"

Diğer Ev Temizlik Gereçleri

" araması için 276 sonuç listeleniyor

Diğer Ev Temizlik Gereçleri

Ev temizliği, evlerde hem kaliteli hem de sağlıklı zaman geçirebilmek için zorunlu rutin işler arasında yer alıyor. Evin temiz olması yoğun bir iş günü sonunda kendi yuvanızda çok daha keyifli ve rahat vakit geçirmenizi etkilerken özellikle bebekli ve çocuklu aileler için de sağlıklı ve güvenli bir yaşama alanı oluşturuyor. Bu noktada hem zamandan hem de enerjiden tasarruf ederek temizlik yapabilmek için ev temizlik gereçleri önemli rol oynuyor. Ev temizlik gereçleri ürünlerinin kaliteli ve dayanıklı olması temizliğin kalitesini artıran bir faktör olurken aynı zamanda sağlıklı kalmanız için hayati önem taşıyor. En önemli ev temizlik gereçleri arasında zeminlerinizin ışıltılı ve hijyenik olmasını sağlayan yüzey temizleyici ürünler, zemindeki kir ve tozları etkili bir şekilde arındırmaya yarayan çekçek sistemi ve suyu depolayıp istediğiniz yere dökmenize izin veren maşrapalar bulunuyor.

En Etkili Ev Temizlik Gereçleri Yüzey Temizleyici Ürünler

Ev temizlik gereçleri denince akla öncelikli olarak yüzey temizliği geliyor. Ayaklarımızla en çok temas ettiğimiz bölgeler olan yüzeyler aynı zamanda en çok kir, toz ve lekeyi biriktiren yerler oluyor. Bu bölgelerin etkili temizliği, ev temizliğinin adeta yarılanmasını sağlıyor. Etkili bir yüzey temizliği için gerekli olan ev temizlik gereçleri arasında bu bölgeler için özel olarak üretilmiş yüzey temizleyici ürünleri bulunuyor. Suya dayanıklı tüm yüzeylerin temizliğinde kullanılabilen ev temizlik gereçleri oluşan her türlü lekeyi, kiri ve izi yüzeyi yapış yapış bırakmadan arındırıyor. Kirlerin ve izlerin yanında yüzeyler aynı zamanda mutfaktan gelen yemek kokuları, ortamda içilen sigara kokularını ve diğer tüm kokuları da hapsediyor. Ev temizlik gereçleri kategorisindeki yüzey temizleyici ürünler, bu kokuları da arındırarak temizliği tam anlamıyla gerçekleştiriyor. Bu ürünlerin sahip olduğu parfümler kötü kokular yerine taptaze bir esans bırakarak ortamı tertemiz bir havaya büründürüyor. Her türlü yüzeyde durulamadan ve kurulamadan rahatlıkla, güvenle kullanabileceğiniz ev temizlik gereçleri arasındaki yüzey temizleyici ürünler yüzeyleri çizmiyor, herhangi bir zarar vermiyor.

Fosfat içermeyen, lavanta, floral ve beyaz sabun gibi çeşitlere sahip olan ev temizlik gereçleri içinde yer alan yüzey temizleyici markaları arasında Maratem çok tercih ediliyor. 5 lt, 20 lt gibi toptan alım seçeneklerine sahip olan Martem klorlu yüzey temizlik ürünü, suya ve klora dayanıklı saniter alanlardaki armatürler ile fayans, mozaik, seramik, emaye ve mermer gibi farklı yüzeylerin temizliğinde kullanılıyor. Kir, yağ, sabun artıkları ve güneş kozmetiklerinin sebep olduğu yapışkan kir tabakaları bu ev temizlik gereçleri ile kolayca temizleniyor. Bunların yanında derzlerde oluşan küf ve maya tabakalarıyla yerleşmiş kirleri de temizleyen yüzey temizleyici ürünlerin asidik ürünlerle beraber kullanılmaması gerekiyor.

