Casual Cadillac

Casual Cadillac

Farklı kültürlerde ve farklı dönemlerde çocuk ve bebekleri taşımak için çeşitli yöntemlerin kullanıldığı biliniyor. Bu yöntemlerden biri olan bebek arabaları, portatif olarak arabalarda askıları sayesinde bisikletlerde kullanılabiliyor. 1970’lerde popülaritesi artan bu taşıyıcı mekanizmaların bebeğin itici kola bakacak pozisyonda yattığı, yeni doğanlarda ise öne bakacak şekilde oturak pozisyonuna çevrilebilen sistemi bulunduruyor. Başlarda daha büyük ve ağır bir tasarıma sahipken üretimde zamanla daha hafif ünitelerin tercih edilmesi ve araca eklenen süspansiyon sayesinde hem bebek hem de kullanıcılara daha yumuşak sürüş deneyimi sunuyor. Yaklaşık 3 yaşına kadar kullanılabilmekle beraber yaşa ve çocuğun gelişim düzeyine göre araba modellerinden seçebilmek mümkün oluyor. İkizler veya az yaş aralığına sahip bebekler için ikiz bebek arabası modelleri bulunmasının yanı sıra bebek sayısı arttıkça araba koltuk sayılarına ekleme yapılma mümkün oluyor. Tekli ve 4 yaşına kadar kullanılması önerilen bebek arabalarının çoğu 50 kilogram ağırlık sınırına sahipken çoklu koltuğa sahip modellerde bu sınır değişebiliyor.

2007 yılında İstanbul’da kurulan Casual Cadillac travel sistem bebek arabası üretiminde Türkiye’nin önde gelen firmaları arasında yer alıyor. Başarısı ve ürün kalitesiyle birçok ödüle layık görülen Casual Cadillac air serisiyle çocuğa ve annelere güvenilir bir ürün sunarken, uluslararası geçerliliğe sahip belgeleriyle bu güveni destekliyor. Casual Cadillac trona ise ana kucağı ve oto koltuğu ürünleriyle hem işlevsel hem hesaplı seçenekler sunuyor. Kalite ve güvenliği ilke edinen firma, nitelikli ürün anlayışı ve bütçeye uygunluğu önceleyen üretim sistemiyle ebeveyn ve çocukların seyahatlerini güvence altına alıyor. Casual Cadillac air trona travel sistem bebek arabası ve daha birçok modele çevrimiçi mağazalar sayesine hızlıca ulaşılabiliyor, yolculuk öncesi çocuklarınızın yapacağı güvenli seyahati garanti altına almanıza yardımcı oluyor.

Bebek Arabası Çeşitleri

Kullanım amacına göre değişen bebek arabası modelleri Casual Cadillac air trona safe ile daha güvenli hale geliyor. Kullanıcı güvenini ve ihtiyaçlarını ön planda tutan marka, her ürününde bu anlayışa ayak uyduracak sistemler tasarlıyor.

Günlük veya tam boy bebek arabası olarak bilinen, çok amaçlı kullanılabilen bebek arabaları mahalle içerisinde yapacağınız kısa yürüyüşler, hayvanat bahçesi gezileri gibi kısa süreli seyahatlere uygun olarak üretiliyor. Yumuşak bir sürüş deneyimi sunmasının yanı sıra geniş saklama sepeti, koltuk yatırma özelliği ve bardak tutucu bölmeleriyle işlevsel bir ürün deneyimi sağlıyor. Diğer modellere göre daha hacimli bir yapıda olabilseler de koltukta yön veya puset değişikliği sağlayabiliyor. Kırımızı, mavi, antrasit, siyah, krem gibi değişik seçeneklere sahip Casual Cadillac air renkleri, dilediğiniz rengi çok yönlü kullanımıyla bir arada sunuyor. Daha hafif ve az yer kaplayan bebek arabaları ise katlandığı takdirde araba bagajına sığabilecek düzeyde ve toplu taşıma araçlarında rahat uyum sağlayacak yapıda üretiliyor. Diğer modellere oranla sahip olduğu ince profili sayesinde dar kapılardan ve kalabalık kaldırımlar geçiş kolaylığı sağlıyor.

