placeholder
"

Canon Yazıcı Tarayıcı

" araması için 6346 sonuç listeleniyor

Canon Yazıcı Tarayıcı

Yazıcı Nedir, Ne İşe Yarar?

Yazıcı Nedir, Ne İşe Yarar?

Yazıcılar, elektronik ortamlarda bulunan metin, resim, grafik vb. unsurları bir kâğıt üzerine işleyen alettir. Çoğu yazıcı bilgisayara yazıcı kablosu ile bağlanmaktadır. Bu kablolar ise USB ya da RJ45 ile bağlanmaktadır. Piyasadaki bazı yazıcılar hafıza kartı, fotoğraf makinesi, tarayıcı gibi aletlerden de çıktı alabilecek şekilde geliştirilmiştir. Bunun yanında modern olarak üretilen günümüz yazıcıların çoğunda faks çekme, tarama, fotokopi çekme gibi ekstra özellikler de yer almaktadır. Tek bir yazıcı ile birden fazla fonksiyona sahip makineler elde edilebilmektedir. Gelişen teknoloji ile beraber bilgisayarlarımız ile hemen her şeyi yapabilir hale geldik. Yazılım, donanım gibi faktörler açısından bilgisayarlarımız kişisel matbaalarımız olan araçlar haline geldi. Yazılım noktasında pek çok farklı program yardımıyla işlemleri halletmek mümkün. Sadece yazı yazmanın yanında görsel materyal, grafik gibi unsurları da bulmak ya da oluşturmak yapılabilen olaylar arasında yer almaktadır. Bu oluşturduğumuz metin, görsel materyal ya da grafik vb. gibi eserleri ise basma aşamasında bize yardımcı olan araçlar yazıcılar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ürünler bilgisayarda bulunan bu bilgilerin, eserlerin, verilerin bir kâğıda basılmasını sağlayarak bilgisayardan elimize kadar ulaşmasını sağlamaktadır. Printer olarak da isimlendirilebilen bu araçlar dilimize çevrildiği esnada yazıcı ismini almıştır. Bilgisayarınızda yer alan, tasarladığınız bir şeyi bir kâğıda basmak için tasarlanan araçlardır. Bir yazıcıyı bilgisayara bağlamak için en kolay yol paralel bağlantı noktası (Centronics arabirimi) kullanmak olmaktadır. Yazıcının, bilgisayardaki aynı arabirimi kullandığına dikkat etmek gerekmektedir. Bu sebeple yazıcı satın alırken bilgisayarınızla uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Arabirimler arasında fazla fark olmamakta hemen her arabirim bilgisayarınızla çalışmaktadır. Ancak yine de sorun yaşamama açısından dikkat edilmesi gereken bir bilgidir. Yazıcıların baskı yöntemleri ve diğer özellikleri ise değişkenlik göstermektedir. Bu noktada güvenilir markaları tercih etmek kaliteli sonuçlar almanız noktasında size fayda sağlayacaktır. Baskı kalitesi yazıcının çözünürlüğüne bağlı bir faktördür. Çözünürlük belli bir aralığa basılabilen nokta sayısı ve DPI (Inch başına nokta sayısı) olarak belirlenmektedir. Erişilebilen çözünürlükler 75 DPI - 400 DPI olduğu gibi bazen 600 DPI da mümkündür. Çözünürlükler markadan markaya modelden modele de değişkenlik gösteren faktörlerdir. Yüksek çözünürlüğe sahip olan modelleri tercih etmeniz daha etkili sonuçlar almanız noktasında önemli bir unsurdur.

Farklı Yazıcı Çeşitleri Nelerdir?

Farklı Yazıcı Çeşitleri Nelerdir?

