Ağırlık
Materyal
Fiyat
Ürün Tipi
Renk
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
Ürün Değerlendirmesi
"

Dambıllar ve Ağırlık Plakaları

" araması için 3556 sonuç listeleniyor

Dambıllar ve Ağırlık Plakaları Ürünleri ve Fiyatları

Dambıl seti, ev ortamında spor yapılabilmesini sağlayan oldukça etkili aletlerden biridir. Fiziksel olarak kendini geliştirmek isteyenlerin düzenli olarak ağırlık kaldırma hareketlerini yapabilmeleri için özel olarak üretilirler. Bu setlerin farklı tasarımlara sahip olan modelleri bulunur. Setlerin imalatında kullanılan materyaller çeşitlidir. Yapılacak olan hareketlere göre aralarından uygun olan birini seçebilir, fiziksel görünümünüz üzerine çalışmaya hemen başlayabilirsiniz. Dambıl seti, kilo vermeye yardımcı olduğu gibi vücut geliştirme programlarının uygulanmasında da kullanılabilir.

Fitness ağırlık seti modelleri, spor esnasında yapılacak olan hareketlere göre değişiklik gösterebilir. Kilo vermek ve daha fit bir görünüme sahip olmak isteyenlerin kullandıkları modeller ile vücut geliştiricilerinin tercih ettikleri farklılıklar gösterebilir. Vücut geliştirme aletleri, kullanıcıların çok daha heybetli bir görünüme sahip olmaları için özel olarak tasarlanmış malzemelerdir. Bu aletler yüksek kilolara çıkabilir. Vücut geliştirme sporu ile ilgilenenlerin dambıl seti modellerinin yanı sıra halter çeşitlerini incelemeleri de yararlı olur.

Ev ortamında fiziksel gelişim için kullanılabilecek en etkili aletlerden biri de halterdir. Dambıl seti modellerinden farklı olarak çok daha yüksek kilolarda ağırlık kaldırılması için kullanılan bu aleti seçerken dikkat edilmelidir. Ağırlığı sağlayan plakaların yanı sıra yükün taşınmasına olanak veren halter barının da yüksek kaliteli materyalden üretilmesi gerekir. Barın dayanıklı olması yüksek kiloda çalışılmasına imkân sağlar. Ayrıca modeller arasından seçim yaparken kullanım kolaylığına da dikkat etmeniz gerekir. Plakaların kolay takılabilir olması çok daha rahat bir şekilde çalışma yapmanıza olanak sağlar.

Dambıl seti 5 kg ile başlayan modellere sahiptir. İçerisinde halter barı barındıran modeller ise 85-100 kilograma kadar çıkabilir. Seçim yapmadan önce ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir kriter listesi hazırlamanız, çalışmalarınız için uygun ürünleri almanıza yardımcı olabilir. Bu sayede setler arasından kendinize uygun olan modeli daha rahat bulabilirsiniz.

Vücut geliştirme sporu ile ilgilenenler veya fiziksel görünümüne önem verenlerin düzenli olarak spor yapmaları gerekir. Özellikle aletli spor yaparken yaralanmaları önlemek ve kullanım kolaylığı sağlamak açısından bazı yardımcı eşyalar oldukça etkilidir. Dambıl ve halter gibi yüksek kilolu aletler ile çalışırken ağırlık eldiveni kullanmak yararlı olabilir. Bu sayede spor yaparken kullanılan aletin kavranması çok daha rahat olur. Aynı zamanda nasır gibi elde oluşabilecek istenmeyen durumların da önüne geçilebilir.

Vücut Geliştirmeyi Sevenlerin Satın Alacağı Dambıl ve Ağırlık Plakalarının Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Vücut Geliştirmeyi Sevenlerin Satın Alacağı Dambıl ve Ağırlık Plakalarının Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Dambıl seti modelleri içeriklerine göre farklılık gösterir. Modelleri birbirinden ayıran en önemli unsurların başında sahip oldukları kilo yer alır. Daha sonra ise ürünlerin imalatında kullanılan malzeme gelir. Kendinize uygun ürünü seçmek için öncelikli olarak setin içeriğine bakmanız önerilir. Düşük kilolarda çalışmayı düşünüyorsanız yüksek ağırlığa sahip olan modellerden birini seçmeniz doğru olmaz. Yapılacak aktiviteye göre bir model seçilmesi en doğru ürünü almanıza yardım eder.

