Bosch Derin Dondurucu

Son yıllarda kullanımı artan derin dondurucular, gıdaların mevsimi dışında doğal olarak saklanabilmesine yardımcı olur. Tamamen kapalı bir sisteme sahip olan modeller, yiyecekleri buz yaparak soğutur. Soğutma işlemini üst kısımda yer alan karlanma ile sağlayan derin dondurucular sayesinde gıda stoklama işlemi sağlıklı bir şekilde yapılabilir. Doğal kaynakları koruyan özel teknolojileri ile 125 yılı aşkın süredir sürdürülebilir yaşamı destekleyen ürünler tasarlayan Bosch derin dondurucu modelleri ile de kullanıcıların en çok tercih ettiği markalar arasında yerini alır.

İşinize Yarayacak Derin Dondurucu Modelleri

Zorlu iklim testlerinden geçirildikten sonra satışa sunulan derin dondurucular, +10 ve +43 derece sıcaklıklarda rahatlıkla çalışabilir. Her mutfağa ve ihtiyaca uygun tasarımları ile kullanıcıların beğenisini kazanan derin dondurucular, çekmeceli, gardırop tip ve sandık tipi derin dondurucu olmak üzere 3 farklı tipte tasarlanır. Kompakt tasarımı sayesinde özellikle dar mutfaklarda yer tasarrufu sağlayan çekmeceli derin dondurucular, diğer derin donduruculardan ayrılan NoFrost özelliği sayesinde buzlanma probleminin önüne geçmeyi başarır. Yüksek kapasitesi be ekstra güvenlik önlemleri ile kullanıcıların en çok tercih ettiği tasarımlardan biri olan sandık tipi modeller, elektrik esintisi gibi durumlarda besinlerin 45 saate kadar çözünmeden kalmasını sağlar. Buzdolabı ve derin dondurucudan oluşan gardırop tipi derin dondurucular soğutma ve dondurma işlemi için geniş bir alan sunar. Depolamak istediğiniz gıdanın miktarı ne olursa olsun marka, ihtiyacınıza uygun bir derin dondurucuyu size sunar.

Derin Dondurucu Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Derin dondurucu satın alırken mutfağın boyutu ve ihtiyaç duyulan kapasite dikkat edilmesi gereken en önemli konulardır. Ürünün doğrudan güneş görmeyen ve nem almayan bir konuma yerleştirilmesi gerekir. Satın alınan derin dondurucunun ilk kullanım öncesi mutlaka temizlenmesi önerilir. Ilık sabunlu bir bez yardımıyla dondurucu temizlenmeli ve durulandıktan sonra iyice kurutulmalıdır. Dondurucuya yiyecekleri koymadan önce sıcaklık uyarı lambasının sönmesi beklenmeli ve söndükten iki saat sonra gıda malzemeleri yerleştirilmelidir. Dondurucunun buzlarını temizlemek için kesinlikle metal kesici aletler kullanılmamalıdır. Plastik buz kazıma kürekleri kullanarak temizleme işleminin gerçekleştirilmesi önerilir. Aksi halde dondurucunun duvar bölümlerinde geri dönüşü olmayan hasarlar meydana gelebilir. Aynı şekilde dondurucuyu temizlemek için kullanılan temizlik sıvılarının da kimyasal madde içermemesine dikkat edilmelidir. Kimyasallar dondurucunun plastik bölümlerinde sararmaya ve metal bölümlerinde ise paslanmaya neden olabilir.

Hangi Besinler Derin Dondurucuda Saklanabilir?

Derin dondurucuda gıdaları aklamak için plastik ya da cam saklama kapları yerine dondurucuya uygun olarak tasarlanan poşet ve saklama kapları kullanmanız önerilir. Derin dondurucuda en çok saklanılan yiyeceklerin başında et ve et ürünleri yer alır. Kuşbaşı, bonfile, kıyma ve daha birçok et çeşidi derin dondurucuda rahatlıkla muhafaza edilebilir. Genellikle küçük parçalar halinde tek yemeklik şekilde saklanması önerilir. Yaz mevsimine özel patlıcan, kabak, taze fasulye, bezelye, domates gibi sebzeler ve şeftali, çilek, kiraz, vişne böğürtlen gibi meyveler derin dondurucuda saklanabilir. Kış mevsiminde tüketilmesi için hazırlanan sebze türlüleri, marmelatlar, mısır, ev yapımı börek, pizza gibi hamur işleri de derin dondurucuda saklanan besinler arasında yer alır. Bunlara ek olarak yaprak sarması, bamya, balık, tavuk, köfte, dolma ve daha birçok farklı yemek çeşidi de derin dondurucuda saklanabilen gıdalar arasında yer alır.

Birçok Model Trendyol’da

Online alışveriş siteleri arasında güvenilirliği ve avantajlı fiyatları ile ö plana çıkan Trendyol, markanın A sınıfı derin dondurucu modellerine yer verir. Bosch derin dondurucu fiyatları, satın almak istenen ürünün modeline, kapasitesine ve özelliklerine göre değişiklik gösterir. Trendyol üzerinden Bosch derin dondurucu kampanya ve indirimlerini takip edebilir siz de mutfağınıza uygun derin dondurucu çeşitlerinden dilediğinizi kolayca satın alabilirsiniz.