Yazıcılar bilgisayarların harici donanım birimleri arasında yer alan ürünlerdir. Bu ürünler yardımı ile hazırladığınız resim, metin, grafik ve daha pek çok dosyanın yanı sıra internet aracılığıyla ulaşabileceğiniz hemen her şeyin de çıktısını alabilmeniz mümkündür. Yazıcılar farklı çalışma koşullarına sahiptir. Bu sebeple birden fazla yazıcı çeşidi ortaya çıkmıştır. Bu yazıcılardan ilki, karakter yazıcılar olarak bilinmektedir. Daktilo ile benzer özellik gösteren bu karakter yazıcılar ilk yazıcı türüdür. Karmaşık bir elektronik yapıya sahip olan ürünlerdir. Bunun yanı sıra düşük hız ve sınırlı grafik baskı yeteneğine sahiptir. Bu olumsuz özellikleri nedeniyle günümüzde kullanılmayan ve tercih edilmeyen yazıcı türüdür. Diğer yazıcı türü ise nokta vuruşlu yazıcılardır. Yazıcı üzerinde baskı iğneleri bulunmaktadır. Bilgisayardan gelen bilgi, veri gibi materyalleri elektromıknatıs yardımıyla kâğıt ile yazıcı arasında bulunan şeride nokta vurarak çıktı alınmasını sağlayan bir çalışma prensibine sahiptir. Bu sebeple nokta vuruşlu yazıcı adını almıştır. Sınırlı çözünürlüğe sahip olan ürünlerdir. Bunun yanında grafik yetenekleri de sınırlıdır. Sesli çalışan nokta vuruşlu yazıcılar düşük bir hız ile çıktı almaktadır. Bu özellikleri nedeniyle günümüzde daha çok bazı muhasebe kayıtlarını tutmak amacıyla kullanılmaktadır. Kullanım alanı çok geniş değildir. Günümüzde sık kullanılan yazıcı çeşidi ise mürekkep püskürtmeli yazıcılardır. Bu yazıcının çalışma şekli aslında nokta vuruşlu yazıcılar ile benzerlik gösterir. Ancak mürekkep püskürtmeli olanlarda nokta vuruşludaki vurma noktaları yerine baskı ortamına boyar madde püskürtme işlemi yapılmaktadır. Günümüzde en yüksek baskı çözünürlüğüne sahip olan ve sıklıkla kullanılmakta olan yazıcı çeşididir. Daha sessiz ve küçük bir tasarıma sahiptir. Kullandığı püskürtme yöntemine göre 3'e ayrılan bu yazıcılar piezoelektrik, ısıl ve sürekli olarak isimlendirilmektedir. Piyasaya en son sürülen yazıcı türü ise lazer yazıcılardır. Sessiz ve hızlı çalışma prensibine sahiptirler. Yüksek baskı kalitesi bu ürünlerde mevcuttur. Bilgisayardan gelen sinyalleri lazer yardımıyla ışığa duyarlı olan baskı silindirinin üzerine çizerler. Bu sayede baskı silindirinin çizilen kısımları durgun elektrik ile yüklenir. Durgun elektrik noktalarına baskı toz parçacıkları yanı tonerler yapışmaktadır. Bu tonerler dönen silindir aracılığıyla kâğıt üzerine aktarılmaktadır. Baskı ortamı 100 - 150 derece sıcaklığa sahip sabitleme silindirlerinden geçirilerek hava üflenmesi ile soğutulur. Bu işlemlerden sonra baskı tamamlanmış olmaktadır.

