Dreamies

Kedi ödül maması, kedilerin günlük yaş veya kuru mamalarına ek olarak tükettikleri bir mama çeşididir. Kedinizin yapmasını istediğiniz şeyleri teşvik etmek ya da yapmasını istemediğiniz şeyleri önlemek için kedi ödül mamasını kullanabilirsiniz. Kedi eğitimi de diğer evcil hayvanların eğitiminde olduğu gibi ödül ve ceza sisteminde ilerlerse daha etkili olacaktır. Psikolojideki edimsel koşullanma yoluyla hayvan eğitimi oldukça etkili bir eğitim metodudur. Bu şekilde kediniz istediğiniz hareketi yaptığı zaman ona bir miktar kedi ödül maması verirseniz onun bu hareketi yapması sonucu ödül aldığını görerek koşullanmasını sağlarsınız. Yani hareketin ardından ödül geldiğini gören kedi, artık istediğiniz tüm hareketleri yapar ve ardından ödül vermenizi bekler. Yalnız bu kedi ödülü sisteminin bir zararı vardır. O da kedinizin ödüle alışması ve ödül almadan hiçbir şey yapmaması sonucunu ortaya çıkarmasıdır. Bunu engellemek için ödülün dozunu iyi ayarlamalı sürekli olarak her hareket yapışında ödül vermemelisiniz. Ayrıca kedinize sürekli ödül maması vermenizin en kötü sonuçlarından biri de kedinizin aşırı kilo alma tehlikesi ile karşı karşıya bulunmasıdır. Kedinizi zaten yaş veya kuru mama ile günlük kalorisini vererek beslediğiniz için bir de üstüne ekstradan ödül maması vermek ona kilo aldıracaktır. Bu da kedinizin zamanla obez bir kediye dönüşme ihtimalini ortaya çıkarabilir. Bu nedenle her hareketinde kedinize ödül maması vermek çok doğru bir davranış biçimi değildir. Kedi maması kullanımını miktarını doğru ayarlamak sureti ile yaptığınızda kedilerinizle hem oyun oynamış hem de onları beslemiş olursunuz.

Dreamies Kedi Ödül Maması

Ödül maması olarak kendi tükettiğiniz besinleri kedinize vermeniz çok doğru bir davranış değildir. Eğer kendi yiyeceklerinizden kedinize ödül olarak yedirmeye çalışırsanız kedinizin bağırsak florası sizden oldukça farklı olduğu için vücudu anında tepki gösterecektir. Örneğin; inek sütü kedinizin ishal olmasına neden olacağı için kedi ödül maması olarak vermeniz kediniz için ödül değil, aksine ceza olacaktır. Ya da sucuk, salam ve sosis gibi çiğ yiyecekleri kedinize ödül maması olarak vermeniz bağırsaklarında bakteri oluşumunu artırabilir. Kedileriniz için ödül maması olarak tercih edebileceğiniz en uygun marka Dreamies markasıdır. Dreamies, kedi ürünleri alanında uzman bir markadır. Dreamies kedi ödül mamaları kedilerinizin hassas sindirim sistemine uygun olarak üretilmiştir. Dreamies ödül maması; içeriğindeki vitamin, mineral ve amino asitler sayesinde hem kedinizin oyun ihtiyacını karşılayarak aranızdaki bağı güçlendirir hem de kedinizin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri pratik olarak almasını sağlar. Her yaştan ve cinsten kedi için özel olarak ayrı ayrı üretilmiş olan Dreamies ödül maması kategorisi geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Trendyol’da kedileriniz için istediğiniz çeşitte Dreamies kedi ödülü bulmanız mümkündür.

Dreamies Kedi Ödül Maması Türleri

Dreamies Somonlu Kedi Ödül Bisküvisi: İçeriğindeki zengin Omega 3 sayesinde küçük dostlarınızın hem güçlenmesini hem de lezzetli Dreamies ödül bisküvisiyle beslenmesini sağlar. Dreamies somonlu kedi ödül bisküvisi kedileriniz için hem besleyicidir hem de onların eğlenmesini sağlar.

Dreamies Ördekli Kedi Ödül Bisküvisi: Besleyici ve destekleyici vitaminlerle üretilmiş bir üründür. Kedilerinizin severek tüketeceği bir Dreamies kedi ödülüdür.

Dreamies Peynirli Kedi Ödül Bisküvisi: Kalsiyum yönünden zengindir. Dreamies peynirli kedi ödül bisküvisi, kedilerinizin diş ve kemik gelişimine katkı sağlar.

Dreamies İçi Dolgulu Tavuklu Kıtır Kedi Ödülü: Dreamies tavuklu kıtır protein içerikli bir ödül mamasıdır. Özellikle yetişkin ve yavru kediler için ideal bir Dreamies ödülüdür.

Dreamies İçi Dolgulu Somonlu Kıtır Kedi Ödülü: B 12 ve Omega 3 yönünden zengin bir Dreamies kedi ödül maması olan bu ürünü her yaştan kedileriniz için sipariş verebilirsiniz.

Dreamies Tavuklu Pouch Kedi Ödülü: Protein içerikli Dreamies kedi ödüllerinden bir diğeridir. Her yaştan ve cinsten kedileriniz için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Dreamies Tavuklu Pouch kedilerinizin kas gelişimini destekler.

Dreamies Ödül Maması Fiyatları

Dreamies kedi ödül mamaları; içeriğine, gramajına, kedinizin cinsi gibi faktörlere göre değiştiği için kedinize en uygun Dreamies mamayı en iyi fiyata bulabileceğiniz çok farklı çeşitteki Dreams ödül mamaları Trendyol pet shop ürünleri kategorisinde sizleri bekliyor. Dreamies kedi ödül mamaları, kaliteleriyle ve her bütçeye hitap eden fiyatlarıyla dikkatleri çekiyor.

Yukarı Çık