"

Çanta Aksesuar

" araması için 806 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Çanta Aksesuar

El çantaları ve sırt çantaları, yolcuların seyahat sırasında en sık tercih ettiği eşyalar arasındadır. Çantaların kullanımını kolaylaştırmak için ise bir takım aksesuarlar bulunur. Bu aksesuarların arasından çanta askısı, valiz askısı, çanta yağmurluğu, çanta kilidi ve çanta tokası gibi çanta aksesuarları sıklıkla tercih edilir. Söz konusu aksesuarların birçoğu bir adet aksesuar çantası aracılığıyla rahatlıkla taşınabilir. Çanta yağmurluğu çeşitleri ile birçok çanta yağmurdan korunabilir. Böylelikle yağmurlu ve fırtınalı havalarda çantaların ve çantanın içerisindeki eşyaların ıslanmasına engel olunabilir. Öte yandan çantaların kenarına takılan anahtarlık benzeri aksesuarlar sayesinde daha şık bir görünüm elde edilebilir. Ayrıca her boydan çantayı rahatlıkla asabilmek için ayaklı çanta askılığı modelleri de gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Metal çanta aksesuarları arasında yer alan çanta aksesuarları, son derece sağlam yapısı sayesinde birçok çantayı aynı anda taşıyabilir.

Bavul Aksesuarları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bavullar, uzun seyahatlerde sıklıkla tercih edilen çanta çeşitlerinden biridir. Bavul kilidi kullanmak, bavulların hırsızlık ve benzeri durumlara karşı daha güvende olmasına olanak tanır. Bavul kilitleri, çanta kilit aksesuarı olarak da kullanılabilir. Bavul kilitlerinin anahtarlı ve şifreli olmak üzere iki farklı versiyonu bulunur. Anahtarlı bavul kilitleri, bir anahtar yardımı ile çalışır ve bavulun güvenliğini sağlar. Öte yandan şifreli bavul kilitlerini açıp kapatabilmek için önceden belirlenmiş şifreyi bilmek gerekir. Üstelik şifreli bavul kilitlerinin şifreleri kolayca değiştirilebilir. Şifreli bavul kilitlerinde genellikle 3 haneli şifreler kullanılır. Dayanıklı yapıları ile de bavulların korunmasına olanak tanır. Bavul aksesuarları arasında bir diğer önemli ürün grubu da bavul kayışlarıdır. Bavul kayışı modelleri sayesinde uzun yolculuklarda ağır valizlerin açılmasına ve böylelikle bavulun içerisindeki eşyaların dışarı taşmasına engel olunabilir. Üstelik bavul aksesuarları, renkli tasarımları sayesinde bavulların kolayca bulunmasına da olanak sağlar.

Dikkat Çeken Çanta Aksesuarları

Çanta modellerinde kullanılan aksesuarların arasında en dikkat çekenleri örgü çanta aksesuarları olarak bilinir. Çantalar için tasarlanan örgü aksesuarlar, tüketiciler tarafından her geçen gün daha çok tercih edilir. Örneğin örgü malzemeden yapılan çanta askıları birçok kişinin kullandığı ve çantaları omza asmak için kullanılan önemli bir aksesuar olarak görülür. Çantaları yağmurlu havalardan korumak için çanta yağmurlukları da birçok kişinin kullandığı çanta aksesuar malzemeleri arasındadır. Çanta yağmurlukları, genellikle 20 – 30 litrelik çantaların korunması için özel olarak tasarlanan bir aksesuar çeşididir. Çanta aksesuarları arasında ayrı bir yeri olan çanta yağmurlukları, alt ve üst kısımlarındaki bağlantı noktaları sayesinde çantayı rahatlıkla sarabilir. Çanta yağmurlukları, özel kumaşı sayesinde çantaların su almasını engeller. Poliamit kumaştan üretilen çanta yağmurlukları, çamaşır makinesinde yıkanamaz ve kuru temizleme yapılamaz. Çanta yağmurlukları, sadece elde yıkanabilir. Çanta tokaları da çantalarla birlikte kullanılan önemli malzemeler arasında yer alır. Çanta tokaları sayesinde çanta ve valiz kayışları rahat bir şekilde tutturulabilir.

Dekor Amaçlı Kullanılan Aksesuarlar

Herkes sahip olduğu çantanın güzel görünmesini ister. İşte bu amaçla birtakım aksesuar çeşitleri de tasarlanır. Çantalarda rengârenk ve ışıltılı malzemeler, sıklıkla dekor olarak kullanılır. Öte yandan birçok kişinin tercih ettiği anahtarlık modelleri de çantalarda süs amaçlı olarak tercih edilebilir. Söz konusu çanta aksesuarlarının fiyatları da oldukça makul bir seviyede yer alır. Ayrıca bazı çanta aksesuarlarında sevilen çizgi film karakterlerinin de minyatür halini görmek mümkündür. Özellikle sırt çantalarında ve askılı çantalarda kullanılan bağlama perlonları sayesinde çantanın düşmesi ve içindeki malzemelerin zarar görmesi engellenebilir. Uygun fiyatları ve kaliteli ürünleri ile bilinen Trendyol sayesinde arzu ettiğiniz kalitede çanta aksesuarlarına hemen sahip olabilirsiniz.