Dambıl seti modelleri 5 ile 100 kg arasında olabilir. Daha yüksek kiloya sahip olan modeller de bulunur. 10 kg dambıl seti, başlangıç için ideal olan modellerden biridir. 20 kg dambıl seti, aynı anda iki el ile çalışmak isteyenlerin seçebilecekleri modellerin başında yer alır. 25, 30 kg dambıl seti modelleri ise ilerisini düşünen kullanıcılar için yararlıdır. 35 kg dambıl seti, vücut geliştirme sporu yapanların başlangıç aşamasında kullanabilecekleri modellerden biridir. 45 kg dambıl seti ise orta seviye vücut geliştirmeciler için idealdir.

Fiziksel olarak yüksek ağırlıklar kaldıracak seviyede olanların kendilerine uygun bir model seçmeleri gerekir. 50 kg dambıl seti, iki el ile 25’er kilo kaldırabileceğiniz oldukça etkili bir fizik geliştirme aletidir. 55 kg dambıl seti ise küçük eklemeler yaparak ileride ağırlığı artırmak isteyenler için doğru bir seçimdir. Ağırlık kaldırma aletleri arasında dambıl halter seti gibi karışık modeller de bulunur. 65 kg dambıl seti, her iki sisteme de sahip olan modellerden biridir. 85 kg dambıl seti ise yüksek kilolarda çalışmak isteyen ileri düzey sporcular için idealdir.

İçerisinde halter barı bulunan modeller, kısa sürede etkili sonuç almanıza yardımcı olur. Halter seti, kolların yanı sıra göğüs ve sırt bölgesinin çalıştırılmasına da katkı sağlar. Halter seti 40 kg ağırlığa sahip olabilir. Bu kilo başlangıç için idealdir. Gelişim aşamasında daha yüksek ağırlıklara ihtiyaç duyulabilir. Bu nedenle halter seti 70 kg’a kadar seçeneklere sahiptir. Bu modeller sayesinde gelişim süresi boyunca ihtiyaç duyulan tüm ağırlıklara sahip olmak mümkündür.

Ayarlanabilir dambıl seti modelleri plakalar yardımı ile kullanılan aletlerdir. Ağırlık plakaları çeşitli materyallerden yapılabilir. Döküm veya plastik malzemeden yapılan plakalar oldukça kullanışlıdır. Ağırlık plakaları 5 ile 50 kilogram arasında olabilir. Modeller arasından ihtiyacınız doğrultusunda bir seçim yapabilir, dilerseniz daha sonra ihtiyaç duyduğunuz plakaları ayrı olarak da alabilirsiniz

Ürün seçenekleri arasında farklı özelliklere ve tasarımlara sahip olan modeller bulunur. Döküm dambıl seti, en popüler modeller arasında yer alır. Farklı tasarımlara sahip olan döküm setler bulunur. Farklı kilolarda olan döküm ağırlık plakaları gelişime paralel olarak seçip kullanabileceğiniz araçlardır. Demir dambıl seti metal olan modeller arasında yer alır. Tıpkı döküm olan seçenek gibi uzun süreler boyunca sorunsuz kullanılabilen dayanıklı modellerden biridir.

Vidalı dambıl seti daha yüksek ağırlık ile çalışmak isteyenler için idealdir. Bu tasarımda olan modeller, çalışma esnasında farklı ağırlıkların kullanılmasına imkân verir. Başlangıç aşamasında veya daha düşük seviyelerde çalışmak isteyenler için özel olarak üretilen dambıl modelleri de bulunur. Plastik dambıl seti, ağırlığı sabit olan seçeneklerden biridir. Plastik içine kum gibi dolgu malzemeleri kullanılarak hazırlanırlar. Başlangıç seviyesi ise oldukça ideal ürünlerdir. Kauçuk dambıl seti modelleri de tıpkı plastik olanlar gibi yeni başlayan kullanıcılar için doğru seçenekler arasında yer alır.

