"

Çamaşırlık

" araması için 557 sonuç listeleniyor

Çamaşırlık

Yaşam alanlarının hemen hepsinde ihtiyaç duyulan çamaşırlık çeşitleri en önemli eşyalardandır. Toplu konut alanlarında çamaşır kurutmayı kolaylaştıran çamaşırlık modelleri, çeşitli boy ve şekillerde sunularak kullanıcıların hayatını kolaylaştırır. Alüminyum, plastik, çelik, pirinç, metal gibi materyallerden üretilen çamaşırlıklar, çok katlı ya da kanatlı olarak satışa sunularak hem geniş aileler hem de bireysel kullanım için verimlilik sağlar. 

Duvara Monte Çamaşırlık Modelleri 

Akordiyon çamaşırlık adı da verilen duvara monte çamaşırlık modelleri, katlanabilir özellikler taşıyan oldukça pratik ürünlerdir. Balkon duvarına ya da herhangi bir duvara monte edilebilen akordiyon çamaşırlıklar, duvara sabitlendikten sonra açılabilir ve iş bitiminde kapatılabilir. Bu sayede herhangi bir alan daralması yaşanmaz ve çamaşırlar steril ortamda el değmeden kurumuş olur. Özellikle çocukların ulaşamayacağı yüksekliklerde kullanıldıklarında çamaşırların askıdayken kirlenmesi de engellenir. Genellikle paslanmaz malzemelerden üretilen akordiyon çamaşırlıklar, balkonlarda kullanıldıklarında da uzun ömürlü bir deneyim sunar. Duvara monte edilen alüminyum çamaşırlık çeşitleri ise yağışlara karşı dayanıklıdır ve açık hava koşullarına direnç gösterebilir. Yalnızca iki adet dübel ve iki adet vida ile kolayca monte edilebilen akordiyon çamaşırlıkları daha önce hiç monte etmediyseniz, usta yardımı almanız gerekebilir. Ancak ustalık konularında az da olsa tecrübeliyseniz, çamaşırlığı gayet kolay bir şekilde monte edebilirsiniz.  

Asansörlü Çamaşırlık Modellerinin Özellikleri Nelerdir? 

Asansörlü çamaşırlık modelleri, geniş aileler için en uygun olan çamaşırlık modelleri arasında yer alır. Yaklaşık 2 metreye ulaşan boyları olan asansörlü çamaşırlık modelleri en az 5 bölmeden oluşur. Asansörlü çamaşır askısı çeşitlerinin 7 bölümlü seçenekleri de bulunur. Geniş kullanım alanına sahip olan kullanıcılar, bu ürünleri tercih ederek daha fazla asma alanına sahip olabilir. Asansörlü çamaşır askıları, kademelenerek aşağı indirilebilir ve bu özelliği sayesinde kolayca çamaşır asabilmenize yardımcı olur. Askılı çamaşırlık fiyatları son derece uygun olduğu için bütçenizi sarsmadan yüksek bir rahatlığa ulaşmanızı sağlar. Asansörlü askıların bir diğer özelliği de farklı genişlik ölçülerine sahip olmalarıdır. 2 metrelik çamaşır askılarının yanı sıra 1 metre uzunlukta çamaşır askıları da bulunur. Ürünün kullanılacağı alanın ölçülerini göz önünde bulundurarak sizin için en uygun asansörlü çamaşır askısı modelini seçebilirsiniz. Asansörlü çamaşır askılarında da üretim malzemesi alüminyum, çelik ya da plastik olabilir. Alüminyum ve çelik materyallerden üretilen çamaşır askıları tamamen paslanmaz yapıya sahiptir ve çamaşırların nem derecelerinden ya da yağışlı hava koşullarından etkilenmezler. 

Balkon Çamaşırlık Çeşitleri Nasıl Kullanılır? 

Balkon çamaşırlıkları, balkonların trabzan ya da parmaklık bölümlerine geçirilerek kullanılan ergonomik tasarımlı ürünlerdir. Kolayca açılıp kapanabilen ve kurulup kaldırılabilen bu ürünler, en kullanışlı çamaşırlık modelleri arasında yer alır. Yalnızca tek hareketle açılan balkon çamaşırlıkları, geniş ya da dar ölçülerde satışa sunulur. Balkonunuzun genişliğini hesap ettikten sonra balkon çamaşırlığı satın almanız olası ölçü uyuşmazlıklarını engelleyebilir. Açılabilir ve bağımsız çamaşırlık modelleri dışında; asansörlü çamaşırlık, balkon çamaşırlığı ya da akordiyon çamaşırlıkların tamamında ürünün duvara ya da tavana monte edilmesi gerekir. Monte işlemi için ise duvarınıza ya da tavanınıza delik açtırmanız gerekebilir. Bu işlem için ise matkap ya da hilti gibi aletlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Eğer evinizde matkap yoksa matkap kiralama hizmetlerinden faydalanabilir ya da çamaşırlığınızı bir ustadan yardım alarak kurabilirsiniz.

Katlanır Çamaşırlık Modelleri 

Katlanır çamaşırlık modelleri en yaygın kullanılan çamaşırlık çeşitlerindendir. Bu modeller; ev içerisinde, balkonlarda, teraslarda, bahçelerde kısaca tüm iç mekanlarda kolayca çamaşır sermeye elverişlidir. İki yana açılan, dört kollu ya da çift katlı olan çeşitleri bulunan katlanır çamaşırlık modelleri, iş bitiminde katlanarak kaldırılabilir ve kolayca saklanabilir. Trendyol çamaşırlık modellerini ve ihtiyacınız olan diğer ev gereçlerini Trendyol ev gereçleri kategorisi içerisinde bulabilir, kolayca satın alabilirsiniz.