parfümü ile Chakra çamaşır kokusu, sprey ürünler olarak indirimli fiyatlar ile alıcıya sunulur. Yumoş çamaşır parfümü; lavanta, sümbül gibi karışık çiçek kokularına sahiptir. Çamaşırlara bahar tazeliği getiren markanın ürünlerini inceleyebilirsiniz. Chakra çamaşır parfümü ise greyfurt, yasemin, bergamot, leylak gibi kokuları ile ünlüdür. Kıyafetlerinizin yanında havlularda, yastıklarda nevresimlerde kullanıma uygun olan çamaşır parfümü, çamaşırlarda mis gibi bir koku bırakır. Homemade Aromaterapi çamaşır parfümü çeşitleri ise lavanta keseleri olarak karşınıza çıkar. Zevkinize en uygun çamaşır parfümüne Trendyol çamaşır yıkama ürünleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Çamaşır Parfümü Nasıl Kullanılır?

Çamaşır parfümü, kullanımı oldukça kolaydır. Sprey formunda çamaşır parfümü türleri, çamaşırlara püskürtülerek uygulanır. Kıyafetler dolapta askılıyken veya yıkandıktan sonra uygulanan çamaşır parfümleri, hem dolap içinde koku oluşmasını önler hem de kıyafetlerinizin bakımını yapar. Sprey çamaşır parfümü türleri, aynı zamanda oda kokusu olarak kullanıldığı için kötü kokuların yoğunlaştığı bölgelere püskürterek kullanabilirsiniz. Özellikle çamaşır parfümü çeşitlerini, mobilyalar üzerinde kullanılacağı zaman mobilyaların kumaş bölümlerine püskürtmeniz yeterli olacaktır. Perdelerde fon perdeye veya tül perdeye püskürterek tüm odanın güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.

Kese biçimindeki çamaşır parfümü türleri ise kapalı dolaplarda çamaşırlar arasına konarak kullanılır. Çekmecelerde kıyafetlerin içine yerleştirilen keseler, uzun süre kıyafetlerin temiz bir şekilde kokmasını sağlar. Jel formundaki çamaşır parfümü çeşitleri de keselere benzer şekilde kullanılır. Açık biçimde dolap içine yerleştirilen jeller, dolapta koku oluşmasını engeller ve kıyafetlerin güzel kokmasını sağlar. Çamaşır parfümü türleri arasında askı biçimindeki kokular da mevcuttur. Keten askılar diğer çamaşır parfümü türlerinin aksine özel bir kullanım gerektirmez. Dolaba asılarak üzerine kıyafet asılan çamaşır parfümü askılar, dolabın lavanta kokmasına imkân verir.

Çamaşır Kokusu Nasıl Geçer?

Çamaşırlarda oluşan kötü kokuları geçirmenin ilk adımı kokunun neden kaynaklandığını tespit etmekle başlar. Koku rutubetten kaynaklanıyorsa ilk olarak dolabı çamaşır suyu ile temizlemek ardından çamaşır suyu kokusunun dağılması için havalandırmak gerekir. Kıyafetleri astığınız dolapta çamaşırların tekrar kokmaması için ara ara çamaşır parfümü kullanmak ve dolabı düzenli havalandırmak yeterli olacaktır. Eğer küf lekeleri kıyafetlere bulaşmışsa kıyafetleri yıkayarak asmak daha iyi sonuç almanızı sağlar. Dolaplarınız için ister sprey çamaşır parfümü türlerini isterseniz de jel veya kese halindeki çamaşır parfümü çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Jel çamaşır parfümü orta genişlikteki alanlarda ideal bir kullanım sunar. Havasızlıktan kaynaklanan çamaşır kokusu için de çamaşır parfümü kullanmanız yeterli olacaktır. Gardırobu veya şifonyer çekmecelerini ara ara havalandırarak kötü kokuların azalmasına yardımcı olabilirsiniz. Dolap ve çekmecedeki kokular dağılınca çamaşır parfümü türlerini kullanabilir veya lavanta keselerini dolabınıza yerleştirerek çamaşırlarınızın güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.

Yukarı Çık