Canon Yazıcı Tarayıcı

Canon Yazıcı Tarayıcı

Canon markası teknoloji denildiğinde akla gelen öncü markalar arasında yer almaktadır. Pek çok farklı teknolojik ürün üreten marka yazıcı konusunda da önemli ürünler tasarlamakta ve üretmektedir. Sıklıkla satın alınan bu yazıcılar kaliteli baskılar elde etmenizi sağlamaktadır. Kaliteli baskılar elde etme faktörü bir yazıcı için son derece önemlidir. Kâğıda baskı yaptırılan metin, resim, grafik gibi unsurların kâğıtta daha net daha parlak görünmesi konusunda yardımcı olan faktördür. Kaliteli baskılar bilgisayardaki yakın çıktılar almanızı sağlamaktadır. Bazı modeller faks çekme, tarama ve fotokopi çekme özellikleri de göstermektedir. Bunun yanı sıra Canon yazıcıyı bilgisayarınıza USB kablo ile bağlayarak baskı almak istediğiniz hemen her şeyi kolay bir biçimde kâğıda yazdırabilirsiniz. Canon markaya sahip yazıcılar daha kaliteli baskılar elde edebileceğiniz mürekkep püskürtmeli ve lazer yazıcı çeşitleri olarak üretilmektedir. Mürekkep püskürtmeli olanlar kartuşlu olarak da bilinmektedir. Kartuş doldurularak gerekli baskı işlemleri yapılmaktadır. Lazer yazıcı çeşitleri ise pratik kullanıma sahip olan ve daha küçük boyuttaki yazıcılardır. Hem ev, hem de iş yerlerinde kullanılabilen ürünlerdir. Bunun yanında çoğu Canon marka yazıcıda Wi-fi bağlantısı bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde mobil cihazlar ile olduğu gibi birden fazla bilgisayarla da işlevlerin paylaşılması noktasında işe yaramaktadır. Canon Print uygulaması ile de telefonlarınızda bulunan resim, metin, grafik vb. dosyalarınızı da yazdırmanız mümkün olmaktadır. Bu özellik sayesinde sadece bilgisayarlar aracılığı ile değil cep telefonlarınızdan, tabletlerinizden de kaliteli baskılar almanız mümkün hale gelmektedir. Kompakt tasarıma sahip olan ürünler ile kişisel işleriniz için başarılı bir kullanım sunan modelleri arasında 2400 DPI ya da 4800 DPI yüksek çözünürlüklü ürünlere ulaşabilirsiniz. Bu çözünürlük oranları, özellikle fotoğraf baskısı için uygun olan ve yüksek kalitede fotoğraflar elde etmenize yardımcı ürünlerdir. Ev tipi modeller arasında bazı modeller video yazdırma özelliği bulunan yazıcılar video karelerinizi de kolayca basabilirsiniz. Canon yazıcı tarayıcı PictBridge desteği mevcut olan modellerde fotoğraf makinelerinden kablosuz olarak baskı yapmanızı sağlamaktadır. Ofis tipi lazer modellerde ise fotokopi ve faks özellikler mevcuttur. Bunun haricinde çoğu Canon marka yazıcıda birden fazla fonksiyon bir arada bulunmaktadır. Ancak ofis gibi kullanımlar için yazıcı tercihinde bulunacaksanız lazer tipi olanlar daha faydalı bir seçenek olabilmektedir.

Canon Yazıcı Tarayıcı Özellikleri

Canon Yazıcı Tarayıcı Özellikleri

Yazıcıların kaliteli olması son derece önemli bir unsurdur. Kaliteli malzemelerden yapılmış ve yüksek baskı teknolojisine sahip olan ürünler daha etkili sonuçlar almanız konusunda size yardımcı olur. Yüksek kaliteye sahip ve bilgisayardaki görüntüye en yakın sonuçları elde etmenizi sağlar. Bu sebeple güvenilir markalardan yazıcı satın almak mühimdir. Canon bu markaların başında gelmektedir. Farklı teknolojik araçlar üreten marka yazıcı konusunda da yüksek kaliteye ve gelişmiş teknolojiye sahip ürünler üretmektedir. Canon yazıcı tarayıcı özellikleri içerisinde LCD ekranı ya da dokunmatik ekranı bulunan lazer yazıcılar mevcuttur. Bu ürünler özellikle ofis, iş ortamlarında başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlar. Bunun yanı sıra mürekkep püskürtmeli olanlar enerji tasarrufu yapmanızı sağlayan ürünlerdir. XL mürekkep kartuşları ile ekstra büyük kartuşlara sahip olarak uzun süreli kullanım imkânı kazanabilirsiniz. Farklı sayılarda renkli ya da siyah - beyaz sayfalarda baskılar elde edebilirsiniz. Hızlı baskı özelliği sahip olan ürünler ile kısa bir süre içerisinde birden fazla sayıda baskılar edinebilirsiniz. Otomatik olarak iki taraflı baskı seçeneği bulunan yazıcılar ile özellikle iş yerinizdeki işlerinizi kısa bir zaman içerisinde halledebilirsiniz. Kartuşları hemen bitmeyen bu yazıcılar az mürekkeple çok ve kaliteli baskı yapacak biçimde tasarlanmıştır. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar ise iş yerinden çok ev tipi kullanıma uygun olan ürünlerdir. Küçük olarak tasarlanan bu ürünler fazla yer kaplamaz. Kolay bir kuruluma sahip olmaları ile size ekstra kolaylık sağlamaktadır. Wi-fi desteğine sahip olan modeller de NFC özellikli olanlar tercih edildiğinde kolay baskı ve tarama yapmanız mümkün hale gelmektedir. Ev tipi yazıcılarda da dokunmatik ekran seçeneği bulunmaktadır. Bu dokunmatik özellik ile rahatça baskılarınızı yapabilirsiniz. Ev tipi modeller içerisinde de tarayıcı, faks çekme, fotokopi gibi özelliklere rastlamak olasıdır. Ofis tipi olanların DPI' si daha yüksek olmakta ve daha yüksek çözünürlükte baskılar elde etmenizi kolaylaştırmaktadır. Baskı teknolojisi mürekkep püskürtmeli olanlarda 2 FINE kartuş mürekkep damlacığı boyutunda mürekkep püskürtme sistemine sahiptir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yaparak size en uygun olan yazıcıyı Trendyol güvencesi ile satın alabilirsiniz.

