placeholder
"

Cengiz Aytmatov Kitapları

" araması için 472 sonuç listeleniyor
Ketebe Beyaz Gemi
KetebeBeyaz Gemi
(16)
Beyaz Gemi
16 TL
Sepete Git

Cengiz Aytmatov Kitapları ile Kitap Koleksiyonunu Genişlet

Kitaplar, günlük yaşamımızın kaygısından ve kalabalığından sıyrılıp yeni bir dünyaya açılan penceredir. Çocuk, tarih, kişisel gelişim, roman, hikâye vs. gibi kategoriler şeklinde sınıflanıp okurun huzuruna çıkar. Yazar bir kitabı yazarken; başkahraman ile beraber o kitapta doğar, büyür ve ölür. Bir kitabın; kahramanları, olay örgüsü ve zamanı olmak zorundadır. Kitapta yaşanan olaylar, kahramanlar etrafında şekillenir.

Cengiz Aytmatov Seti ve Seçkin Yapıtları

Cengiz Aytmatov Seti ve Seçkin Yapıtları

Cengiz Aytmatov‘da hikâye tarzında yazan yazarlardandır. Yazarımız kahramanını o kadar iyi işler ki hikâyesinde, sanki ev ahalinizden biriymiş gibi hissedip kahramanla sohbet ederken bulursunuz kendinizi. Cengiz Aytmatov bunu yaparken dilini olabildiğince sade tutup günlük yaşantı ile bağdaştırmayı başarmıştır. Kırgız kökenli yazarımız, maddi kaygı gütmeden ve popülaritesini düşünmeden yazmasına rağmen Dünya çapında tanınmış bir yazar olmayı başarmıştır. Üç kişiden en az birinin tanıdığı, bilinen ve sevilen bir yazar olmuştur. Okuyucu kitlesi kısa sürede o kadar genişlemiştir ki kitapları 150’den fazla dile çevrilmiştir. Birçok ülkede ismini kısa sürede duyuran Aytmatov, hikâyelerinde farklı konulara da değinmiştir. Okuyucuyu kitaba kitleyen bir tarzı vardır. Çeşitli türlerde kitapları ile hemen hemen her kesime hitap edebilme özelliğine sahiptir. Dilinin sadeliği nedeniyle yaşlı, genç, çocuk demeden farklı yaş gruplarına hitap etmiştir. Cengiz Aytmatov Al Yazmalım eserlerinde bahsettiği aşk, savaş vs. konularını günlük yaşamdaki gerçekten yaşanan olaylar içerisinden seçmesi eserinin kalıcılığını kolaylaştırmıştır.

Cengiz Aytmatov Eserleri

Cengiz Aytmatov Eserleri

Öğretici eserleri sayesinde okuyucu hem bilgi sahibi olup, hem de kitap okuma alışkanlığı edinebilmiştir. Yazarımızın sürükleyici bir anlatımı vardır. Kitaplarını okurken kendinizi farklı bir rüyaya salıp, sürükleyici anlatımının rüzgârına kapılırken bulabilirsiniz. Okuduğunuz zaman hem genel kültürünüzü, hem de hayata karşı bakış açınızı genişleten bir kaleme sahiptir. Kitaplarında öğretici ve eğitici öğelerin yanı sıra görsel zekânızı da geliştirecek öğelere yer vermesi okuru daha da iştahlandırmaktadır. Kitaptaki görsel zenginlikler, okuru daha da meraklandırmaktadır. İşte bu yüzden kitapseverlerin vazgeçemediği bir yazar olmayı kısa sürede başarmıştır. Cengiz Aytmatov romanları günlük hayatta yaşanan ve yaşanası olayları işlediğinden dolayı çocuklarına, ailesine, eş, dost, akrabasına hediye almak isteyen okurların ilk düşündüğü yazar ve kitap eşleştirmesinde liste başı olmayı başarmıştır. Cengiz Aytmatov Cemile, Cengiz Aytmatov Gün Olur Asra Bedel, Cengiz Aytmatov Beyaz Gemi, Cengiz Aytmatov Elveda Gülsarı, Cengiz Aytmatov Dişi Kurdun Rüyaları, Cengiz Aytmatov Toprak Ana, Cengiz Aytmatov İlk Öğretmeni , Cengiz Aytmatov Selvi Boylum Al Yazmalım, Cengiz Aytmatov Erken Gelen Turnalar, Cengiz Aytmatov Cengiz Han’a Küsen Bulut, Cengiz Aytmatov Deniz Kıyısında Kosan Ala Köpek , Cengiz Aytmatov İlk Öğretmenim, Cengiz Aytmatov Kızıl Elma, Cengiz Aytmatov Kırmızı Eşarp, Cengiz Aytmatov Sultan Murat, Cengiz Aytmatov Kassandra Damgası gibi birçok kitabı bulunmaktadır.

Cengiz Aytmatov Eserlerinin İçerikleri

Cengiz Aytmatov Eserlerinin İçerikleri

Cengiz Aytmatov cemile isimli kitabında II. Dünya Savaşı döneminde yaşanan bir aşk hikâyesini işlemiştir. Gün Olur Asra Bedel isimli kitabında yine aşkı işlemiştir lakin bu defa aşkın yanı sıra siyasi pencereden de bakmıştır. Beyaz Gemi isimli kitabında hayattaki tek varlığı dedesi olan ve vadide yaşayan bir çocuğun mutluluk mücadelesini anlatmıştır. Cengiz Aytmatov Elveda Gülsarı adlı romanında ise bir atı anlatmaktadır. Dişi Kurdun Rüyaları isimli kitabında dini terimleri işlemiştir. Toprak Ana kitabında II. Dünya Savaşında ailesini kaybeden bir kadının toprakla söyleşisini anlatır. Eser 136 sayfadan oluşmaktadır. Cengiz Aytmatov ilk öğretmen kitabında göçebe yaşayıp tarım ve hayvancılıkla uğraşan Kırgız toplumunu anlatmaktadır. Eser 80 sayfadan oluşmaktadır. Cengiz Aytmatov tüm eserleri dünyada nam kazanmıştır. Vefaya dayalı savunulan bir aşk hikâyesidir ve filme de uyarlanmıştır. Yazarımız bu eseri ile de ödül üstüne ödül almaya devam etmiştir. Eser 144 sayfadan oluşmaktadır. Erken Gelen Turnalar eserinde ortaokul çağlarında bir çocuk ve dört arkadaşını işlemiştir. Bu eser 152 sayfadan oluşmaktadır. Birçok Cengiz Aytmatov kitap seti araştırarak satın alabilirsiniz.