Ev Temizlik Gereçleri Olarak Çekçek Sistemi ve Maşrapalar

Pratik ve konforlu kullanımıyla ev temizlik gereçleri arasında çok tercih edilen ürünlerden biri de çekçek sistemi oluyor. Yüzey temizleyici maddeleri etkili bir şekilde tüm yüzeye yaymaya yarayan, israfını önleyen, zamandan ve enerjiden kazandıran çekçek sistemi, temizlik yaparken belinizde ya da diğer bölgelerinizde oluşabilecek aksaklıkların da önüne geçiyor. Ev temizlik gereçleri arasında ilk sıralarda gelen çekçek sistemi, hafif ve dayanıklı bir plastik gövdeye sahip olup, siz onu taşırken size kolaylık sağlıyor ve yormuyor. Kaliteli ve sağlam özel süngeri, arkasında su izi bırakmadan kaliteli temizlik yapabilmenize izin veriyor. Aynı zamanda bu ev temizlik gereçleri, uzun ömürlü yapısıyla cebinizin dostu oluyor. Gövdeye ekstra baskı uygulamanıza gerek kalmadan yüzeydeki tüm sıvıyı ve tozları kolayca çekiyor. Sahip olduğu su bariyeri sayesinde geriye doğru su sıçramasını engelleyen çekçek sistemli ev temizlik gereçleri, 42 cm. temizleme alanıyla tek seferde geniş bir yüzeye dokunuyor. Mobilya koruma özelliği siz temizlik yaparken diğer eşyalarınızın da güvende olmasını sağlıyor. Çekçek sistemi olarak en çok tercih edilen ev temizlik gereçleri markaları arasında Vileda yer alıyor.

Etkili ev temizlik gereçleri arasında bulunan bir diğer ürün de maşrapalar. Geçmişten bugüne tuvalet ve banyolarda kullanılmaya devam eden maşrapalar, temizliği kolaylaştıran ev temizlik gereçleri arasında bulunuyor. Özellikle alaturka tuvaletlerin aksesuarı olarak kullanılan maşrapalar, banyolarda banyo yapmak ya da yerleri temizlemek için de kullanılıyor. Farklı renk ve tasarımlarla her yerde kolayca bulunan maşrapaların, birinci kalite plastikten üretilmiş dantel motifli olanları sağlamlığı ve kalitesiyle tercih edilen ev temizlik gereçleri oluyor.

Etkili Bir Yüzey Temizliği İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Temizliğe öncelikle etraftaki görünen kirler temizlenerek başlanır.
  • Mikroplar sıcak suya direnç gösteremediğinden dolayı temizliğin sıcak suyla yapılması gerekir.
  • Kullanılan ev temizlik gereçleri, her yüzeyde kullanılmamalı, uygun olan yerlere uygulanmalıdır.
  • Pürüzlü yüzeydeki kirler her ne kadar ovunca çıksa da aşırı ovmak yüzeye zarar verebilir, buna dikkat edilmelidir.
  • Temizlik yaparken kullanılan ev temizlik gereçleri arasında yer alan temizlik suyu sık sık değiştirilmeli, temiz su kullanılmalıdır.
  • Uygulanan ev temizlik gereçleri olan yüzey temizleyiciler, yüzeyin derinine işlemesi için hemen durulanmamalı, biraz bekletilmelidir.
  • Uzun süredir temizlenmemiş olan sabitlenmiş kirler için leke çıkarıcılar, plastik yüzey temizleyici gibi malzemeler ev temizlik gereçleri kullanılmalıdır.
  • Ev temizlik gereçleri, uygulanmaması gereken bir yüzeye tatbik edildiyse leke oluşumunu önlemek için hemen müdahale edilmelidir.
  • Temizlik bittikten sonra kullanılan ev temizlik gereçleri yıkanıp durulanmalı, bir sonraki temizlik için hazır ve temiz tutulmalıdır.
  • Yüzey temizleyici, çekçek sistemi ürünleri, maşrapa gibi ihtiyacınız olan tüm temizlik gereçleri Trendyol’un internet sitesinden pratik bir şekilde incelenebiliyor. Ev temizlik gereçleri en uygun fiyat seçenekleriyle, kaliteli ve güvenilir markalarla sizi bekliyor.

Yukarı Çık