Jogging pusetler ise günlük koşu rutininden vazgeçemeyen kullanıcıları hedef alıyor. Bunun yanı sıra engebeli yollarda ve geçiş zorluğu bulunan kaldırımlarda kullanmak üzere güçlendirilmiş süspansiyon sistemleriyle birlikte sunuluyor. Yüksek sağlamlığa sahip bu bebek arabaları düz olmayan yüzeylerde hızlı kullanımla oluşabilecek zıplama ve darbeleri emen tekerlek tasarımına sahip olmasının yanı sıra arabanın denge kaybını engelleyecek sabitlenebilen ön tekerlekler bulunduruyor. Casual Cadillac yorum ve kullanıcı değerlendirmelerinde artı puan alan bu özellik, üç tekerleğin de yokuş aşağı pozisyonlara veya fren gerektiren durumlara uyum sağlamasını kolaylaştırıyor. Diğer türlere göre daha ağır olabilmelerinin yanı sıra bebeklerde 8 aydan önce kullanılması önerilmiyor. İkizler veya yakın zamanda doğan bebekler için çift pusete sahip bebek arabaları öneriliyor. İki farklı tasarıma sahip olan bu arabalar iki koltuğun yan yana bulunduğu veya iki koltuğun sıralı, tek sıra olacak şekilde yerleştirildiği pozisyonlarda üretiliyor. Ayrıca tek koltuğa sahip görünen ancak ikinci çocuk için puset eklenebilen bebek arabası modelleri de üretiliyor. Casual Cadillac ile çoğu ebeveynin tercihi haline gelen seyahat sistemine sahip bebek arabaları ise bir bebek arabası ve arabaya doğrudan bağlanabilen bir puset ile birlikte üretiliyor. Bu tip sistemler doğumdan itibaren kullanılabilir olması ve bebeği uyandırmadan kolaylıkla arabaya taşınabilmesiyle biliniyor. İki ürünü bir arada sunulmasından dolayı alışveriş daha ekonomik hale geliyor. Ayrı renk ve ürün serisine sahip modelleri beğenen kullanıcılar için farklı kombin seçenekleri de bulunuyor. Aynı görünüme sahip pusetler farklı özellikler barındırabiliyor. Bu durumda bebek arabasının hangi amaçla kullanılacağına karar verilmesi tercih esnasında kullanıcıya kolaylık sağlıyor.

Özellikle yenidoğan bebeklerde baş ve boyun kuvveti yeteri kadar oluşmadığından uygun desteği sağlayacak iç pede sahip pusetlere ihtiyaç duyuluyor. Düz bir yüzeye tamamen yaslanabilen bir koltuk bu noktada tercih seçeneklerinden biri olsa da tamamen arkaya yatabilen pusetler de gerekli desteği sağlayabiliyor. Seyahat sistemlerinde bulunan bebek arabalarına yerleştirilebilen puset sistemi ise gereken ideal desteği sağlıyor. Tek elle katlanabilen arabalar, bebeğin kucakta olduğu durumlarda ebeveynlere büyük kolaylık sağlıyor. Casual Cadillac air trona travel sistem bebek arabası, tek elle yardım almadan hızlıca açılıp kapanabilen araba özelliğine ek olarak ana gövdeyi sabit tutan frenlere sahip tekerlekleri sayesinde bebekler ihtiyacı olana ulaşırken annelerine de yardımcı oluyorlar.

Casual Cadillac Bebek Arabası Kullanımı

Stil sahibi, kalite ve güvenlik ihtiyacının bilincinde olan kullanıcılarının, ürün tasarımları ve inovatif çalışmalarıyla yanında olmaya devam eden Casual Cadillac bebek arabasında ebeveyn isteklerini ve bebek ihtiyaçlarını öne planda tutarak üretim yapıyor. İnovasyon üzerine kurulu firma sistemi ve zengin geçmişi sayesinde yeni trendler oluşturuyor, modern ebeveyn yaşamlarına işlevsellik ve hareketlilik getirerek sektöründe standartları belirliyor. Casual Cadillac air kullananlar yüksek ve kapsamlı standartlara sahip bu ürünler sayesinde çocuklarını ve bebeklerini güvenle gezdirebiliyor.

