"

Deniz Şortu

" araması için 3759 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Deniz Şortu

Hem kadınlar hem de erkekler için doğru seçilmiş bir deniz şortu, suda ve plajda geçirdiğiniz zaman açısından büyük bir fark yaratabilir. Kumaş yapısından kesim tarzına birçok faktör şort seçiminde belirleyici olabilir. Onlarca desen ve renkte, aradığınız deniz şortunu plaj giyim kategorisinde inceleyebilir, en uygun fiyatlara Trendyol ayrıcalığı ile sahip olabilirsiniz.

Deniz Şortu Modelleri

Kadın, erkek ya da unisex deniz şortları farklı renk ve desenlerde sayısız modele sahip. Bununla birlikte deniz şortlarını birbirinden ayıran en önemli özelliklerden biri kumaş türüdür. Bazı şort kumaşları, güneş ışığına ve klora uzun saatler dayanacak şekilde tasarlanırken bazı kumaşların önceliği ise hafiflik ve su geçirmezliktir. 

Deniz giyim ürünlerinde en çok kullanılan kumaş türleri; polyester, likra ya da polyester karışımlı kumaşlardır.

  • Likra kumaş: Likra veya spandeks'ten üretilen şortlar esnek yapılarıyla dikkat çeker. Öte yandan likra kumaş, diğer kumaş türlerine göre daha çabuk solar ve gevşer.
  • Polyester kumaş: % 100 polyesterden yapılmış şortlar, havuz suyundaki klora karşı oldukça dayanıklıdır. Uzun süre kullanabileceğiniz bir şort istiyorsanız, polyester kumaştan yapılmış şort modelleri iyi bir seçim olabilir.
  • Polyester karışımlı kumaş: Polyester, likra veya spandeks karışımı kumaşlardan üretilen şortlar ise polyesterin dayanıklılığını likranın esnekliğiyle birleştirir.
  • UB korumalı kumaş: UV koruma sağlayan şortlar ise özellikle açık havada, uzun süre güneş ışığına maruz kalan yüzücüler için daha kullanışlıdır. Kumaş boyama teknolojisi ile sağlanan UV koruma özelliği sayesinde güneşin zararlı ışınları %98’in üzerinde filtrelenebilir.

Deniz Şortu Nasıl Seçilir?

Kullanılan kumaş türüne karar verdikten sonra vücut tipiniz için en uygun modeli seçerek en iyi deniz şortunu satın alabilirsiniz. Deniz şortu seçerken tüm giysi seçimlerinizde olduğu gibi formunuza ve fiziğinize dikkat etmeli, vücut özelliklerinizi göz önünde bulundurmalısınız. Vücut özelliklerini dikkate almadan şort seçmek olduğundan daha kısa ya da kilolu görünmenize neden olabilir.

Boy seçimi: Uzun ve ince bacaklarınız varsa mükemmel bir görünüm için dizin hemen üstünde biten şortları seçebilirsiniz. Kısa boylu ve biraz kiloluysanız, diz hizasında biten uzun şort modelleri sizin için uygun olmayabilir. Kısa boylu kişiler için uzun deniz şortu, olduğundan daha da kısa görünmeye neden olabilir. Kısa boylular için en uygun şort modeli, kısa ve çok dar olmayan boxer modelidir.

Renk seçimi: Kısa deniz şortları için en mükemmel renkler düz renklerdir. Karışık renkleri, kalın yatay çizgileri ve çok büyük desenleri seçmeniz önerilmez. Bunun yerine küçük ölçekli baskıları tercih edebilirsiniz.

Deniz şortları için deniz temasına uygun sayısız renkte şort bulunabilir. Ancak bazı renklerin plajda ya da havuzda kullanımı sorun yaratabilir. Beyaz veya açık renkli deniz şortu satın alırken kumaşın şeffaflaşmasını önleyen bir astara sahip olduğundan emin olun. Kumaş ne kadar kalın olursa olsun, beyaz renkli deniz şortu ıslandığında vücut hatlarını ortaya çıkarabilir. Bu sorunun üstesinden gelmek için beyaz deniz şortunu ten rengi ya da füme gri bir iç çamaşırıyla beraber giyebilirsiniz.

Deniz Şortu Markaları

Mayo ve spor giyim alanında faaliyet gösteren birçok marka, yaz kreasyonlarında deniz şortlarına yer verir. Profesyonel yüzücü giysilerine kıyasla daha uygun bir fiyat aralığında yer alan deniz şortları, farklı markalarda, geniş bir fiyat aralığında bulunabilir. Kumaş, model ve tarz gibi faktörlere göre birçok markada deniz şortu fiyatları değişiklik gösterir. Kumaş kalitesi arttıkça doğal olarak ürünün fiyatı da artar. Bununla birlikte kaliteli kumaş, solmaya ve gevşemeye karşı daha dayanıklıdır. Bu da deniz şortunuzu daha uzun süreyle kullanabileceğiniz anlamına gelir.

En iyi deniz şortu modelleri, en uygun fiyatlarla Trendyol'da!