"

CLARKS

" araması için 131 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Clarks

1825 yılında İngiltere’nin Somerset kentinde, Cyrus ve James Clark isimli iki kardeş tarafından kurulan marka, yaklaşık 200 yıllık köklü bir ayakkabı firmasıdır. Markanın ayakkabılarını diğer ayakkabılardan ayıran temel fark, her bir ayakkabının doğal deri malzemeler ve el işçiliği ile yapılıyor olmasıdır. 1825 yılında, koyun derisinden üretilen bir terlikle başlayan bu serüven, dünyanın ilk ayak şekline uygun ayakkabısını üretmek gibi çığır açıcı bir buluşla devam etmiştir. Bu ayakkabılar çocuk ayağından yetişkin ayağına, tam numaralardan yarım numaralara kadar, ayak boyu ve genişliğine uygun olarak her ayak tipine hitap ediyor.

Bir Ayakkabı Şaheseri

Marka mottosunu, Leonardo Da Vinci’nin “Ayak bir mühendislik ve sanat şaheseridir.” sözüne dayandırarak, ayağa herkesten daha iyi bakabilmeyi amaç edinmiştir. Çocukluktan yaşlılığa kadar ayağın gelişim biçimine, sabit ve hareket halindeki biyomekaniğine göre tasarlanan bu ayakkabılar, 20.yy’ın başında Londra’da stil sahibi kişileri diğerlerinden ayıracak bir moda ve stil ikonu haline dönüşmüştür. Bilhassa çocuk ayakkabılarında geliştirdiği ayağa tam oturan ayakkabı ölçüm sistemiyle İngiliz ayakkabılarında öncü bir marka haline gelmiştir.

Markanın ayakkabı tarihinde yaptığı en büyük moda atılım, 1950'de Nathan Clark'ın tasarladığı Çöl botu ile olmuştur. Kahire'deki çarşılardan ilham alan, İngiliz ordusu subaylarının giydiği sade süet yarım botlar anında patlamış; bu botlar, ABD'deki Jamaika Rude Boys ve Beatnik hareketi başta olmak üzere 60'lı, 70'li, 80’li ve 90'lı yıllarda dünyadaki pek çok alt kültür tarafından benimsenmiştir.

Şimdiye kadar yaklaşık 22.000 farklı ayakkabı tasarımına imza atan marka, bu alanda adeta devrim yaratmıştır. Her İngiliz'in dolabında mutlaka bir yeri olan ve zamanla tüm dünyaya yayılan bu yenilikçi ve ikonik marka, çocuk okul ayakkabılarından çöl botlarına, topuklu ayakkabılardan günlük ve spor ayakkabılara kadar her türlü ayakkabı ihtiyacına cevap veriyor ve ayaklarınıza ömür boyu rahatlık vadediyor.

Dünya genelinde 75’ten fazla ülkede mağazaları bulunan, dünyanın en büyük ayakkabı firmalarından biri olan Birleşik Krallık kökenli markanın, ayakkabıları Çin, Hindistan, Brezilya ve Vietnam’da üretiliyor. Kullanıcı yorumlarına göre bu ayakkabıların topuk ağrısının önlenmesine yardımcı olduğu ve tüm gün ayakta durulan yahut yürüyüş yapılan günler de dahil olmak üzere giyildiği süre boyunca ayakları rahat hissettirdiği tespit edilmiştir.

Her Ayak Tipine Özel Ayakkabı

Kadın, erkek ve çocuklar için, sağlıklı ayakları önceleyen şık ve stil sahibi ayakkabılar tasarlayan marka ayakkabılarını deri, süet ve rugan gibi farklı malzemelerden imal ediyor. Bu ayakkabılar günlük kullanıma uygun olduğu kadar, özel günlerde de giyilebilecek şık bir çizgiye ve özel tasarımlara sahiptir. Standart ve geniş kalıp olmak üzere ayak yapısına uygun modellerde tasarlanan bu ayakkabılar; rahat kalıpları, esnek tabanları ve kaliteli malzemesi ile ayağınızın ihtiyaç duyduğu konforu sağlıyor. 

Clarks Ayakkabıları Trendyol’da

Sandaletten spor ayakkabı ve sneakera, terlik ve espadrilden topuklu ayakkabıya ve bota, klasik erkek ayakkabılarından günlük ve sportif modellere kadar her tarza ve ayak tipine uygun indirimli Clarks ayakkabı modellerine Trendyol aracılığıyla sahip olabilirsiniz. Clarks Türkiye, kendisine ait müstakil bir satış sitesine sahip olmadığı için, ürünleri alabileceğiniz en doğru adres markayla birebir iletişimi sağlayan Trendyol olacaktır. Clarks Outlet Türkiye ürünlerine, zengin ürün çeşitliği ve geniş numara seçenekleriyle site üzerinden ulaşabilir; Clarks indirim ve kampanyalarından faydalanabilirsiniz. Web sitesi üzerinden takip edebileceğiniz Clarks kampanyaları sayesinde bu ikonik ayakkabıları dört mevsim indirimli olarak satın alabilir; uygun fiyatlı kalite ve rahatlığın tadını çıkarabilirsiniz.