"

Emniyet Malzemesi

" araması için 43 sonuç listeleniyor

Emniyet Malzemesi

Dağcıların ve tırmanma sporuyla ilgilenen herkesin öncelikli olarak ihtiyaç duyduğu malzemelerin başında emniyet ürünleri gelir. En sık tercih edilen emniyet ürünleri arasında emniyet kemeri, kask, emniyet kilidi, iniş aleti ve yardım kiti gibi malzemeler yer alır. Emniyet kemeri çeşitlerinde bulunan emniyet halkası sayesinde kolaylıkla emniyet alınabilir ve dağcılar tırmanış sırasında rahatlıkla ipe girebilir. Emniyet kemerlerinin bu özelliği, dağcıların güvende kalmasına olanak tanır ve dağcılara rahat bir tırmanış imkanı sunar. Ayarlanabilir emniyet kemerlerinde 2 farklı beden ve 3 farklı ayar tokası yer alır. Emniyet kemerleri, sağ ve sol yanlarında bulunan işaretler sayesinde rahatlıkla giyilip çıkarılabilir. Bu nedenle birçok kişi emniyet kemerlerini tercih eder. Emniyet kemerlerindeki bel ve bacak pedleri, kalın sünger malzemeden üretilir. Söz konusu kalın süngerler, daha konforlu bir deneyimi dağcılara sunar.

Dağcılar için Tasarlanan Kask Modelleri

Dağcılar ve kaya tırmanıcıları için bir diğer önemli emniyet malzemesi de kasklardır. Dağcılar için özel olarak tasarlanan kasklar, polystren köpük malzemeden imal edilir. Böylelikle kasklar, darbeleri emerek dağcılara fazladan koruma sağlar. Emniyet malzemeleri arasında önemli bir yeri olan kaskların dış yüzeyi ABS malzemeden üretilir. Böylelikle kaskın dış yüzeyinin çizilmesine de engel olunur ve kask ilk günkü görünümünü koruyabilir. Dağcılar için üretilen kasklarda 14 adet havalandırma noktası bulunur ve böylelikle kaskın içi rahatlıkla havalandırılabilir. Terleme ve benzeri olumsuz durumların rahatlıkla önüne geçilebilir. Dağcılar için özel olarak tasarlanan kaskları kullanmak da oldukça kolaydır. Öyle ki çene kısmındaki toka sayesinde kaskı, kişiler kendi bedenine göre ayarlayabilir. Kaskın üzerinde yer alan 4 adet bağlantı noktası sayesinde lamba ve benzeri aydınlatma ürünleri kaska sabitlenebilir.

İnişi Daha Güvenli Kılan Sekizli İniş Aletleri

İniş konusu, dağcılıkta en önemli konular arasında yer alır. Sekizli iniş aleti gibi teknik emniyet malzemeleri, iniş sırasında sıklıkla tercih edilir. Sekizli iniş aleti, iniş malzemeleri arasında en çok tercih edilen ürün gruplarından biridir. İniş aleti kullanmak, inişlerin daha kontrollü olmasına olanak tanır. Genellikle 100 gram civarında bir ağırlığa sahip olan iniş aletleri, 25 kN kırılma kuvvetine sahiptir. Alüminyum malzemeden imal edilen iniş aletleri, CE sertifikası ile kalitesini tüketicilere ispatlar. Sekizli iniş aletleri, artçı ve lider tırmanışı için de rahatlıkla kullanılabilir. Sekizli iniş aletinin iç bükey kısmı, daha fazla sürtünme sağlar ve daha yavaş bir iniş imkanı sağlar. Dış bükey kısım ise daha hızlı inişler için tercih edilir. Sekizli iniş aleti, çok işlevli olmaları ile bilinen emniyet malzemeleri arasındadır.

Daha Güvenli İniş İçin Patrol İniş Aletleri

Patrol iniş aletlerinde 2 adet stoper bulunur ve patrol iniş aletlerindeki bu özellik daha etkili frenleme sağlar. Patrol iniş aletlerinde yer alan aşındırma göstergesi, ipin yanlış girilmesine de engel olur. Böylelikle daha güvenli bir iniş deneyimi yaşanır. Patrol iniş aletleri sayesinde ipe girmek için emniyet kemerinden çıkmaya gerek kalmaz. Söz konusu iniş aletleri, uzun süreli kullanımlar için özel olarak tasarlanır. Patrol iniş aletleri, paslanmaz çelik ve plastik malzemelerden imal edilir. İniş aletinin ağırlığı 400 gram civarındadır. Böylelikle birçok yere rahatlıkla taşınabilir. İniş aletleri, ergonomik ve eğimli bir yapıya sahiptir. CE standardına uyan patrol iniş aletleri, ortalama 130 kilogramlık ağırlıkları taşıyabilir. Sağlam yapıları ile bilinen patrol iniş aleti çeşitleri, uzun yıllar boyunca güvenle kullanılabilir. Trendyol sayesinde tırmanış ürünleri ve emniyet malzemeleri uygun fiyatlarla satın alınabilir.

Yukarı Çık