"

Daikin

" araması için 65 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Daikin

Klima ürünleri denilince akla ilk gelen markalardan biri olan Daikin, pek çok farklı klima modeli ile bu alanda hizmet veriyor. Merkezi Japonya'da bulunan Daikin, Türkiye'de 1978 yılından bu yana distribütörler vasıtası ile faaliyet yürütüyor. 2011 yılında ise Türkiye'deki en önemli klima markalarından biri olan Airfel'in tamamını almış bulunuyor. Farklı ihtiyaçlara göre pek çok farklı klima modelini piyasaya süren Daikin, Türkiye'de üretim yapıyor. Markanın Sakarya Hendek'te 100.000 m üzerine 42.000 m² kapalı alana kurulu üretim tesisleri bulunuyor. 

Daikin Tarihi

Daikin, pek çok teknolojik markaya sahip bulunan Japonya'da 1924 yılında kuruldu. Daikin'i kuran Akira Yamada, bu şirketin rotasını önceleri kimya üzerine belirledi ve flor üretimi yaptı. Daha sonra şirketin yönü soğutma sistemlerine doğru değişti. Daikin, tarihi boyunca pek çok teknolojik yeniliğe imza attı. 1950'li yıllarda dünyanın ilk paket tipi klima ve ısı pompasını üretti. 1960'lı yıllarda ise dünyanın ilk multi split klima sistemini geliştirdi. 1973 yılına gelindiğinde Avrupa, Orta Doğu, Rusya ve Afrika'nın talep ve gereksinimlerini karşılamak için Belçika Ostend'de Daikin Europe N.V. kuruldu. Daikin, yıllar içerisinde farklı ürünlerini tanıttı ve günümüzde dünyanın pek çok bölgesinde faaliyet yürüten bir şirket olarak çalışmalarına devam ediyor.

Daikin Ürünleri

Daikin klima sektörünün önemli bir oyuncusu olarak farklı ihityaçlara göre üretim yapabiliyor. Daikin inverter klima modelleri de markanın ürettiği klima çeşitlerinden biri oluyor. Daikin inverter klima fiyatları ise ürünün özelliğine göre değişiklik gösteriyor. Model bazında bakıldığında Daikin klima 18000 modeli ile evde serinlemek isteyenlere göz kırpıyor. Aynı şekilde Daikin klima 12000 modeli de evde kullanıma uygun bir gömrüntü sergiliyor. Ayrıca A++ enerji sınıfı ile enerji verimliliği konumda iddialı bir görünüm sergiliyor. Daikin klima fiyatları ise farklı seviyelerde yer alıyor ve bu sayede değişik bütçelere hitap edebiliyor.

Daikin sadece klima alanında değil, kombi alanında da faaliyet gösteriyor. Daikin kombi ürünleri evleri ısıtmak için devreye giriyor. Bununla birlikte tıpkı klimalarda olduğu gibi, Daikin kombi fiyatları da ürünlerin özelliklerine göre farklı seviyelerde yer alıyor. Hem kombi hem de klima fiyatlarındaki çeşitlilik, Daikin ürünlerinin farklı gelir gruplarına hitap edebildiğini gösteriyor.

Daikin Altherma ile 3 Özellik Tek Sistemde

Japon markanın ürünlerine genel olarak bakıldığında ise oldukça geniş bir yelpaze görülüyor. Daikin ürünleri; bireysel klimalar, küçük ticari klimalar, ticari klimalar, multi split klimalar, hava temizleyiciler, kombi, altherma, VRV, merkezi sistemler ve endüstriyel soğutma olarak sıralanıyor. Bireysel klimalar kendi arasında farklı serilere ayrılırken ticari klimalarda iş biraz daha değişiyor. Hafif ticari klimalarda ürünler; döşeme tipi klimalar, yer tavan tipi klimalar, gizli tavan tipi klimalar gibi farklı tiplere ayrılıyor. Markanın kombileri arasındaki ayrım ise yoğuşmalı kombiler ve tam yoğuşmalı kombiler olarak değişiyor. Markanın Altherma adını verdiği ısı pompaları ise bambaşka bir teknolojiyi kullanıcılara sunuyor. Bu ısı pompaları dış ortamda bulunan ısıyı çekiyor ve böylece yenilenebilir enerji kaynaklarından faydalanıyor. Daikin Altherma, ısı pompası özelliği ile ısıtma, soğutma ve kullanım için sıcak suyu kullanıcılara bir arada sunuyor. Bu sayede sıcak su, ısıtma ve soğutma için ayrı ayrı sistemlere gerek kalmıyor. Daikin'in birbirinden çeşitli ürünlerine ulaşmak için Trendyol'u seçin.

Daikin Ödülleri

Dünyanın pek çok bölgesinde faaliyet gösteren Japon marka Daikin, çeşitli ödülleri de çatısı altında topluyor. Daikin Premix Tam Yoğuşmalı Kombi, 2018 yılında hem IF Tasarım Ödülü’nü hem de Red Dot Tasarım Ödülü’nü aldı. Daikin'e ayrıca İSİB tarafından düzenlenen İklimlendirme Sektörü Başarılı İhracatçıları ödüllerinde, 2017 yılı ‘En Çok Split Klima İhracatı Yapan Firma’ ödülü verildi.