Canon Yazıcı ile Kaliteli Sonuçlar

Canon Yazıcı ile Kaliteli Sonuçlar

Canon yazıcılar çok farklı modelleri bulunan araçlardır. Mürekkep püskürtmeli ve lazer yazıcı modelleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra tarayıcı, fotokopi makinesi, faks makinesi gibi özellikleri bir arada taşıyan ürünler de mevcuttur. Yüksek verimliliğe sahip olan bu ürünlerin bir kısmında wi-fi bağlantısı da bulunmaktadır. FINE teknolojisine sahip olarak üretilen bu yazıcılardan birçoğunda hibrit mürekkep sistemi mevcuttur. Bu hibrit mürekkep sistemi sizin yazıcıdan yüksek kaliteli baskılar elde etmenizi sağlamaktadır. Yazıcıların büyük bir bölümünde yazıcı özelliğinin yanı sıra Canon tarayıcılı yazıcı özelliği de bulunmaktadır. CIS düz yataklı fotoğraf ve belge tarayıcı özelliğine sahip olan bu ürünler ile istediğiniz her şeyin çıktısını almanız mümkün hale gelmektedir. Fotoğraf ya da belgelerinizi tarayarak bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Canon marka yazıcılarda yeniden doldurulabilir mürekkep tank bulunabilmektedir. Bu sayede yazıcılar doldurulabildiği için uzun süreli bir kullanım imkânı sağlamaktadır. Yazıcılar genel olara 4800 x 120 DPI baskı kalitesine sahiptir. Bu baskı kalitesi yüksek olarak nitelendirilebilir bir özellik göstermektedir. Canon markaya sahip olan bu yazıcılar ile alacağınız baskılar bilgisayar ekranında gördüğünüz resim, metin, belge vb. gibi ürünlerin birebir aynısı nitelikte olabilmektedir. Yazıcılar günümüzde hemen her alanda kullandığımız araçlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Ofis, işyerleri, okul gibi alanlarda mutlaka bulunan cihazlar arasında yer alırlar. Bunun yanı sıra çoğu evde de yazıcılara rastlamak mümkündür. Ev tipi yazıcılar daha küçük ebatlara sahip olan ve yer kaplamayan yazıcılardır. Ofis ve okul tipi olanlar ise daha büyük yapıda olan ve daha fazla fonksiyona sahip olan ürünlerdir. Yazıcılar baskı almanın yanı sıra pek çok farklı ek fonksiyona da sahip olabilmektedir. Faks çekme, taratma yapma, fotokopi çekme gibi işlemlerinizi de gelişmiş özelliklere sahip bu cihazlar ile kısa bir süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Ofis, işyeri, okul gibi alanlarda kâğıt, belge işleri ile sık karşılaşılmaktadır. Bunun yanında kendi evinizde de herhangi bir şeyin baskısını almak ya da fotokopisini çekmek isteyebilirsiniz. Bu sebeple ev tipi olan yazıcı modellerinden satın alarak bu cihazların her an elinizin altında yer almalarını sağlayabilirsiniz. Daha küçük yapıda tasarlanan Canon yazıcı tarayıcı modeli yer kaplamaz ve oldukça estetik bir yapıya sahiptir. Canon marka yazıcılar ile Canon renkli lazer yazıcı tarayıcı fotokopi kâğıtları elde edebilirsiniz. Renkli ve siyah beyaz renk seçenekleri bulunan bu ürünler ile istediğinizin çoğu şeyin fotokopisini çekebilirsiniz.

