Dog Chow

Evdeki en sadık dostlarınızın beslenmesi, oldukça önemsenmesi gereken bir konudur. En az kendi beslenmenize gösterdiğiniz özeni, sadık dostlarınızın beslenmesine de göstermelisiniz. Köpeklerinizi, evdeki yemek artıklarıyla beslemeyi alışkanlık hâline getirmemelisiniz. Nasıl ki kendi vücudunuzun belli başlı vitamin ve minerallere ihtiyacı var ise köpekler de birer canlı oldukları için büyümeleri ve gelişmeleri açısından birtakım vitamin ve minerallere ihtiyaç duyarlar. Arada sırada artan yemeklerden köpeklerinize verebilirsiniz; ancak, bunu köpeğin tek beslenme rutini olarak benimsemek, oldukça yanlış bir uygulamadır. Köpeklerinize uygun olan kuru mama türlerini, onun gelişimine en faydalı olacak şekilde seçmelisiniz. Evinizin bu sadık üyelerinin sağlıklı bir şekilde büyümeleri ve gelişmeleri için kaliteli mamalar tercih etmelisiniz.

Köpek Maması Seçimi

Köpek maması seçimini yaparken belli başlı noktalara dikkat etmek gerekir. Bunlardan ilki, köpeğinizin yaş grubudur. Köpekler, yaş gruplarına göre üçe ayrılır. Birinci yaş grubundaki köpekler, yavru köpeklerdir. Yavru köpekler, sağlıklı bir şekilde büyüyüp gelişebilmek için birtakım vitamin, mineral ve elementlere ihtiyaç duyarlar. Yavru köpek grubu için en uygun mama türü, protein ağırlıklı mamalardır. Kuzu, sığır, hindi, tavuk, ördek ve balık gibi hayvanların etlerini içeren mamalar, yavru köpekler için tercih edilebilir. İkinci yaş grubundaki köpekler, yetişkin köpeklerdir. Bunlar için kas, kemik ve diş sağlığını koruyacak kalsiyum içerikli mamalar seçilmelidir. Ayrıca, yetişkin köpekler daha hareketli bir yapıya ve hızlı bir metabolizmaya sahip oldukları için yüksek oranda enerjiye ihtiyaç duyar. Bu nedenle onlara enerji verecek olan protein içerikli mamalara ek olarak karbonhidrat ve yağ içerikli mamalar da vermelisiniz. Son yaş grubundaki köpekler ise yaşlı köpeklerdir. Sindirim sistemleri ve metabolizmaları daha yavaş olduğu için yaşlı köpeklere hazmı kolay mamalar verilmelidir. Obezite ihtimali varsa "light" mamalar da tercih edilebilir. Mama seçiminde yaş dışındaki ikinci önemli kriter ise köpeklerin ırklarıdır. Küçük, orta ve büyük ırka mensup köpekler için özel olarak üretilmiş mamalardan köpeğinize uygun seçimi yapabilirsiniz.

Köpek Mamaları

Dog Chow köpek maması, yetişkin köpekler için yüksek oranda enerji ve protein içerir bir şekilde üretilmiştir. İçerisinde bulunan somon, tavuk, balık ve kuzu eti aracılığı ile köpeklerinizin kas gelişimini destekler. Fazla kilo riskini ortadan kaldırdığı için köpeklerinizin kemikleri ve eklemleri üzerindeki baskıyı azaltır. Bağırsak florasını stabil duruma getirir ve aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirir. Yüksek doğal lif oranı ile sindirim sistemini düzenler. E vitamini yönünden oldukça zengin olduğu için bağışıklı sistemini ve vücudun doğal savunma mekanizmasını güçlendirir.

İçeriğinde bulunan hindiba kökü, zengin bir probiyotik kaynağı olduğu için sindirim sisteminde bulunan iyi bakterilerin sayısını artırarak köpeğinizin hazımsızlık problemlerini ortadan kaldırır.

Pancar posasından üretildiği içinse bağırsak geçişini düzenleyerek dışkı ve gaz miktarının azalmasını sağlar. Özel tasarlanmış çift şekilli tanecikli yapısı sayesinde çiğnemeyi teşvik ederek rahat bir sindirim olanağı sağlar. Her yaş ve her ırktan yetişkin köpeğin ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olur. Dog Chow köpek maması gıda boyası ve tatlandırıcı gibi katkı maddeleri içermez. Yavru ve yetişkin köpekleriniz için gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir mama türüdür. Köpeğinizin uzun ve sağlıklı bir yaşam için ihtiyacı olan her türlü vitamin ve minerali içeren mamalardır. Köpeklerinizin obezite riskini engelleyerek kıkırdak ve eklemlerinin korunmasını sağlar.

Purina Dog Chow yavru köpek maması, emzirme döneminden yetişkinliğe kadar iri ırk yavru köpeğiniz için özel olarak üretilmiş olan bir mama türüdür. Köpeğinizin ihtiyaç duyduğu her vitamini ve minerali sunar. Gerçek hindi etinden gelen kaliteli protein ve tahıl içeriğine sahiptir. Yavru köpek maması, sindirim sistemindeki enzimler açısından ilk etapta yavaş yavaş ve oranı katı gıdalara göre dikkatlice ayarlanarak verilmelidir. Belli bir süre sonra miktarı artırılabilir.

Dog Chow yavru kedi maması ise köpek mamalarına benzer özellikte ve her yaştan kediler için ayrı ayrı içeriklerde tasarlanmıştır. Evinizin minik üyesi kedileriniz için istediğiniz özellikte ve standartlarda Dog Chow kedi mamalarını bulabileceğiniz Trendyol pet shop ürünleri kategorisine göz atmanız yeterli olacaktır. Çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Trendyol, kedileriniz için aradığınız uygun özellikte her türlü kedi mamasını bulabileceğiniz farklı çeşitlerdeki mamaları ile sizleri bekliyor.

Yukarı Çık