"

Çim Biçme Makinesi

" araması için 318 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Çim Biçme Makinesi

Bahçenizi çimlendirme işleminden sonra çimlerin düzenli bakımının yapılması yeşil alanın hem sağlıklı hem de estetik bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Çimler, sulandıkça çabuk uzayan, uzadıkça da sağlıklı gelişim için biçilmesi gereken bitki türleri olarak biliniyor. Onları olabildiğince konforlu şekilde, hem zamandan hem emekten kazanarak biçmek için de çim biçme makinesi modelleri en büyük yardımcılardan. Makineler benzinli çim biçme makinası, elektrikli çim biçme makinası, akülü ve mekanik çim biçme makinaları olarak kendi içinde sınıflara ayrılıyor. Hangi makineyi seçmeniz gerektiğini kullanılacak alana göre belirlemelisiniz. Alanda elektrik kullanma imkanı varsa elektrikli çim biçme makinası kullanabilirsiniz. Böyle bir imkanınız yoksa çim biçme makinesi benzinli ya da akülü olarak tercih edilebilir. 

Benzinli Çim Biçme Makinası Modelleri ile Maksimum Performans

Benzinli çim biçme makinası modelleri 2 zamanlı motor yapılarıyla yüksek tork ve maksimum güç üreterek üstün performans sağlıyor. 46 cm gibi ideal kesme genişlikleri çimlerin hızlı bir şekilde kesilebilmesine, böylece zamandan ve enerjiden kazanılmasına fırsat tanıyor. En iyi çim biçme makinesi modelleri arasında olan benzinli makineler, hem misina hem de bıçaklı kesim seçenekleriyle çok yönlü ve fonksiyonel bir kullanım alanı sunuyor. Misina kesim yöntemiyle çimler oldukça hassas ve temiz bir şekilde kesilebiliyor. Çift misinalı otomatik misina sistemi, kopan misinanın kendi kendini yenilemesini sağlıyor, sizin herhangi bir müdahalede bulunmanıza gerek kalmıyor. Bu sistem sayesinde ayrıca çimlerinizi iki kat daha hızlı ve hassas keserek bu işe çok daha az zaman ayırmış oluyorsunuz. Tırpan bıçağı ile kesim işlemi ise yabani otların sağlıklı bir şekilde temizlenmesine, kaba bir kesim yapılabilmesine imkan tanıyor. Hassas ve güçlü kesim işlemi için özel olarak tasarlanmış 3 ağızlı metal bıçaklar maksimum çalışma performansına oldukça katkı sağlıyor. Makinelerin kenar kılavuzlarının çimlerin etrafındaki çiçeklere zarar vermemesi de önemli özellikler arasında yer alıyor.  Benzinli çim biçme makinası fiyatları ürünün sahip olduğu teknolojik özelliklere göre farklılık gösteriyor. 

Ergonomik Kullanım, Düşük Karbon Emisyonu

Çim biçme makinesi modellerinin sahip olduğu ikinci tutma kolu maksimum konfor ve denge sağlayarak size maksimum kontrol gücü veriyor. Bu kontrollü duruşu makinenin özel omuz askısı da destekliyor. Makineler EasyStart kolay çalıştırma sistemiyle hızlı ve kolay çalıştırılabiliyor. Misina ve bıçak kullanımı için de özel tasarım dişli sistemine sahip olan çim biçme makinası modelleri özellikle büyük bahçeler için ideal ürünlerden oluyor. Benzinli çim biçme makinesi modellerinin öne çıkan özelliklerinin en önemlisi düşük emisyon teknolojisine sahip olmaları. Bu teknoloji ile zemininizi sağlıklı şekilde yeşillendirirken aynı zamanda çevre sağlığını da gözetmiş oluyorsunuz.

Yüksek Teknolojili Elektrikli Çim Biçme Makineleri

Elektrikli çim biçme makinası ürünleri bir başka tercih edilen çeşit oluyor. Güçlü tork ve yüksek kesme performansı sunan bu makinelerin motor gücü uzun ve ıslak çim keserken bile azalmıyor, aniden durmayı ve işinizin yarıda kalmasını önlüyor. Makinelerin basık gövde tasarımları çimleri kenara en yakın mesafede kesebiliyor, bahçe çitlerinin ve mobilyalarının altına erişme imkanı veriyor. EasyEdge teknolojisi kenar kısımların hassas ve doğru şekilde kesilmesini sağlıyor. Makinelerin 5 kademe merkezli yükseklik ayarı özelliği  ile çim kesme yüksekliğini ayarlayabiliyorsunuz. Elektrikli çim biçme makinesi modelleri özel bıçak tasarımları sayesinde kesilen çimi geniş toplama haznesine atıyor ve hazneyi kısa aralıklarla boşaltmanıza gerek kalmıyor. Makinelerin ergonomik tasarımları doğru ve konforlu bir tutuş gerçekleştiriyor, entegre tutma kolları makineyi rahat şekilde kaldırıp taşımanızı sağlıyor, biçme esnasında vücudunuz yorulmuyor. Özel tetik sistemi makineyi ister tek ister çift elle kullanmanıza izin veriyor, hafif yapısıyla manevralar kolayca yapılabiliyor.

Şarj Edilebilir Akülü Çim Biçme Makinesi Modelleri

Akülü çim biçme makineleri ise geniş çim bahçeler için oldukça ideal ürünler arasında yer alıyor. Güçlü ve kullanışlı bir çim biçme deneyimi sunan makineler, enerjisini çift aküden alarak beklentilerin ötesinde bir performans sunuyor. Makinelerin katlanabilir tutamakları yüksekliğin ayarlanmasına, böylece konforlu şekilde işinizi halletmenize yardımcı oluyor. Geniş çim haznesi çimlerin uzun aralıklarla boşaltılmasına izin verirken dolum göstergesi de ne zaman boşaltmanız gerektiğini haber veriyor. Akülü makinelerin kaliteli, darbe dirençli, uzun ömürlü plastik gövdeleri kullanıcı dostu bir deneyim yaşatıyor. Şarj aletleriyle beraber sunulan ürünler pratik taşıma kulpları ile kolay bir şekilde taşınabiliyor. 

İhtiyacınıza göre karar verebileceğiniz, birbirinden farklı çim biçme makinesi markaları ve özelliklerine Trendyol'un bahçe makineleri kategorisi üzerinden ulaşabilirsiniz. Çim biçme makinası fiyatları ayrıcalıklı tekliflerle sizleri bekliyor.