Kullanım kolaylığını artırmaya yönelik tasarlanan seyahat sistemine sahip arabalar, çocuğun araçtan pusete taşınmasına veya tüm seyahatlerinizde yanınıza bulunmasına yardımcı oluyor. Casual Cadillac özellikleri ve kullanımı modele ve model fonksiyonuna göre değişebilmekle beraber her ürün bebeğinize maksimum konforu ve güvenliği sağlamak amaçlanarak üretiliyor. Casual Cadillac trona travel sistem bebek arabası oturma ünitesi ile beraber kolaylıkla katlanabiliyor, boyutunun yarısına kadar küçülerek daha az yer kaplıyor. Çift yönlü kullanılabilen oturma ünitesi sayesinde çocuğunuzun dilediği tarafta seyahat etmesini sağlıyor. Fonksiyonel oturma ünitesi sayesinde portbebe olarak da kullanılabilen Casual Cadillac ön lastik güvenilirliği sayesinde bebeğiniz uyurken de güvende olmasını sağlıyor. Çok kademeli yapısıyla dilediğiniz pozisyona ayarlanabilen tutma kolu çocuğa olduğu kadar ebeveynlere de konforlu bir kullanım sunuyor. Ayrıca tutma koluna sabitlenen bilekli sayesinde bebek arabasının elinizden kaçmasını önlüyor. Tentede bulunan pencere bölmesi bebeğinizi seyahat esnasında takip etme imkanı veriyor. Casual Cadillac kullanım kılavuzu içerisinde ayrıntılı olarak görülebilecek 3 kademeli sırt yatma pozisyonu, çocuğunuzun uyduğu durumlarda uygun şekli almasını ve rahat etmesini sağlıyor. %100 alüminyum şaseye sahip mekanizması sayesinde hem dayanıklı hem hafif bir kullanım sunuyor. Geniş ve kullanışlı alt sepeti eşyalar için ekstra yer açıyor, hem bebek hem ebeveyn ihtiyaçlarının taşınabilirliğini sağlıyor. Çıkarılabilir özelliğe sahip Casual Cadillac bebek arabası tekerleği aracın sabitlenmesine imkan tanıyor. Casual Cadillac tekerlek sistemlerinin sahip olduğu fren sistemi sayesinde güvenilir kullanım sağlamakla beraber 360 derece dönebilen ön tekerlekleriyle dilediğiniz yöne kolaylıkla hareket ettirilebiliyor. Teknik özellikler arasında yer alan açınıp kapanabilen güneşliği, hem yazın hem kışın çocuğunuzu rahat seyahat ettirebilmenizi sağlıyor. Casual Cadillac iç ped konforu, geniş iç hacmi ve güvenlik askıları sayesinde çocuğunuzu olası tehditlerden korurken vücuduna uygun ortopedik bir destek sağlıyor. 5 noktaya sahip emniyet kemeri ise tek elle kolayca çıkarılabilen özelliği sayesinde bebeğinizi koruma altına almanıza yardımcı oluyor. Casual Cadillac ön bar genişliği, yemek süresince çocuğunuz geniş bir alan sağlayarak dilediği pozisyonda beslenmesini sağlıyor. Yemek sonrasında ise bebeğinizin hareketlerini kısıtlamaması için çıkarılabiliyor. Tüm bu fonksiyonel özelliklere ek, ayarlanabilir ve silinebilir ayak dayanağının deri özelliği Casual Cadillac air kullananlar arasında tercih sebeplerinden biri olarak öne çıkıyor. Yeni doğan formatında da kullanılabilen bu bebek arabaları, 3-4 yaşına kadar çocuğunuza konforlu bir seyahat deneyimi sunuyor.

Casual Cadillac Bebek Arabası Kurulumu

Ürün kullanım kılavuzları, belirtilen talimatlar uygulandığı takdirde üründen maksimum performansı almanızı sağlayan rehberlere dönüşüyor. Casual Cadillac puset kullanımı ve bebek arabası parçalarının yerine getirilmesi amacıyla her ürünün yanında bir kullanım kılavuzu veriliyor. Cadillac air travel sistem bebek arabası kurulumunda kullanılan parçalar arasında tente, itme kolu düğmesi, katlama mandalı, ön bar, oturma ünitesi çıkartma kilidi, adaptör, ayak dayanağı mandalı ve tekerlek sabitleme kilidi bulunuyor. Demonte parçaları ise ana gövde, oturma ünitesi, tente, ön bar, arka ve ön tekerlekler oluşturuyor.