Dambıl ve Ağırlık Plakalarını Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Dambıl ve Ağırlık Plakalarını Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Dambıl seti seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunur. Öncelikli olarak setin kullanım alanını belirlemeniz gerekir. Daha sonra ise ağırlık seçimi yapılmalıdır. Yüksek kilolarda çalışılacak ise içerisinde halter barı da bulunan modeller tercih edilebilir. Modeller arasından seçim yaparken ürünün imalatında kullanılan malzemenin önemi büyüktür. Döküm gibi metal materyal ile üretilen modeller uzun süreler boyunca sorunsuz olarak kullanılabilir. Başlangıç seviyesinde ise plastik ve kauçuk olan modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Üretimde kullanılan malzeme bütçenize uygun seçimler yapmanızı da kolaylaştırır.

Dambıl ve Ağırlık Plakalarının Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Dambıl ve Ağırlık Plakalarının Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Dambıl seti fiyatları, ürünlerin imalatında kullanılan materyale göre farklılıklarda gösterir. Set içerisindeki parça sayısı da fiyatı etkileyen faktörler arasındadır. Döküm ve demir gibi metal malzemeden üretilen modeller diğerlerine göre daha yüksek fiyatlara sahip olabilir. Kriterleriniz arasında sağlamlık ön planda ise metal malzemeden üretilen bir modeli tercih etmeniz tavsiye edilir. Plastik ve kauçuk modeller ise başlangıç aşaması için oldukça kullanışlıdır. Bu modeller metal olanlara kıyasla çok daha uygun fiyatlara sahiptir. İhtiyaçlarınızı belirlemeniz bütçenize uygun bir modeli seçmenize de yardım eder. Trendyol’da hem beklentilerinize hem de bütçenize uygun pek çok modeli kolayca bulabilirsiniz.

Ne Kadar Ağırlık Kaldırmalıyım?

Spor yaparken kullanılacak ağırlığa karar verirken pek çok faktörün dikkate alınması gerekir. Döküm ağırlık seti içerisinde döküm malzemeden üretilmiş farklı ağırlıklarda dambıllar bulunur. 1 kg dambıl gibi hafif ürünler ise yeni başlayanlar veya kardiyo yapanlar için uygun olabilir. 8 kg dambıl gibi farklı ağırlıklar arasından seçim yaparak kaslarınızı sürekli geliştirebilirsiniz.

Ağırlık Seti Nereden Alınır?

Ağırlık setlerinin kaliteli ve sağlam bir yapıda olması, kullanım sırasında güvenle çalışabilmeniz için son derece önemlidir. Kaliteli ve özel döküm dambıl çeşitlerine Trendyol’dan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Dayanıklı dambıllar, spor yaparken rahat etmenizi de sağlar. Özel tutma bölgeleri sayesinde birçok model, avuç içini rahatsız etmez. Avuç içiniz hassassa yumuşak yüzeyli özel ürünlere de bakabilirsiniz. Farklı ağırlıklarda dambıllara sahip olmak, kaslarınızı zamanla geliştirmenize imkan sağlar. Trendyol’da bulunan dambıl set çeşitleri sayesinde kaslarınızı düzenli ve kontrollü şekilde geliştirerek forma girebilirsiniz. Halterli setler ise evde vücut geliştirme çalıştırması yapanlar ya da spor salonu sahipleri için kullanışlıdır. Halterli ağırlık seti çeşitlerine de kolayca ulaşabilirsiniz.

Hangi Dambıl Alınmalı?

Farklı ağırlıklar arasından seçim yaparken hangi türde spor yapacağınız ve fitness düzeyiniz büyük önem taşır. Kardiyo yaparken hızlı hareket etmeniz gerektiğinden 0.5 kg ve 2 kg arasındaki dambılları tercih edebilirsiniz. Pilates ise çoğunlukla vücut ağırlığına odaklanır. Düzenli şekilde güç antrenmanı yaparak vücudunuzdaki kas kütlesini artırmak istiyorsanız ağırlığı fazla olan dambılları tercih edebilirsiniz. Kas kütlesini artırırken başlangıçta düşük ağırlıklar kullanabilir. Fakat kaslar geliştikçe çalışılan ağırlık da artırılabilir. Özellikle kas geliştirmek isteyen kişiler için de farklı ağırlıklarda dambıllar uygun olabilir. Set içerisindeki ağırlıklardan farklı fitness seviyelerinde faydalanabilirsiniz. Vücut geliştirmeye çalışan kişilerin ise ağır dambıllar kullanması yeterli olmayabilir. Vücut geliştirmeciler için halter gibi 30 kg üzerindeki ağırlıklar uygun olabilir. Fitness seviyenize uygun dambılı seçerek forma girebilirsiniz.