"

Dermaroller

" araması için 363 sonuç listeleniyor

Dermaroller

Evde cilt bakımı yapmak ya da profesyonel cilt bakımlarından maksimum fayda sağlamak için tasarlanan dermaroller aletleri, mikro iğneleri sayesinde cildi gençleştirip güzelleştirir. Paslanmaz çelik ve titanyum iğneli dermaroller modelleri, hem yüz hem de vücuda uygulanabilir. En iyi iğneli dermaroller modellerini yüz temizleme kategorisinde inceleyebilirsiniz. Aradığınız dermaroller seti avantajlı fiyatlarla Trendyol'da!

‌Dermaroller Nedir?

‌‌Dermaroller, üzerinde çok küçük iğnelerin bulunduğu bir cilt bakım aletidir. Mikro iğneleme olarak da bilinen ‌dermaroller titanyum ya da çelikten yapılmış iğneleri sayesinde, cildinizde mikro delikler oluşturur. Cildin yapı taşı olan kolajen oluşumunu desteklemeye yardımcı olur. Nemlendirici gibi cilt bakım kremlerinin cilt tarafından daha iyi emilmesini sağlar. Dermaroller cilt lekeleri ile savaşmak, cildi gençleştirmek, genişlemiş gözenekleri daraltmak, kırışıklık, sivilce ve yara izi görünümünü azaltmak için dermaroller serum çeşitleriyle beraber uygulama yapılabilir. Yüzdeki çukurlar için dermaroller farklı iğne boyları ile kullanılabilir. Yüzün yanı sıra dermaroller saç uygulamaları ile saç derisi canlandırılarak, saç sağlığı geliştirilebilir.

Dermaroller set modelleri, farklı uygulamalar için farklı uzunlukta iğnelere sahiptir. Tecrübeli bir ‌dermaroller kullanıcısı değilseniz, uygulama güvenliği için 1 ‌mm'nin üzerindeki ‌dermarollerları yüzünüzde kullanmamanız önerilir.

 • 0.‌25 mm-0.‌5 mm: Yaşlanma karşıtı, genişlemiş gözenekler ve özellikle göz çevresindeki ince çizgiler için.
 • ‌1mm: Hafif akne izleri, yara izleri, ameliyat izleri, hafif çatlak izleri, cilt gevşekliği ve kırışıklıklar için.
 • 1.‌5 mm: Çok derin sivilce izleri için.
 • 1.5 + mm: 1,5 ‌mm'den uzun iğneler yüzünde kullanılmamalıdır. Daha uzun iğneler (2.‌0 mm, 2.‌5 mm, 3.‌0 mm), daha ağır vakalarda, derin izlerde ve kırışıklıklarda, kötü tahrip olmuş cildin gençleşmesinde, yüz dışındaki alanlarda kullanılır ve sadece bir profesyonel tarafından yapılmalıdır.

‌Dermaroller Nasıl Kullanılır?

Cildinize zarar gelmesini önlemek için ‌dermaroller seti uygulamalarına, kısa iğnelerle yavaşça başlamanız önerilir. Dermaroller 0.2 mm iğneler ile gün aşırı uygulama yapabilirsiniz. Etkili sonuçlar için haftada bir kez 0,3 veya 0,5 mm ‌dermaroller ile uygulamaya başlayabilirsiniz. Cildiniz tedaviyi iyi bir şekilde ‌tolere ederse, uygulama sayısını haftada ikiye çıkarabilirsiniz. Daha fazla sonuç almak isterseniz, 1 ‌mm'lik bir ‌dermarollera geçebilirsiniz. ‌‌Dermarolleri güvenli ve etkin bir şekilde kullanmak için aşağıdaki adımları takip edin.

 1. ‌‌Dermarolleri ‌izopropil alkol ile temizleyin.
 2. Yüzünüzü nazik bir pH dengeli temizleyici kullanarak iyice temizleyin. 0,5 mm'den daha uzun iğneli bir dermaroller kullanıyorsanız, yuvarlama işleminden önce yüzünüzü yüzde 70 izopropil alkolle silmeniz gerekir.
 3. Düzgün ve yumuşak hareketler kullanarak silindiri yukarı, aşağı ve çapraz olarak cilt boyunca hareket ettirin.
 4. Dermarolleri göz çevresine uygulamaktan kaçının.
 5. Cildinizin hassasiyetine bağlı olarak silindiri 6 ila 8 kez bir yönde yuvarlayın ve her geçişten sonra silindiri kaldırdığınızdan emin olun.
 6. Dermaroller serumları veya normal cilt bakım kremleri ile cildinizi besleyin.
 7. ‌Dermarollerinizi her kullanımdan sonra on dakika boyunca yüzde 70 ‌izopropil alkol içinde bekleterek dezenfekte etmeyi unutmayın. Daha sonra temiz ve kuru bir yere kaldırın.
 8. İşlemden önce ve sonra güneş ışınlarına korunmasız maruz kalmamaya dikkat edin.
 9. Sonuçlarınızı bir üst seviyeye çıkarmak için, nemlendirici, iyileştirici ve kolajen üretimini artıran ürünler kullanın.

En İyi Dermaroller Hangisi?

En iyi dermaroller silindirleri paslanmaz çelik veya titanyum iğnelerden yapılır. Titanyum iğneli dermaroller daha dayanıklıdır, çünkü paslanmaz çelikten daha güçlü bir alaşımdır. Bu, iğnelerin daha uzun süre dayanacağı ve çabuk körelmeyeceği anlamına gelir. Bununla birlikte, paslanmaz çelik doğası gereği daha sterildir. Paslanmaz çelik iğneli dermaroller daha keskindir. Öte yandan daha çabuk körelir.

Dermaroller yüz ya da vücut seti satın alırken iğne malzemesi kadar, koruyucu kılıf da önemlidir. İğnelerini koruyacak bir kapak ya da kılıf olmadan dermaroller kolayca hasar görebilir. Evde dermaroller uygulamalarında hasarlı bir iğne bazı durumlarda kesiklere ve enfeksiyonlara neden olabilir. Bu nedenle en iyi dermaroller seti, her zaman iğneleri koruyan bir kapak ya da kılıfla beraber gelir. En iyi iğneli dermaroller modelleri, en iyi fiyatlarla Trendyol'da!