"

Emzirme Atleti

" araması için 183 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Emzirme Atleti

Emzirme kıyafetleri, annelerin doğumdan sonra başlayan yoğun ve yorucu geçen günlerini kolaylaştırmak amacıyla tasarlanmış fonksiyonel giysilerden oluşuyor. Emzirme dönemi boyunca, bebeği her ortam ve durumda kolayca emzirebilmeyi sağlayan emzirme atleti, pratik ve konforlu bir kullanım imkanı sunuyor.

Emzirme Atleti Özellikleri

Emzirme sırasında sıradan bir atlet ve sütyen kullanımı, emzirmeyi oldukça zorlaştırıyor. Atleti çıkarmak ya da yukarı çekmek gerekeceği için bu durum annenin, bebeği rahatsız bir pozisyonda emzirmesine sebep oluyor. Özellikle uzun süren emzirme seansları ve ev dışında emzirme durumunda mutlaka özel emzirme giysileri kullanmak gerekiyor. Anneler için tasarlanmış iç giyim ürünlerinden biri olan emzirme atleti, göğüs kısmında yer alan klips yardımıyla açılıp kapanabilen pencereler sayesinde emzirme kolaylığı sağlıyor.

Göğüs bölgesi sütyen formunda olan emzirme atletinin geri kalan kısmı esnek ve pamuklu kumaştan oluşuyor. Sütyen kısmı göğsü sıkmayacak şekilde tasarlanan emzirme atletleri, annenin konforlu hissetmesini sağlıyor. Emzirme atleti, evde ve dışarıda emzirmeyi kolaylaştırmasının yanı sıra vücudu toparlayıcı etkisiyle daha iyi bir görünüm elde edilmesini de sağlıyor. Ayrıca mevsim şartlarının olumsuz etkilerinden de koruyor. Kış aylarında bel ve karın bölgesini sıcak tutarken, yaz aylarında ter emici özelliği ile vücudu kuru tutuyor.

Emzirme Atleti Modelleri

Emzirme atletleri farklı tasarımlara sahip olsalar da, hepsi, aynı amaca hizmet ediyor. Bazı modellerde sütyen kısmı destekli olurken bazıları düz atlet formunda oluyor. Özellikle destekli emzirme atleti satın alırken annenin doğum sonrası bedenine uygun seçim yapması gerekiyor. Göğüs kısmı sıkan sütyenler süt kanallarının tıkanmasına sebep olabileceği için, gevşek ve vücutta iz bırakmayan modellerin tercih edilmesi tavsiye ediliyor.

Açılır kapanır göğüs cebi özelliği tüm atlet modellerinde sabit olup sütyen şekli, askı genişliği, kilit sistemi, dantel, nakış gibi süslemeler ile modeller birbirinden ayrışıyor. Emzirme atletleri genellikle en çok kullanılan iç çamaşırı renkleri olan siyah, beyaz ve ten rengi seçenekleri ile satışa sunuluyor.

Emzirme atleti modellerinde, göğüs penceresinin açılıp kapatılmasına yarayan klips, kanca ve çıtçıt olmak üzere üç farklı materyal kullanılıyor. Kilit sistemlerinin hepsi tek elle kolay açılıp kapanabilecek şekilde tasarlanmış olup en pratiği, annelerin kullanım ve el alışkanlıklarına bağlı olarak değişiyor.

Emzirme atletleri, etek ucu kalça kısmında sonlanan standart atlet uzunluğunda tasarlanıyor. Emzirme atleti çeşitlerinden biri olan emzirme bodysi ise alttan çıtçıtlı, göğsü pencereli modellerden oluşuyor. Ayrıca emzirme atletleri, sağlıklı ve konforlu kullanım düşünülerek pamuklu ve antialerjik kumaş kullanılarak üretiliyor.

Emzire Atleti Nasıl Kullanılır?

Emzirme atleti modellerinin, doğrudan çıplak ten üzerine giyilmesi gerekiyor. Emzirme atletlerinin tümü sütyen ve atlet görevi gördüğü için içine ekstra sütyen giyilmesine gerek kalmıyor.

Hamilelik atleti basit ve sade tasarımıyla oldukça kolay bir kullanım sağlıyor. Emzirme sırasında atlet sabit kalarak çıkarma ya da hareket ettirme zorluğuna sebep olmuyor. Atletin göğüs kısmında yer alan açılır kapanır kumaş parçası, klips ya da çıtçıt benzeri kilit sistemi ile vücutta kalan kısmından ayrılarak kullanılıyor. Emzirme atletinin sütyen kısmında yer alan cep, emzirme sonrası göğüs pedi kullanımını da kolaylaştırıyor. Emzirme atletleri, aşırı kilo değişimi olmadığı sürece emzirme dönemi bittikten sonra da kullanılabiliyor.

Emzirme Atleti Fiyatları

İç çamaşırı ve anne bebek giyim markaları tarafından üretilen emzirme atletleri Trendyol’un indirimli fiyatları ile emziren annelerin beğenisine sunuluyor. Emzirme atleti fiyatları marka, model ve kumaş yapısına göre farklılık gösterse de genel olarak ulaşılabilir bir aralıkta oluyor. Emzirme atletleri siyah, beyaz ve ten rengi seçenekleri ile tekli ve çoklu paketlerde satışa sunuluyor.