Değişim Yayınları İktisat Bilimine Giriş 36301

Satıcı :
- 16%
59,00 TL49 TL
Son 1 ürün
Favorilere Ekle

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.

Ürün Bilgileri

Değişim Yayınları İktisat Bilimine Giriş

  • Tarihin her döneminde ve insanoğlunun yaşadığı her yerde, bir taraftan ihtiyaç duyulan mal ve hizmetler üretilmekte, diğer taraftan da üretilen bu mal ve hizmetler tüketilmektedir. İktisadî faaliyet olarak tanımlanan bu eylem, insanoğlunun yaradılışından itibaren var olagelmiştir ve hayat devam ettiği müddetçe var olmaya devam edecektir.Üretim ve tüketim faaliyetlerini inceleyen ve kısaca “kıtlık bilimi“ olarak tanımlanan iktisat, gerek üreticilerin gerekse tüketicilerin, mevcut şartlar altında, çıkarlarını (üretici için kâr, tüketici için fayda) maksimum seviyeye nasıl çıkaracaklarını araştırmakta ve bu amaca yönelik olarak ilkeler/yasalar ortaya koymaktadır.İktisat bilimine giriş mahiyetinde bir ders kitabı ortaya koymayı öngören bu çalışmanın, lisans öğrencilerine, iktisadın temel kavramlarını ve mikro/makro analiz yöntemlerini öğrenme imkânı tanıyacağını ümit ediyoruz.-Prof. Dr. Salih Şimşek--Yrd. Doç. Dr. M. Kemal Aydın-(Önsöz’den)
  • Bu üründen en fazla 10 adet sipariş verilebilir. 10 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
  • Kampanya fiyatından satılmak üzere 5 adetten az stok bulunmaktadır.
  • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
  • Bir ürün birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Ürün liste ve detay sayfalarında tüketici memnuniyeti göz önüne alınarak fiyat avantajı, teslimat hızı, iade oranları ve genel hizmet kalitesine göre belirlenmiş puanı en yüksek satıcı görünür satıcı olur. Diğer satıcılar, ürün detay sayfasında alternatif olarak listelenirler.
Şikayet Et