"

E Kitap

" araması için 142 sonuç listeleniyor
KARGO BEDAVA
koboForma E-rdr
(2)
3.310,38 TL
2.699 TL
Sepete Git
KARGO BEDAVA
CalibroTouch Lux
1.356,50 TL
1.250 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

E Kitap

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatlara dokunan sayısız yeni icat ortaya çıkıyor. Bunlardan birisi de hiç şüphesiz e-kitap oluyor. Yer kaplamayan binlerce kitap, ‌kompakt boyutlara sahip elektronik bir cihazın içerisinde dünyanın her yerine rahatlıkla götürülebiliyor. Elektronik kitap sayısındaki artış her yıl sürüyor ayrıca ‌e-kitap okuyucuların bellekleri her daim yeni kitaplarla doluyor. Bu sayede eleketronik kitapseverlerin sayısı hızla artmaya devam ediyor. Her geçen gün artan ‌e-kitap arşivleri sayesinde okuyucular, uygun fiyatlarla diledikleri kitapları günün her anında okuma lüksüne sahip oluyor. Sayısız avantajı da beraberinde getiren ‌e-kitap okuyucular, her yaştan kullanıcıya hitap etmekle birlikte elektronik kitapları paylaşmaya, düzenleme ve not almaya da izin veriyor. Klasiklerden yeni çıkan kitaplara kadar ‌e-kitap okuma programı formatına uygun ürün versiyonlarına ‌Trendyol bilgisayar tablet kategorisinden erişilebiliyor. 

‌E-Kitap Nedir?

Bilgisayar ortamında okunabilen kitaplar olarak da tanımlanabilen elektronik kitaplar her elektronik ortamda kullanılabiliyor. Bilgisayardan, akıllı telefonlardan ya da tabletlerden de erişilebilen elektronik kitap formatları için en uygun cihaz ‌e-kitap okuyucuları oluyor. Gözü yormayan uzun şarj kapasiteleri ve cihazların kitap okumak için özel üretiliyor olması bunun en önemli sebeplerini sunuyor. ‌E-kitap olarak tabir edilen elektronik platformlar da kitabın okunmasını sağlayan dosya formatlarıyla üretiliyor ve kitaplardan çok daha uygun fiyatlara tüketicilere sunuluyor. Fiyat uygunluklarının yanı sıra ‌e-kitap ve okuyucular çok sayıda avantajı da kullanıcılarına sunuyor. Hem faydalı hem de zahmetsiz ürünler, tüketicilere çok kısa sürede ‌Trendyol sayesinde ulaşıyor.

‌E-Kitap Avantajları Nelerdir?

Elektronik kitap kullanımının hem dünya için hem de maddi yönden faydaları bulunuyor. Kapak görseli dahil olmak üzere elektronik ortamdaki her bir elektronik kitap formatı, kitabın aynı içeriklerine sahip oluyor.  Onlarca ve hatta binlerce ağacın kesilmesini tek bir ‌e-kitap arşivi engelleyebiliyor. Kağıt masrafı da bu sayede bitiyor, dünyaya katkı sağlanıyor. Üstelik e-kitaplar, basılı kitapta olmayan çok daha farklı etkileşim araçlarını da bünyesinde barındırıyor. ‌E-kitaplar ile ses ve video gibi etkileşim araçları okuyucuya sunulabiliyor. Böylelikle kitabın içeriği ve çok daha farklı yönleri, ek bilgilerle okuyucuya ulaşıyor. ‌E-kitaplar bu kadar avantaj sunuyorken ‌e-kitap okuyucuları da bir o kadar pratik cihazlar haline geliyor. Elektronik kitap okuyucuda bir kitabın içerisinde arama yapılabiliyor ve tek bir okuyucu, bellek hacmine göre onlarca kitabı barındırıyor. Üstelik belirli aralıkla bakım yapılması gereken kitapların ve kütüphanelerin evlerde tutulmasına da gerek kalmıyor. Gözleri yormayan formatlarda, ekran mürekkebi teknolojisiyle geliştirilen cihazlar, aynı zamanda okuyucunun kişiselleştirebildiği ayarlanabilir yazı büyüklüğüne de sahip oluyor.

Hangi ‌E-Kitap Okuyucu Tercih Edilmelidir?

Her ‌elektonik kitap okuyucusu tek bir amaca hizmet ediyor. Cihazların ana özellikleri aynı olsa da, birbirleri arasında fark yaratan teknik detaylar bulunuyor. Bu detayları inceleyerek tercih yapılmasına üreticiler olanak sağlıyor. Örneğin, kimi ‌e-kitap okuyucusu ekran ışığına sahip oluyor kimisinde bu özellik bulunmuyor. ‌Kompakt boyutlara sahip ‌olsalar da ekran çözünürlükleri modele göre değişim gösteriyor. ‌Micro ‌SD desteği ve hafıza alanı da seçim aşamasında önem taşıyor. Çünkü ‌e-kitap arşivi kapasitesini bellek boyutu belirliyor. Her ‌e-kitap okuyucu çok sayıda dosya formatı destekliyor. Ürünlerin ‌detaylarını incelemek tüketiciye fayda sağlıyor. Cihazın desteklediği dosya formatlarını inceleyerek ‌e-kitap okuma programı alanında bilgi sahibi olarak tercih yapılabiliyor.

‌Trendyol ile Sayısız ‌E-Kitap

Elektronik kitaplar basılı formatlarına oranla çok daha uygun bütçelerde sunuluyor. ‌Trendyol her bir ürünü kampanya ve fırsatlarla çok daha ulaşılabilir kılıyor. Onlarca farklı e-okuyucu ve e-kitap, Trendyol'un bilgisayar tablet kategorisinde yer alıyor.