"

Çelik Set ve Takım

" araması için 364 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Çelik Set ve Takım

Kararmadan ya da paslanmadan uzun süre kullanabileceğiniz estetik ve sağlam bir takı arıyorsanız, paslanmaz çelik takılar beklentilerinizi karşılayabilir. Hem kadınlar hem de erkekler için neredeyse sonsuz sayıda tasarımla sunulan çelik set modelleri ile tarzınızı yansıtabilirsiniz. En özel çelik set modellerini set ve takım kategorisinde inceleyebilirsiniz. Beğendiğiniz ürünü ayrıcalıklı Trendyol fiyatları ile anında satın alabilirsiniz.

Paslanmaz Çelik Set Modelleri

Paslanmaz çelik, takılarda ve saatlerde yaygın olarak kullanılan metallerden biridir. Parlak ve çok yönlü bir malzeme olan paslanmaz çelik, karbon çeliğinden farklıdır. Asgari % 10,5 krom içerdiğinden sıradan çelik gibi kolayca paslanmaz ve kararmaya karşı dirençlidir. Paslanmaz çelik, derecesine bağlı olarak daha düşük oranda nikel, molibden, titanyum, niyobyum ve diğer metalleri içerebilir. Krom yüzdesi önemlidir çünkü krom, ince, görünmez bir krom içeren oksit tabakası oluşturmak için oksijenle birleşir. Bu koruyucu tabaka, paslanmaz çeliği “paslanmaz” yapan şeydir. İsminin aksine, paslanmaz çelik aslında paslanmaz değildir, sadece korozyona karşı oldukça dirençlidir.

Paslanmaz çelik takılar farklı malzemelerle kaplanmadığından nikel alerjisi ve bakır ya da pirinç gibi baz metallere duyarlılığı olan kişiler için mükemmel bir alternatiftir. Özellikle cilde çok yakın temas eden takılar için kaplanmamış paslanmaz çelik, mevcut olan en iyi seçeneklerden biridir. Çelik kolye set modellerinde kullanılan ve cerrahi çelik olarak da bilinen çelik alaşımları düşük oranda nikel içerir, ancak çoğu insan için bu oran genellikle güvenli olarak kabul edilir. Düşük nikel oranıyla takılarda en çok kullanılan alaşımlardan biri 316L paslanmaz çeliktir. Paslanmaz çelik takılar hipoalerjeniktir ve cildi metale hassas olan kişiler güvenle kullanılabilir. Örneğin, çelik kolye set modelleri, diğer metallerin neden olduğu ciltte leke bırakma gibi sorunlara neden olmaz. 

Paslanmaz Çelik Takıların Avantajları Nelerdir?

Paslanmaz çelik takılar çok yönlüdür. Altın ve gümüş, takı yapımında kullanılan en değerli metaller olsa da paslanmaz çelik, özellikle takı olarak şekillendirildiğinde altın veya gümüşten daha iyi performans gösterir. Paslanmaz çelik takıların en önemli avantajı, parlak görünümünü uzun süre koruması, suyla ya da kimyasallarla temas ettiğinde kararmamasıdır.

Paslanmaz çelik doğal olarak sadece dayanıklı bir alaşım değil, aynı zamanda birçok aşınma ve yıpranmayı kaldırabilecek bir alaşımdır. Altın ve gümüş takıların en büyük sorunlardan biri, çizilmelere ve darbelere karşı dayanıksız olmasıdır. Altın veya gümüş ile karşılaştırıldığında paslanmaz çelik, çiziklere karşı son derece dayanıklıdır. Çelikten üretilmiş takılarınızı, uzun yıllar boyunca kırılma ya da deforme olma endişesi olmaksızın kullanabilirsiniz. Paslanmaz çeliğin gümüş veya beyaz altın gibi görünmesi de estetik açıdan bir diğer avantajıdır. Paslanmaz çeliğin dikkat çeken tek dezavantajı, metalin doğası gereği işlenmesinin oldukça zor olmasıdır. Altın ve gümüşe kıyasla çelik takıların formları ve desenleri daha sınırlıdır. Bu nedenle çelik takı seti modellerinde minimal ve modern hatlar dikkat çeker.

Paslanmaz Çelik Takıların Bakımı Nasıl Yapılır?

Paslanmaz çelik, renk değişimi ve darbelere karşı dayanıklı olsa da zaman zaman çizilebilir ve temizlenmesi gerekebilir. Bu yüzden çelik takılarınızı, zarar verebilecek diğer eşyalarla teması en aza indirecek şekilde takmalı ve saklamalısınız. Birkaç temel adımı izleyerek çelik takılarınızı ilk günkü gibi kullanabilirsiniz. Küçük bir kaseye ılık su dökün ve hafif bir bulaşık sabunu ekleyin. Yumuşak, havsız bir bezi sabunlu suya batırın ve ardından paslanmaz çelik takılarınızı temizlenene kadar hafifçe silin. Takıları temiz bir havluyla iyice kurutun ve tamamen havalanması için açık havada kurumaya bırakın. Paslanmaz çelik takılarınızı parlatmak için bir mücevher cilası veya parlatma bezi kullanabilirsiniz. En şık çelik kolye bileklik seti, ayrıcalıklı fiyatlarla Trendyol'da!