"

Dalış Aksesuar

" araması için 753 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Dalış Aksesuar

En fazla tercih edilen su sporlarından olan dalış için gerekli ekipmanlara sahip olmak büyük önem arz ediyor. Olmazsa olmaz dalış ürünleri ve aksesuarları; materyal, renk, dayanıklılık, kalite ve boyut seçenekleri ile tüketiciye sunuluyor. Dalış aksesuarı seçiminde; dalış stili, nerede dalış yapılacağı, ne kadar süre suda kalınacağı ve amaç gibi belirleyenler devreye giriyor. Dalış kıyafeti, şnorkel, palet ve dalış maskesi de dahil pek çok ürün, güvenli ve keyifli dalış macerasına yelken açmanızı sağlıyor. Doğru dalış ürünleri ile dalış yapmak hem güvenliği hem de konforu doğrudan artırıyor.

Dalış Yapmak İçin Neler Gerekiyor?

Dalış gözlüğü, dalış elbisesi, dalış tulumu, palet, su altı dalış ayakkabıları, dalgıç yeleği, şnorkel ve maske gibi aksesuarları hazır etmek gerekiyor. Dalış sporunun vazgeçilmezlerinden olan dalış gözlüğü, su altı keşif maskesi su altındayken etrafı net biçimde görmeyi sağlıyor. Özel gövde tasarımı sayesinde rahat ve su sızdırmaz nitelikte olması gereken dalış gözlüğü ve dalış maskesi satın alırken ürünün gövde malzemesine, yüze uygunluğuna, ağırlığına ve boyutlarına dikkat etmek gerekiyor. Yüzey yüzüşü yapmayı sevenlerin ve su altı avcılığına ilgi duyanların yoğun biçimde tercih ettiği şnorkeller hem tüplü hem de serbest dalış yapanlara hitap ediyor. Su yüzeyinin kısmen altında nefes alıp vermeye imkân veren şnorkel modelleri, tekli ve set şeklinde satışa sunuluyor. Şnorkel seti içerisinde nelerin olduğu değişkenlik göstermekle birlikte çoğunlukla dalış maskesi ya da yüzücü gözlüğü, şnorkel ve palet yer alıyor. Şnorkel fiyatları da tekli ve set biçiminde satış, marka ve kalite gibi kriterlere bağlı biçimde farklılaşıyor.

Dalış ekipmanları dalış öncesi hazırlık, dalış sırasında rahatlık ve güvenlik, dalış sonrası konfor standartlarını sağlayacak ürün ve aksesuarlardan oluşuyor. Bu da geniş bir liste anlamına geliyor. Basınçölçer, şamandıra, dalış bilekliği ve dalış saati, maske kayışı, bağlantı elemanları ve ip sarma makarası, lamba, pusula, balaklava, şamandıra, dalış regülatörü, regülatör hortumu, palet kayışı, özel onarım malzemeleri, zıpkın malzemeleri ve kamera sabitleyici de dahil geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor.

Dalış Kıyafeti Seçimine Özen Gösterin

Dalış için giyilebilir ürün seçerken yaş, beden, kilo ve iskelet yapısı gibi belirleyenler önem arz ediyor. Çocuklar ve yetişkinler için ayrı üretilen dalış kıyafetlerinin farklı beden seçenekleri bulunuyor. Kalite, sağlamlık ve uzun süre dayanıklılık niteliklerine sahip olan ürünlerin vücuda uygun olması gibi, kolay giyilip çıkarılabilir olması da konforu artırıyor. Tüplü dalış için dalış elbisesi, dalış başlığı, dalış eldiveni ve dalış patiği gibi ürünler gerekiyor. Isı yalıtımlı, kolların rahat biçimde hareket etmesini sağlayan özel anatomik kesimli, yıpranmalara karşı dayanıklı dalgıç elbisesi ve nefes alabilirliği yüksek, su geçirmez özellikli dalış tulumu modelleri oldukça fazla tercih ediliyor. Eldiven seçiminde ısı yalıtımlı ve rahat kavrama özellikli olanlar avantaj sağlıyor.

Su altı dalış yelekleri de dalışseverlerin ihtiyacı olan ürünler arasında yer alıyor. Dalgıç yeleği tercihinde de diğer giyilebilir ürünlerde olduğu gibi, hareket serbestliği ve giyme – çıkarma kolaylığı derecesine dikkat etmek gerekiyor. İyi bir dalgıç yeleğinin konforlu dalış yapmaya olanak vermesi, bel ağırlığını dengeli dağıtması gerekiyor. Dalış sırasında rahat hareket etmeyi sağlayan bir diğer ürün dalış paletleri oluyor. Dalış paleti seçiminde pala açısı, iç ayakkabının ayağa uyumluluğu ve pala gücü öne çıkıyor. Isı yalıtımlı, dayanıklı, topuk kancalı destek özellikli paletler kendini belli ediyor. Dalış aksesuarları satın alırken güvenliğinizi ve konforunuzu göz önünde bulundurmaya özen gösterin. Böylece dalış sırası ve sonrası süreçleri çok daha eğlenceli, verimli ve emniyetli biçimde deneyimleyebilirsiniz.