"

Cezve

" araması için 335 sonuç listeleniyor

Cezve

Türk kahvesi hazırlamakta kullanılan ve geçmişte bakır madeninden yapılan cezvelerin, günümüzde birçok farklı maddeden yapılan modelleri bulunuyor. Bakır cezve çeşitlerinin yanı sıra; paslanmaz çelik, cam, porselen ve biogranit gibi birçok dayanıklı maddeden yapılan klasik cezveler ve elektrikle çalışan cezveler de tüketicilerin kullanımına sunuluyor. Trendyol'un avantajlı fiyatları ile birbirinden şık ve zarif klasik ya da elektrikli cezve modellerine kolayca sahip olabilirsiniz.

Paslanmaz Çelik Cezveler ve Cezve Setleri

Paslanmaz çelik cezveler; etkileyici parlak görünümleri, sağlam yapıları ve kolay temizlenebilme gibi özellikleri ile ön plana çıkıyor. Cezve seti ya da cezve takımı halinde satılan paslanmaz çelik cezvelerde ise genelde farklı fincan kapasitelerine sahip cezveler ve dekoratif cezve askıları yer alıyor. Renk, fincan kapasitesi ve tasarım olarak birçok farklı modelde paslanmaz çelik cezve ve cezve setleri tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

Elektrikli Cezveler

Klasik cezvelere göre genelde daha yüksek fincan kapasitesine sahip olan elektrikli cezvelerin çeşitli renk ve tasarımlarda birçok farklı modeli bulunuyor. Gelişmiş teknolojik özelliklere ve yüksek fincan kapasitesine sahip olan elektrikli cezve modelleri ile evde ya da iş yerinde daha çok kişiyle birlikte kahve keyfini çıkarabilirsiniz. Yeni nesil elektrikli cezvelerin gelişmiş teknik özellikleri arasında; dönebilen taban, susuz çalışmayı engelleyen güvenlik sistemi ve gizli rezistans gibi işlevsel teknik özellikler geliyor. Oldukça pratik bir kullanımı olan ve birbirinden şık tasarım tarzlarına sahip elektrikli cezvelere Trendyol ayrıcalığı ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Cam ve Porselen Cezveler 

Cam cezve üretiminde kullanılan borosilikat camlar, yüksek ısı farklarına dayanabilen yapıları ile ön plana çıkıyor. Cam cezvelerin yüksek ısıya dayanabilmelerinin yanı sıra; hafiflik, sağlamlık ve doğallık gibi çeşitli faydaları da bulunuyor. Cam cezveleri hem Türk kahvesi hem de sağlık açısından birçok faydası bulunan bitki çaylarını hazırlamak için kullanabilirsiniz. Ateşe dayanıklı özel bir yapıda üretilen porselen cezveler ise; zarif tasarımları, şık görünümleri ve yüksek ısı iletimi gibi özellikleri ile göz dolduruyor. Porselen cezvelerin sahip olduğu yüksek ısı iletimi, kısık ateşte bile yüksek performans göstererek ısıdan tasarruf edilmesini sağlıyor.

Biogranit Cezveler ve Döküm Çaydanlıklar

Granit cezve olarak da bilinen biogranit yapıdaki cezvelerin tek ya da set halinde satılan modelleri bulunuyor. Biogranit cezveler; yapışma yapmayan yüzeyleri, etkileyici görünümleri ve tasarımsal özellikleri ile ön plana çıkıyor. Dökme demirden yapılan döküm çaydanlıkların ise; içerisinde pişirilen gıda ya da içeceklerin demir kaybını engellemesi ve sıcaklıkları ile lezzetlerini uzun süre koruması gibi faydaları bulunuyor. Rengârenk, birbirinden zarif ve kullanışlı döküm çaydanlıklara ve biogranit cezvelere Trendyol'un pişirme kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Cezve Fiyatları

Cezve fiyatları; cezvenin yapıldığı malzemeye, tek ya da set haline satılmasına ve klasik ya da elektrikli olması gibi durumlara göre değişiyor. Set halinde satılan klasik cezveler, paket içeriğinde genelde farklı fincan kapasitelerinde cezveler bulunduğu için kullanım türüne göre daha işlevsel olabiliyor. Sürekli fazla fincan kapasitesine ihtiyaç duyulan durumlarda ise yüksek fincan kapasiteli elektrikli cezveleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Cezve Temizliği Nasıl Yapılır?

Cezve temizliklerinin cezvenin yapıldığı maddeye göre uygun yöntemlerle yapılması önem taşıyor. Paslanmaz çelikten yapılan cezvelerin temizliği; sıcak su, bulaşık deterjanı ve temiz bir süngerle ya da bulaşık makinesinde yapılabiliyor. Cam cezvelerin temizliği ise elde ya da bulaşık makinesinde yapılabiliyor. Porselen ve biogranit cezvelerin elde ya da bulaşık makinesindeki temizliğinin, porselen ya da granit kaplamalı mutfak eşyalarının temizliğindeki yöntemlere göre yapılması gerekiyor.

Yukarı Çık