Canon Yazıcı Tarayıcı Nasıl Kullanılır?

Canon Yazıcı Tarayıcı Nasıl Kullanılır?

Canon marka yazıcıların çoğunda baskı yapmanın yanı sıra fotokopi çekme, tarama, wi-fi özelliklerine sahip olan fonksiyonlar mevcuttur. FINE mürekkep teknolojisine sahip olan ürünler canlı ve parlak baskılar elde etmeniz konusunda size yardımcı olmaktadır. Canon yazıcı tarayıcı kurulumu da son derece kolay olan bir noktadır. USB bağlantısı bulunan bu ürünler direkt olarak bilgisayarınıza bağlanabilmektedir. USB kablosu bilgisayara ve yazıcıya yerleştirildikten sonra Canon için yazıcı programı indirilmesi gerekmektedir. Bu programı indirdikten sonra baskı işlemlerinizi kısa bir sürede gerçekleştirebilirsiniz. Kablolu LAN - kablosuz LAN bağlantısı ile ya da USB bağlantısı ile gerçekleştirilmektedir. Canon yazıcı tarayıcı önerisi için ürünleri satın alan kişilerin yorum ve değerlendirmelerine göz atabilirsiniz. Canon Print uygulaması yardımıyla telefonunuzda bulunan fotoğraf ve belgelerinizin baskısını almanız da mümkün hale gelmektedir. Aynı zamanda Evernote ve Dropbox gibi bulut hizmetlerinden de fotoğraf ve belgelerinizin baskılarını alabilirsiniz. İster ev ister ofis kullanımı için uygun olan bu ürünler ile işlerinizi kısa bir sürede halledebilirsiniz. Renkli bir A4 sayfasının fotokopisini 24 saniye gibi çok kısa bir sürede çekebilen ürünler 10 x 15 cm boyutundaki çerçevesiz bir fotoğrafın fotokopisini ise 46 saniye gibi bir sürede çekmektedir. Daha pek çok özelliği barındıran bu ürünler ile son derece kaliteli baskılar basmanıza yardımcı olmaktadır. XL kartuşlara sahip olan bu ürünler sık sık baskı alanlar için ideal olan ürünlerdir. Otomatik çift taraflı baskılar yapmanızı sağlayan ürünler kullandığınız kâğıt âdetini azaltarak tasarruf etmeniz noktasında yardımcıdır. Bu sayede %50' ye yakın tasarruf sağlar. Ayrıca USB bağlantı noktaları sayesinde taranmış belgelerinizi doğrudan USB belleğe kaydedebilirsiniz. Canon yazıcı tarayıcı fiyatları modelden modele, fonksiyondan fonksiyona değişkenlik göstermektedir. Canon markasına ait yazıcılar aynı anda pek çok fonksiyonu bir araya getiren yazıcılar olarak bilinmektedir. Ancak lazer yazıcı olması ya da mürekkep püskürtmeli olması, faks çekebilmesi, fotokopi çekmeye imkân tanıması, wi-fi bağlantısı bulunup bulunmaması gibi özellikler fiyatların değişiklik göstermesinde etkilidir. Trendyol güvencesi ile satın alacağınız ürünler hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için satın almak istediğiniz ürünlerin özelliklerini ayrıntılı bir biçimde inceleyebilir ve satın alan kişilerin yorum ve değerlendirmelerini dikkate alabilirsiniz. Sepetinize kolayca ekleyebileceğiniz ürünlerin satın alma işlemlerini hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Avantajlı fiyatlar ile ürünlere sahip olmanız mümkündür.