"

Can Yeleği

" araması için 68 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Can Yeleği

Şişme deniz ve havuz ürünü kategorisinde yer alan can yelekleri, denizdeki en önemli güvenlik tedbir ekipmanlarından biri olarak kendini belli ediyor. Farklı özelliklerde pek çok can yeleği modeli bulunması bir yana, bu ürünlerin kalıpları da yaş ve bedene göre çeşitleniyor. Can yeleği seçiminde ürünün vücuda tam ve doğru biçimde oturmasına dikkat etmek gerekiyor. Yetişkinler için tasarlanan can yelekleri, güvenlik ve konfor vadederken çocuklar ve bebekler için üretilen can yelekleri ise hem küçüklerin yüzmeyi öğrenmesinde onlara yardımcı oluyor hem de su üzerinde dengede kalmalarını destekleyerek denizi sevmelerini, denizde vakit geçirmeyi istemelerini sağlıyor. Ürünlerin fiyatları ise niteliklerine bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Örneğin şişme can yeleği, köpük can yeleği, çocuk can yeleği ya da otomatik şişme can yeleği fiyatları, birbirinden farklı oluyor.

Can Yeleği Özellikleri

Can yeleği, temel olarak kişiyi su yüzeyinde tutmaya yarıyor. Şuuru kapalı olanların batmasını önleyen ve yüzme bilmeyen kişilerin yüzmesine yardımcı olan ürün, can kurtarma işlevi dolayısıyla fark yaratıyor. Can yeleklerinin kıyı tipi, açık deniz tipi, yüzdürme tipi ve özel amaçlı çeşitleri bulunuyor. Işıklı, salvo ve düdüklü, yansıtıcılı donanıma sahip can yelekleri, güvenliği doğrudan artırıyor. Can yeleği fiyatları, temel ve ekstra güvenlik özelliklerine göre farklılaşıyor. Katı ve şişme olmak üzere toplam iki çeşit can yeleği satılıyor. Biçimi itibarı ile ceket gibi giyilebilen, boyna takılabilen, belde taşınabilen modelleri olan yeleklerin, ağızla ya da tüple şişirilebilen versiyonları bulunuyor. Şişme can yeleği, tatilcilerin en fazla tercih ettiği modeller arasında yer alıyor. Bu kategorideki yetişkin ve çocuk can yeleği modellerinin kolay şişirilebilme ve taşıma avantajına sahip olması, konforu ve güvenliği doğrudan artırması bakımından avantaj sağlıyor. Çocuklar ve bebekler için üretilen can yelekleri, miniklerin su yüzeyinde dengede kalmasını sağlıyor; boyun destekli modeller ise baş bölgesinin yorulmasını önlüyor.

Can Yeleği ile Güvende Olun

Yetişkin can yeleği takmak, deniz kazası ve dalga gibi olası sorunlarda hayat kurtarıyor. Şişmeli, otomatik şişme özellikli ve köpük can yeleği çeşitleri arasından seçim yaparken en iyi derecede koruyan; iskelet yapısına en uygun olan ve sağlam olduğundan emin olunan ürünlere yönelmek gerekiyor. Ekstra koruma kemerli, ışığı yansıtma özellikli şeritleri olan, sağlam toka ve kayış tasarımlı, tuza dayanıklı materyalden üretilen can yelekleri ile konforunuzu ve güvenliğinizi artırabilirsiniz.

Bebekler ve Çocuklar İçin Can Yeleği Çeşitleri

Can yeleklerinin yalnızca yüksek risk içeren durumlarda kullanılmadığını belirtmek gerekiyor. Su sporları yapanlar, deniz eğlencesi aktivitelerinden keyif alanlar, çocuklar ve bebekler için de can yelekleri, büyük bir yardımcı görevi görüyor. Yüzdürme yardımcısı bu ürünlerle deniz eğlencesi sırasında yoğun efor sarf etmeden su yüzeyinde durabilir ve yorulmadan uzun süre suda eğlenmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Su sporu yapmayı sevenlerdenseniz kaliteli can yelekleri kullanarak içiniz rahat bir biçimde ekstrem sporların tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Şişme can yelekleri, bebek ve çocuklar için de oldukça fazla tercih ediliyor. Farklı boyut, renk, desen, şekil ve tasarımlarla satışa sunulan çocuk can yeleği modelleri sayesinde çocuklar, havuzda dengede kalabiliyor; rahatça hareket ederek suyun keyfini sürebiliyor. Çocukların bel ve omuz bölgesini saran can yelekleri, aynı zamanda ebeveynlerin rahat etmesini de sağlıyor. Boyunluklu, kademeli ayarlanabilir bağlantılı, emniyet vanalı çocuk can yelekleri, oldukça fazla tercih ediliyor. Şişme yakalı can simidi çeşitlerinin genellikle birden fazla şişirme bölümü bulunuyor; böylece havası azalan bölgeler daha kolay şişirilebiliyor.