"

Duvak

" araması için 43 sonuç listeleniyor

Duvak

Gelinlerin vazgeçilmez aksesuarı olan duvaklar farklı model özellikleriyle tasarlanıyor. Gelinliği tamamlamak için bazen çiçek, şapka ve gelin tacı gibi seçenekler tercih edilse de hiçbir zaman duvağın önceliğine ulaşamıyor. Türk kültüründe önemli bir yere sahip olan gelin duvağı farklı tül ve dantel seçenekleriyle sunuluyor. Duvak uzunlukları ise gelinliğin modeline göre değişim gösteriyor. Kına duvağı ya da kırmızı duvak olarak bilinen duvaklar, kına geceleri ve köy düğünleri için ayrı bir önem taşıyor.

Trendyol aksesuar kategorisi gelinler için özel tasarlanan duvak modellerini sizlerin beğenisine sunuyor. Kısa, uzun, kırmızı, dantel ya da düz tülden oluşan duvak çeşitleri arasından gelinliğiniz ile örtüşen modeli kolayca bulabilirsiniz. Ulaşılabilir duvak fiyatları sayesinde istediğiniz modele sahip olabilirsiniz.

Göz Kamaştıran Duvak Modelleri

Gelinliğinizi takım olarak alabileceğiniz gibi gelinlik ve duvağınızı ayrı olarak da alabilirsiniz. Dilerseniz gelinliğinizi diktirebilir, duvağınızı ise hazır duvak modelleri içerisinden seçebilirsiniz. Cazip seçenekler sunan hazır duvak fiyatları sayesinde iki farklı duvak alarak bir tanesini kına gecenizde ya da bekarlığa veda partinizde kullanabilirsiniz. Ünlü markalar tarafından tasarlanan duvak modelleri çok seçenekli ürünler sunmayı başarıyor. Değerli taş, inci, güpür dantel ya da pul işlemeli duvak modellerinden başlayıp kısa, uzun ve kafes duvak seçeneklerine kadar uzanan gelin duvak modelleri arasından kolayca seçim yapabilirsiniz. Duvak ve gelinlik modelinize uygun eldivenleri de duvağınızla birlikte alabilirsiniz. Gelin duvağı çiçeği seçeneklerini kullanarak kendinize özel duvak tasarımları yapma şansınız da bulunuyor.

Tesettür Duvak ve Kırmızı Duvak Modelleri

Özel olarak üretilen tesettür duvak modelleri türban ağırlıklı olarak tasarlanıyor. Tüller ve danteller ile süslenen tesettür duvak modelleri şık ve göz alıcı tasarımlar sunuyor. Gelin duvağı seçenekleri içerisinde kına gecesine özel olarak tasarlanan kırmızı duvak modelleri de bulunuyor. Kırmızı gelin duvağı olarak anılan modeller farklı tasarım özellikleriyle üretiliyor. Gümüş simli kına örtüsü tasarımındaki kırmızı gelin duvağı modeli, sıklıkla tercih edilen seçenekler arasında yer alıyor. Geleneksel köy düğünlerinde ise çoğunlukla kırmızı gelin duvağı kullanılıyor.

Yüz Tipinize Uygun Duvak Modeli Seçin

Düğün gününüzde saç modeliniz gibi duvak modelinizin de yüz hatlarınızla uyumlu olması gerekiyor. Bütünlük sunan saçınız, duvağınız ve gelinliğiniz sayesinde göz alıcı bir gelin olabilirsiniz. Yuvarlak yüz hatlarınız varsa kullanacağınız uzun duvak ve kısa duvak seçeneklerinin, yanaklarınızı örterek aşağı doğru inen modeller olmasına özen gösterebilirsiniz. Uzun yüz tipine sahip gelinlerin ise yüzü kapatan veya hafif kabarık biçimde aşağıya doğru inen dantelli duvak modellerini tercih etmeleri öneriliyor. Çeneye doğru sivrileşen üçgen görünümlü yüz tipleri için tavsiye edilen duvaklar, simetrik detaylar ile tasarlanan modeller oluyor. Üçgen yüz hatlarına sahip gelinler omuzdan başlayıp aşağıya inen katlı duvak modellerini de tercih edebiliyor. Oval yüz tipine sahip gelinler ise tüm duvak modellerini kullanabiliyor. Oval yüzlü kadınlar rahibe duvağı ya da patlak duvak modellerinden başlayıp katedral duvak olarak anılan çok uzun duvak seçeneklerine kadar her modeli kullanabiliyor. Kare yüz hatlarına sahip kadınlara saçlarını topuz yapmaları, uzun ya da kısa duvak modellerini topuzlarının altından takılacak şekilde kullanmaları öneriliyor.

Duvak modelleri fiyatları ürünlerin kumaş ve tasarım özelliklerine göre değişim gösteriyor. Duvakların kısa veya uzun olmaları da bir başka etkeni oluşturuyor. Güpür ya da Fransız danteli ile tasarlanan dantelli duvak fiyatları standart tül seçeneklerinden daha yüksek miktarlar sunuyor. Trendyol aksesuar kategorisinde yer alan gelin duvağı modellerini inceleyerek kendi tarzınıza ve yüz tipinize en uygun duvağı bulabilir ve kolayca satın alabilirsiniz.

Yukarı Çık