Mandalın belirtilen ok yönünde çevrilmesiyle açılan ana gövdeyi ön tekerleklerin montajı izliyor. Yine ok yönünde itilerek takılan ön tekerlekleri sabitlemek için tekerlek kilidini yukarıya doğru kaldırmak yeterli oluyor. Arka tekerleklerin ise ok yönünde birleştirilmesiyle işlem tamamlanmış oluyor. Casual Cadillac air ağırlık değişimlerinden etkilenmeyen fren pedal sistemini devreye sokmak için pedalın aşağıya doğru bastırılması yeterli oluyor. Oturma ünitesinin sabitlenmesi işlemi, koltuğun sabit şekilde tutulurken bağlantı kollarının ana gövdenin yuvalarına yerleştirilmesiyle gerçekleştiriliyor. Casual Cadillac yağmurluk veya tente kurulumunda katlanabilir üst bölmenin oturma ünitesiyle bağlantısının kurulması, sonrasında bağlantının sağlanması gerekiyor. Ayrıntılı kurulum için ürünle beraber gelen kılavuzun numara sırasına göre uygulanılması, uyarılar bölümündeki talimatlara uygun kullanılması öneriliyor.

Cadillac ve Cadillac Air Özellikleri

Yeni doğan bebeğin veya çocuğun rahatı için hangi arabanın kullanılması gerektiğini belirlemek, ebeveynler için zor kararlardan biri olabiliyor. Ne tür bir bebek arabasına ihtiyacınız olduğuna, hangi özelliklerin önemli olduğuna ve çeşitli puset seçenekleri arasından hangisinin çocuğunuza uygun olduğuna karar verirken Casual Cadillac air travel sistem bebek arabası sunduğu kullanım özellikleriyle öne çıkıyor.

Cadillac trona seyahat sistemlerinde itme kolunu kaplayan fermuar özelliğine sahip kumaş kılıf bulunuyor. Casual Cadillac mavi, %100 alüminyum şase sayesinde dayanıklı bir ana gövdeye sahip olmasının yanı sıra çift taraflı kullanılabilen iç ped kullanıcıların talep etmesi durumunda ürüne eklenebiliyor. Standart kumaş özelliği kolay temizlenebilen bir yapıdayken dolgu tekerlekler dayanıklı ve yumuşak sürüş deneyimi için üretiliyor. Yine kullanıcının isteğine bağlı olarak Casual Cadillac bebek arabası yağmurluğu ve sinekliği ürüne eklenebiliyor. Casual Cadillac trona siyah, kırmızı ve vizon renk çeşitleriyle ebeveynlerin stiline ve zevkine uygun tasarımlar sunuyor. Cadillac air modellerinde ise dayanıklılık ve güvenilirlik aynı olmasına rağmen donanım özelliklerinin kapsamı genişletilerek kullanıcılara sunuluyor. Koruyucu deri kılıf itme kolunu kaplıyor, yüzey dayanıklılığını artıran anodize alüminyum ana gövdeyi sarıyor. Çift taraflı kullanılabilen iç ped ve arabayı saran diğer kumaş, kolay temizlenebilen ve ultraviyole ışınlara karşı dayanıklı yapısıyla ekstra koruyuculuk sağlıyor. Eşyalara daha fazla alan açması amacıyla fermuar özelliğine sahip reflektörlü alt sepet örtüsü bulunuyor. Özel tasarıma sahip ön ve arka lastiği, darbe emen yapısı sayesinde seyahat esnasında bebeğin fazla hareket etmesini ve rahatsız olmasını önlüyor. Ayrıca Casual Cadillac air ana kucağı ve pusetlerinin çok yönlü yapısı sayesinde travel sistem pozisyonu, uyku pozisyonu ve seyahat pozisyonuna kolayca getirilebiliyor. Kahverengi ön ve arka tutma kollarıyla dikkat çeken Casual Cadillac air antrasit, klasik modellerden vazgeçemeyenlerin önceliği oluyor. Koyu renklerle uyumu ortaya çıkaran Casual Cadillac air kırmızı, hem spor hem şık bir görünüm için tercih ediliyor.

