Dış Mekan Korunmaları

Kalabalıklardan ve betonarmeden yorulduğumuz bu günlerde bahçeye ve bahçe dekorasyonuna olan ilgi günden güne artmaktadır. Özellikle bahar ve yaz aylarında dış mekanlarda geçirilen zamanın artışına paralel olarak, dış mekan ürünlerine olan ihtiyaçlar da artış göstermektedir. Pek çok bahçe dekorasyon ürünü ile süsleyebileceğiniz bahçeleriniz ve balkonlarınız, sizler için bir rüya alemine dönüşebilir. Elbette ki süslemek kadar korumak ve güzelliğin devamlılığını sağlamak da önemlidir. Bahçe dış mekan korumaları bahçe mobilyalarınızı uzun yıllar korumada yardımcınız olacaktır.

Alanınızı Belirleyin

Bahçe dış mekan korumaları düşlerinizi süsleyen bahçenizin yabancı tehlikelerden korunması için son derece önemlidir. Ahşap bahçe çitleri veya doğal dal çit dekoratif ürünlerle alanınızı belirlemeniz, hem şık hem de otantik olacaktır. Bahçe çitlerinizin etrafını yapay bitki ürünleriyle süsleyerek bahçenizin dekorasyonuna alanın en dış kısmından itibaren önem verdiğinizi gösterebilirsiniz. Ancak yapay bitkiler ve ahşap ürünler kullanmak istemiyorsanız, tel çitlerinizin üzerini gölgelik çitler ile kaplayabilir ve dekoratif bir görüntü elde edebilirsiniz.

Rahatlık ve Şıklık Ön Planda

Bahçe ve balkonlar, gün boyunca yaşadığınız yorgunluğu atacağınız bir alan olsun istemez misiniz? O zaman mobilyalarınızın sizi rahat ettirecek kalitede olması bahçe mobilyası seçiminde ilk tercihiniz olmalı. Zamansız seçimler yaparak seçtiğiniz ürünlerin modasının her zaman devam etmesini ve her dönemde göze hitap etmesini sağlayabilirsiniz. Bahçe örtüleri kullanarak aşırı güneşli ve yağmurlu günlere rağmen bahçe keyfinizin kaçmasına engel olabilirsiniz. Gölgelikler güneşli günlerin kurtarıcısı olurken, böcek ve sineklerin rahatsız ettiği bahçe ortamlarında ise cibinlik şık bir tercih olabilir.

Korumak Önemli

“Mobilyaların bahçede olması onları dış etkilere açık hale getirerek kullanım ömrünü azaltır mı?” ya da “Bahçe koruma örtüleri bahçe mobilyalarını korumak için işe yarar mı?” gibi sorularınız olabilir. Elbette ki şıklıktan ödün vermediği halde, rahatınızı düşünen mobilyalarınızı bahçe mobilya koruma örtüleri ile korumanız kullanım ömrünü uzatmanız açısından son derece önemli. Bahçe mobilya koruma örtüleri ile mobilyalarınızı uzun yıllar dış etkenlerden zarar görmeden kullanabilirsiniz.

Bahçe Keyfini Yaz Mevsimi ile Sınırlandırmayın

Birçok kişi, bahçe keyfini yaz mevsimi ile bütünleştirmiş olsa da, kış bahçeleri de yükselen bir trend olmaya devam etmekte. Birçok dekoratif ürün ile süslediğiniz, bakımsız bırakmadığınız ve mobilyalarını çok sevdiğiniz bahçenizi uygun koruma sistemleri ile bir kış bahçesine çevirebilirsiniz. Böylelikle mevsimin güzelliklerini kış bahçenizin konforunda yaşayabilirsiniz.

Bahçe Bitkileri Yetiştirin

Bahçenizde süs bitkileri yetiştirmek dekorasyonunuzun konseptine göre sade bir bahçeden daha şık olabileceği gibi, sebze ve meyve yetiştiriciliği de otantik bir görünüm katabilir. Organik beslenmenin önem kazandığı günümüzde, bahçe fide bağı yeni fidelerinizi yetiştirirken imdadınıza yetişen ürünler arasında üst sıralarda olacaktır. Ayrıca kış aylarında bahçenizdeki bitkilerinizi korumak ve hatta seracılık yapmak için de bahçe örtülerinden faydalanabilirsiniz.

Boyutları Siz Belirleyin

Korumak istediğiniz ürünleri sadece bahçe mobilyası gibi büyük parçalar olarak düşünmeyin. Bahçe ve mobilya koruma örtülerinin boyutlarını siz belirlersiniz. İster bisikletinizi, ister mobilyanızı, isterseniz bahçe bitkilerinizi dilediğiniz boyutlarda alacağınız bahçe koruma örtüleri ile korumanız mümkün. Hatta mangal, salıncak ve çim biçme makinenize özel seçenekler düşünebileceğiniz gibi, sandalyeler için ayrı ayrı örtüler kullanabilir veya tüm mobilyanızı tek bir örtü ile de korumaya alabilirsiniz.

Mobilyanızı Güneşten Korumayı Unutmayın

Yağmur ve rüzgar gibi etkenlerin yanında mobilyanızı güneşe karşı korumayı da düşünmelisiniz. Güneşten korunmak için de şemsiye ve tente tercih edebilirsiniz. Seçeceğiniz ürünün su geçirmemesi durumunda da hem güneşten, hem de kısa süreli yağmurlardan mobilyanızı korumanız mümkün.   

Bahçe dekorasyonu ürünlerine bahçe dekorasyonu kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Yukarı Çık