"

Dresuar

" araması için 628 sonuç listeleniyor

Dresuar

Dresuarlar, hem dekoratif görünümleri hem de depolama yetenekleri ile ev döşemesinde önemli unsurlardan biridir. Alanı daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlayan bir dresuar ile evinizin atmosferini değiştirebilirsiniz. Ahşap, mdf, lake veya metal malzemelerden üretilmiş en şık dresuar modellerini dresuar kategorisi altında inceleyebilirsiniz. Modern, klasik, country gibi aradığınız tarza sahip yüzlerce dresuar modeli arasından beğendiğiniz ürüne anında sahip olabilirsiniz.

Dresuar Seçimi

Standart bir sehpadan daha uzun ve bir yemek masasından daha dar olan dresuar üniteleri, genellikle oturma odası ve antre dekorasyonunda kullanılır. Dresuarların temel işlevi, anahtarlar gibi her an ihtiyaç duyulabilecek küçük kişisel nesneler için depolama alanı sunmasıdır. Çekmece ve raflarla donatılmış oldukça işlevsel dresuar modelleri, genellikle bir duvar aynasıyla eşleştirilir. Aynalı dresuar modelleri, özellikle dar alanlarda kullanıldığında alanı geniş gösterme gibi etkilere sahiptir.

Dresuarlar, sadece depolama ünitesi olarak değil; çeşitli aksesuarlarla birlikte dekorasyon unsuru olarak da kullanılabilir. Lambalar, vazolar, mumluklar veya kitaplarınız için destekleyici bir yüzey olabilir. Evinizin mevcut dekorasyonunu ve dresuar ünitesini nasıl kullanmak istediğinizi düşünerek çekmeceli ve aynalı modeller arasından seçim yapabilirsiniz.

Dresuar modelleri, kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterir. Dresuar fiyatları açısından belirleyici olan, tasarımın yanı sıra kullanılan malzemenin kalitesidir. En popüler dresuar malzemesi ahşaptır. Zarif ve uygun fiyatlı bir ahşap dresuar arıyorsanız çam veya meşeden üretilmiş modelleri tercih edebilirsiniz. Daha üst seviyede ve yüksek kaliteli bir dresuar için maun, ceviz kiraz gibi ahşap türlerini düşünebilirsiniz. 

Dresuar Modelleri

Dresuarlar, koridorlardan oturma odalarına ve yatak odalarına kadar evdeki hemen hemen her odaya veya alana işlevsellik ve stil kazandırabilir. İyi bir dresuar, bir odanın görünümünü geliştirebilir. Pastoral hava kazandıran country etkisi için masif meşe ya da meşe görünümlü kaplama dresuar modelleri; özensiz bir şıklık içinse beyaz vernikli doğal ahşap dresuar modelleri idealdir. Modern tarzdaki odalarda ceviz veya wenge gibi koyu renkli zarif görünüme sahip bir ahşap iyi bir seçimdir. Son yılların popüler tasarım trendlerinden olan ''endüstriyel" ve "loft'' tarzı için masif ahşabı metal profiller ile bir araya getiren metal dresuar modelleri tercih edebilirsiniz.

Küçük bir alan için dresuar arıyorsanız cam konsola sahip modelleri düşünebilirsiniz. Cam dresuarlar, şeffaflıkları sayesinde küçük alanlara mükemmel bir şekilde uyum sağlar. Küçük koridorlarda dar ve yüksek bir dresuar modeli seçebilirsiniz. Bu modelin en önemli avantajı, dresuarın hâlâ depolama alanına sahip olmasına rağmen zemin alanını fazla kullanmamasıdır.

Aynalı Dresuar Modelleri

Aynalı dresuar modelleri ile alana büyüleyici ve feminen bir dokunuş kazandırabilir, mekânı olduğundan daha geniş gösterebilirsiniz. Aynalı dresuarın boyu, kullanılacak alandaki boşluğa bağlıdır. Sahip olduğunuz alan, aynalı bir model kullanmanıza izin vermiyorsa ayrı bir ayna alıp dresuarın üstüne yerleştirebilir veya yanındaki duvara monte edebilirsiniz. Uzun bir dresuar, odanın yatay alanında daha az yer kaplarken size daha fazla saklama alanı sağlar. Bu modeller için bağımsız bir ayna alıp dresuar ayna yerleşimini konsolun üstünde değil de yanına asarak yapabilirsiniz.

Çekmeceli Dresuar Modelleri

Dresuarların işlevselliğini belirleyen ana aksesuarları çekmecelerdir. Daha fazla çekmece daha fazla depolama alanı anlamına gelir. Alanınız kısıtlı ise daha fazla eşya saklamak için çok çekmeceli dresuar modellerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca dekoratif eşyaları sergilemek veya kolayca erişilmesi gereken eşyaları saklamak için de dresuarları değerlendirebilirsiniz. El altında tutulması gereken ancak gizleme ihtiyacı duyulan eşyaları çekmecelerde saklayabilir; konsolun üstünü ise çiçek ve lamba gibi dekoratif eşyalarınızı sergilemek için kullanabilirsiniz.

Yukarı Çık