Casual Cadillac Air Trona Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Casual Cadillac air kullanıcı yorumları ve ürün değerlendirmelerinden deneyimler sayesinde ön bilgi sahibi olunabilse de, bebek arabalarıyla ilgili bazı ayrıntılara dikkat etmek sürdürülebilir bir kullanım için daha önemli hale gelebiliyor. Bunun yanı sıra çocuğunuz için doğru bebek arabası birçok faktöre göre değişkenlik gösterebiliyor. Maliyet, yaşam tarzı, aile büyüklüğü gibi nedenlerden ötürü her ürün her kullanıcı için doğru olmayabiliyor.

İlk kez bebek arabası alacaklar için çoğu etiket fiyatı oldukça yüksek görünebiliyor. Özellikli ürün kategorisine giren seyahat sistem bebek arabalarında barındırdığı ekstra özelliklere dikkat etmek, çocuğun sağlığı ve kullanıcıda yaratacağı güven açısından daha öncelikli oluyor. İyi süspansiyon sistemleri, kolay manevra kabiliyeti, yüksek kalitede kumaş ve renk seçenekleri, farklı yönlere çevrilebilen modüler koltuk özelliği gibi ayrıcalıklar, çoğu bebek arabasının bebeğin konforu için barındırması gereken özellikler arasında yer alıyor. Casual Cadillac fiyatları bu noktada ihtiyacınız olan özelliğe göre değişen seçenekler sunuyor. Casual Cadillac air modelleri profesyonel ürün arayanlar için önerilirken, Casual Cadillac fiyat ve özellik açısında dengeli bir pozisyonda bulunan Trona serisi bir diğer alternatif oluyor. Bir diğer faktör olan yaşam tarzı bebek arabası almadan önce yaşanılan bölge, puset kullanım sıklığı ve yeri, seyahat uzunluğu gibi kriterlere göre belirleniyor. Uzun seyahatlere uygun şehir merkezinde yaşayan aileler için daha özellikli bebek arabalarına ihtiyaç duyulurken, küçük bölgeler veya kasabalarda yaşaya aileler için kısa ve sık kullanıma göre dizayn edilmiş modeller seçiliyor. Puset kullanım yerine göre farklı özelliklerde üretilebiliyor. Casual Cadillac air oto koltuğu bu amaçla üretilen ürünler arasında yer alırken aynı zamanda araba dışındaki seyahatlere de uyuyor. Yenidoğan formatına uygun hale gelen ve tekerlekli gövdeye oturtulabilen ortopedik yapısı sayesinde bebeğinizin hem araba seyahatlerine hem yürüyüşlere eşlik etmesine yardımcı oluyor. Araba yerine sık toplu taşıma kullanan ebeveynler için ise tekerlek ve taşınabilirlik özellikleri ön plana çıkıyor. Casual Cadillac baston veya kavrama özelliğine sahip kolu, sık hareket ettirilen arabalarda dikkat edilmesi gerekenler arasında bulunuyor. İlerleyen yıllarda tekrar çocuk sahibi olmayı düşünen ebeveynler için iki kişilik veya iki koltuk ve bir pusete sahip takımlar tercih edilebiliyor. Her pozisyona uygun bebek arabası türü bulunuyor olsa da ihtiyaç belirlendikten sonra harekete geçmek, ideal ürüne sahip olma şansın artırıyor.

Çocuğunuzun yaşına ve boyuna uyacak, nitelikli ürünler seçeneklerini incelemek, yeni doğacak bebeğinizin güvenliğini ve konforunu sağlayacak seyahat sistemine sahip bebek arabalarından birine sahip olmak istiyorsanız, çocuk ve yenidoğan ürünlerinde önde gelen firmalardan biri olan Casual Cadillac serisini Trendyol sayesinde inceleyebilir, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.