"

Cilt Bakım Seti

" araması için 1926 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Cilt Bakım Seti

Cilt bakım seti çeşitleri, cildi dış etkenlerden koruyarak bakım yapmak, daha pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt görünümüne sahip olmak amacıyla kullanılır. Cilt sağlığına özen gösteren kadın ve erkekler için oldukça önemli olan cilt bakım ürünleri, cildin nemini korurken, akne ve sivilce gibi sorunlarla profesyonel bir şekilde mücadele etmeye yardımcı olur. Daima nemli tutulan cilt, daha ışıltılı ve canlı görünür. Düzenli bir şekilde kullanılan cilt bakım ürünleri, cilt problemlerinin azalmasını sağlar. Genellikle kadınlar tarafından tercih edilen ürün çeşitleri; kuru, yağlı ya da karma ciltler için farklı etkiler gösteren doğal içeriklerin birleşiminden meydana gelir.

Cildi Nazikçe Temizlerken Kusurları Azaltan Bakım Seti

Akneye meyilli ciltler için özel olarak hazırlanan setler, ciltteki sebum üretimini düzenlemeye yardımcı olarak cilt üzerinde istenmeyen sivilcelerin oluşmasının önüne geçer. Ciltteki tıkalı gözeneklerin açılmasına ve derinin hava halmasına yardımcı olan yağlı ve akneye eğilimli ciltler için özel olarak geliştirilen cilt bakım setleri, içerisinde yer alan yatıştırıcı termal su ile cildi rahatlatır. Cilt bakım setleri içerisinde kullanılan termal su, cilt bariyerini güçlendirirken, içerdiği yararlı mineraller ile cildi onararak deri üzerinde biriken kir ve kalıntıları etkin bir şekilde temizler. Bakım setleri içerisinde yer alan jel formundaki ürünler cilde tazelik kazandırıken, cilt kusurlarının giderilmesine de yardımcı olur. Ürünler hassas ciltleri, nazikçe bakım yaparak temizler ve tıkalı gözeneklerin açılmasını sağlar.

Hassas Ciltlere Özel Hipoalerjenik Bakım

Nem kaybı yaşayan ve buna bağlı olarak deri üzerinde pullanma ve dökülme oluşan kişiler için üretilen hassas ciltlere özel bakım kitleri, cildi yatıştırarak nemlenmesini sağlar. Parfümsüz ve hipoalerjenik yapısıyla nem kaybı yaşayan ciltleri tahriş etmeyen ürün çeşitleri, cilt dokusunu onararak mevsimsel cilt rahatsızlıklarına karşı da önlem almaya yardımcı olur. Cildi dış etkenlere karşı daha dayanıklı hale getiren bakım kiti içerisinde jel ve krem gibi farklı formlarda ürünler yer alır. Su ile hafifçe ıslatılan nemli cilde nazik masaj hareketleri ile uygulanarak köpürtülen jel formundaki ürünler, cildin gün içerisinde biriken kirlerden hızlıca arınmasına ve gözeneklerin temizlenmesine yardımcı olur. Hassas ciltler için geliştirilen kremler ise cilt tarafından kolaylıkla emilerek nem dengesini korumaya yardımcı olur.

Her Mevsim Kullanılabilen Cilt Tonunu Eşitleyici Set

Cilt bakım set ürünleri arasında bulunan kremler, jel formundaki ürünler ve serumlar ciltteki leke görünümünün azalması ve cildin doğal rengine dönmesi amacıyla kullanılan bakım ürünlerindendir. Cilt yüzeyinde zamanla oluşan lekelerin görünümünü azaltarak iyileştirmeye yardımcı olan Caudalie, Bioderma, Vichy gibi markalara ait ürünler düzenli bir şekilde kullanıldığında cilt tonunu eşitlemeyi başarır. Cildin daha aydınlık ve sağlıklı görünmesine yardımcı olan serum formundaki ürünler, yaz ve kış aylarında kullanıma uygundur. Fotonsensitif olmayan ürün seçenekleri, set içerisinde yer alan diğer ürünlerle birlikte kullanıldığında cilt yapısına nüfuz ederek pürüzleri giderir. Peeling yapısında olan ürünler ise ciltteki izlerin azalmasını destekler. Hassas ciltler için önerilen ve etkin bir molekül olan ''Viniferine'' içeren krem formundaki ürün çeşitleri, cilde nefes aldırır. Cildi ölü hücrelerden arındırarak doğal bir yumuşaklık kazandıran bakım seti ürünleri, kullanım yönergelerine uygun şekilde kullanıldığında daha etkili sonuçlar almaya yardımcı olur. Cildi, seruma hazırlayan peeling ve krem ürünler, cilt tarafından emilerek serumun cilt üzerindeki etkisini arttırır.