Ekin Basım Yayın Anayasa Hukukuna Giriş - Genel Esaslar Ve Türk Anayasa Hukuku 0001944709001

Satıcı :
Henüz Yorum Yazılmamış.
145 TL
Sepette %40 İndirim
87 TL
Son 2 ürün
Favorilere Ekle

ÜRÜNÜN KAMPANYALARI

8.7
Satıcı Puanı
8.7
Satıcı puanı, müşteri geri bildirimleri ve satıcının sipariş sürecindeki performansı dikkate alınarak hesaplanmaktadır.
Satıcıya Soru Sor

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.

Ürün Bilgileri

Ekin Basım Yayın Anayasa Hukukuna Giriş - Genel Esaslar Ve Türk Anayasa Hukuku

  • Birinci Kısım Anayasa Hukukunun Genel Esasları Anayasa Hukukunun Bilgi Kaynakları Anayasa Hukuku Kavramı Anayasa Kavramı Kurucu İktidar Devl Et Kavramı Devl Et Şekill Eri I : Monarşi Ve Cumhuriyet Devl Et Şekill Eri I I : Üniter Devlet-Bil Eşik Devlet Hükûmet Sisteml Eri Demokrasi Seçimler Temel Hak Ve Hürriyetler Kanunların Anayasaya Uygunluk Denetimi : Anayasa Yargısı İkinci Kısım Türk Anayasa Hukuku Osmanlı Anayasal Gelişmel Eri Cumhuriyet Dönemi Anayasal Gel İşmeleri Temel İ Lkeler Temel Hak Ve Hürriyetler Tbmm Üyelerinin Seçimi Tbmm Üyelerinin Hukukî Statüsü Tbmm'nin İç Yapısı Ve Çalışma Düz Eni Tbmm'nin Görev Ve Yetkil Eri Hükûmet Sisteminin Nitel İği Cumhurbaşkanı Yürütme Organının Düz Enleyici İşl Eml Eri Olağanüstü Hâl Yönetim Usûlü Yargı Organı Anayasa Yargısı Anayasa Değişikliği Anayasa Hukukuna Giriş Başlıklı Bu Kitap, Lisans Öğrencilerine Yönelik Olarak Hazırlanmış Bir “Ders Kitabı”Dır. O Nedenle Fazla Kalın Olmamasına Özen Gösterilmiştir. Bununla Birlikte Kitap, Gerek Anayasa Hukukunun Genel Esasları, Gerekse Türk Anayasa Hukuku Konularının Hepsini Kapsamaktadır.Bu Kitapta Konular Üniversite Birinci Sınıf Öğrencilerinin Anlayabileceği Bir Açıklıkta İşlenmiştir. Konuların Fazla Ayrıntılarına Girilmemiştir. Bu Kitapta Bazı Yeni Yöntemler Kullanılmıştır. Her Bölümde O Konuyla İlgili Bazı Ayrıntı Sayılabilecek Bilgiler, Metin İçinde Verilmek Yerine, Metinden Ayrı “Kutu”Lar İçinde Verilmiştir. Kitapta Toplam 88 Adet Kutu Vardır. Keza Metin İçinde Verilen Bilgiler, Bazı Yerlerde Ayrıca “Tablo”Lar Hâlinde Özetlenmiştir. Aynı Şekilde, Metin İçinde Yapılan Bazı Sınıflandırmalar, “Şema” Olarak Da Gösterilmiştir. Öğrenciler Bu “Kutu”Lar Sayesinde Sıkılmayacak, “Tablo” Ve “Şema”Lar Yardımıyla İse Konuları Kolayca Öğrenebileceklerdir.Kitabın Her Bölümünün Sonuna, “Daha Fazlası İçin” Başlığı Altında O Konuyla İlgili Daha Fazla Bilgi Edinmek İsteyen Öğrencilerin Bakabilecekleri Kaynaklar Verilmiştir. Yine Her Bölümün Sonuna, O Bölümde Verilen Bilgilerin Hatırlanmasını Sağlayacak “Anahtar Terimler” Sıralanmıştır. Kitaptaki Diğer Bir Yenilik De, Her Bölümün Sonuna Çoktan Seçmeli Test Usûlüyle Hazırlanmış “Sorular”In Konulmasıdır. Kitapta Toplam 170 Adet Test Sorusu Vardır. Bu Soruları Cevaplayarak Öğrenciler, O Bölümü Öğrenip Öğrenmediklerini Kendi Kendilerine Sınayabileceklerdir. Dahası Bu Test Soruları, Öğrencilerin Başta Kpss Olmak Üzere, Müfettişlik, Kaymakamlık, Hakimlik, Uzman Yardımcılığı Gibi Giriş Sınavlarına Hazırlanmalarına Yardımcı Olacaktır. Ayrıca Bazı Bölüm Sonlarında “Tartışma” Konuları Ortaya Atılmış, Bazen De, Test Sorularıyla Yetinilmemiş, “Problemler” Verilmiştir. (Tanıtım Bülteninden) Yazar:Kemal Gözler Yayınevi:Ekin Basım Yayın YayinEvi:Ekin Basım Yayın Kategori:Hukuk Basım Dili:Türkçe
  • Bu üründen en fazla 10 adet sipariş verilebilir. 10 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
  • Kampanya fiyatından satılmak üzere 5 adetten az stok bulunmaktadır.
  • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
  • Bir ürün birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Ürün liste ve detay sayfalarında tüketici memnuniyeti göz önüne alınarak fiyat avantajı, teslimat hızı, iade oranları ve genel hizmet kalitesine göre belirlenmiş puanı en yüksek satıcı görünür satıcı olur. Diğer satıcılar, ürün detay sayfasında alternatif olarak listelenirler.
Şikayet Et