"

Davlumbazlar

" araması için 268 sonuç listeleniyor

Davlumbazlar

Davlumbazlar, ocakların üzerinde yer alarak oluşan dumanı ve buharı hızlı şekilde çekmesi nedeniyle tercih ediliyor. Trendyol, mutfakların ayrılmaz parçası olan davlumbazların pek çok modeline ulaşmanızı sağlıyor. Alanında kaliteli markaları bulunduran Trendyol, her bütçeye uygun davlumbaz modelleri ile ilgi görüyor. Trendyol, beyaz eşya kategorisi üzerinden müşterilerine sunduğu davlumbaz modellerini inceleyerek kolaylıkla sahip olma imkanını sunuyor. Davlumbazlar, bulunduğu ortamın etkili şekilde temizlenmesi, kötü kokuların giderilmesi, nem içerisinde yer alan yağların mutfağa yayılmasının engellenmesini sağlayarak yangın çıkma olasılığını da önlüyor. Trendyol, mutfağınızın en doğru şekilde havalanmasını sağlayan davlumbaz modelleri ile size ihtiyacınıza uygun ürünü tercih etme imkanı sunuyor.

Davlumbaz Ne İşe Yarar?

Davlumbazlar, mutfakların havalandırma sistemleri arasında ilk sırada yer alıyor. Yemek kokularını filtreleyerek içerisine çeken davlumbazlar, oluşan kötü kokuların havalandırma kanallarından dışarı atılmasını sağlıyor. Davlumbazlar ocak üzerinde oluşan koku ve dumanı yok ettiği gibi mutfakta bulunan nemin azalmasına da yardımcı olarak düzenli şekilde hava sirkülasyonu sağlıyor. Davlumbazların ocak üzerine monte edilmesindeki neden ocakların üzerinde pişen yemeklerin çıkış kaynağı olarak görülmesinden kaynaklanıyor. Çıkış kaynağının üzerinde bulunan davlumbazlar, güçlü fanları sayesinde koku ve dumanın yayılmasını engelliyor.

Davlumbaz Tercihinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Davlumbaz tercihinizi mutfağınızın genişliğine ve ergonomisine uygun şekilde yapmanız öneriliyor. Bu şekilde tercih yapmanız halinde ocak ve mutfak dolaplarınızın temizliği de kolaylaşıyor. Davlumbazların hijyen koşullarına uygun şekilde üretilmesi önemli noktalar arasında yer alıyor. Yüksek ısı karşısında kolayca deforme olmayan davlumbazlar, paslanmaz çelik ve profiller kullanılarak üretiliyor. Sağlığınız ve güvenliğiniz açısından çelik malzemelerden üretilen davlumbaz modellerini tercih etmeniz öneriliyor. Bu ürünler aynı zamanda kalitesi ile daha uzun ömürlü kullanım imkanı sunuyor. Davlumbazları aspiratörlerden ayıran en temel özellik, dışarıya baca vererek daha donanımlı bir ürün sunuyor olmasıdır. Ankastre mutfakların tamamlayıcısı olan davlumbazlar, farklı renk ve tasarımları ile tamamlayıcı bir ürün olarak tercih ediliyor.

Mutfaklarda davlumbaz kullanılmaması sebebiyle oluşan duman, astım, nefes darlığı gibi hastalıklara sahip olan kişileri olumsuz yönde etkiliyor. Aynı zamanda ağır yemek kokuları ve duman diğer odalara kolaylıkla yayılıyor ve mobilyalara sinerek kötü kokulara neden oluyor. Davlumbazlar, yağ ve kireç parçacıklarına neden olan buharı emdiği için kumaş, metal ve ahşap olan eşyaların rutubete maruz kalmamasını sağlayarak kolaylıkla yıpranmasının önüne geçiyor. Trendyol, kaliteli beyaz eşya markalarından olan Arçelik davlumbaz modellerini sizlere sunuyor. Şık tasarıma sahip olan Bosch davlumbaz modelleri de Trendyol ürünleri arasında yer alıyor. Ekonomik alışveriş imkanı sunan Trendyol'un bünyesinde bulunan Siemens davlumbaz modelleri de sıklıkla tercih edilen ürün çeşitleri arasında bulunuyor.

Davlumbaz Fiyatları

Davlumbaz fiyatları, modele, markaya, tasarıma, motor gücüne ve teknik özelliklere göre farklılık gösteriyor. Ankastre mutfakların en gözde ürünlerinden olan davlumbazlar, sessiz motor seçeneği, aydınlatma opsiyonları ve çelik yüzeyleri gibi detaylar sayesinde birbirinden farklı özelliklere sahip olduğu için farklı fiyatlar ile satışa sunuluyor.

Halojen aydınlatmalı davlumbaz modelleri, son zamanlarda oldukça tercih edilen çeşitler arasında yer almakta olup mutfak dolapları ve ocağa estetik bir görünüm kazandırıyor. Mutfağın mimari yapısı ve genel özellikleri davlumbaz seçiminde farklılık gösterebiliyor. Geniş mutfaklarda hava temizliği için 850 m3/h çekiş gücüne sahip olan ürünlerin tercih edilmesi gerekiyor. Orta büyüklükte olan mutfaklarda 500 m3/h çekiş gücü yeterli geliyor. Farklı güç ve teknik donanım özelliklerine sahip olan ürünlerin fiyatlarını Trendyol beyaz eşya kategorisinden öğrenme imkanınız bulunuyor. Trendyol, bu kategorisinde farklı ihtiyaçlara çözüm sunan ürün çeşitlerini uygun fiyatlarla sizlere sunuyor.

Yukarı Çık