Ensar Neşriyat Safvetüt Tefasir / Tefsirlerin Özü (7 Cilt) - Muhammed Ali Es-sabuni 126484

Garanti BBVA’ya özel Peşin Fiyatına 6 Taksit!
Koleksiyona Ekle
Son 1 ürün
Favorilere Ekle
Ürünün Diğer Satıcıları (23)
ŞEHADET KİTAP
7.8
Tahmini Kargoya Teslim: 2 gün içinde
Kargo Bedava
Kurumsal Fatura
1.450 TL1.399 TL
KitapAbi
9.1
merchant-badge-imagemerchant-badge-image
14 saat 13 dakika içinde sipariş verirsen en geç yarın kargoda!
Kargo Bedava
Kurumsal Fatura
1.427,25 TL
kitapyol
9.2
2 saat 13 dakika içinde sipariş verirsen en geç yarın kargoda!
60 TL'ye %2 İndirim
Kargo Bedava
Kurumsal Fatura
1.433 TL
FAAL COMPANY
8.7
merchant-badge-image
14 saat 13 dakika içinde sipariş verirsen en geç yarın kargoda!
2. Ürüne %5 İndirim
Kargo Bedava
Kurumsal Fatura
1.439,90 TL
DAHA FAZLA SATICI GÖSTER

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.

Ürün Bilgileri

Ensar Neşriyat Safvetüt Tefasir / Tefsirlerin Özü (7 Cilt) - Muhammed Ali Es-sabuni

Geri Bildirim Ver
 • Yazar: Muhammed ali es-Sabuni - Yayınevi: Ensar neşriyat - Günümüz insanının çok geniş tefsirleri okumak için zaman bulamayacağını göz önünde tutan değerli tefsirci üstad muhammed ali es-Sâbûnî vâhidî’nin esbâb-I nuzûlu ile taberî, keşşâf, râzî, kurtubî, beyzâvî, ibn kesîr, el-Bahru’l-Muhît, et-Teshîl, celâleyn, ebussuûd, alusî ve kâsîmî gibi geniş ve güvenilir tefsirlerin özünü alarak çağa hitap edecek ve gençliğin ihtiyacına cevap verecek bir tefsir meydana getirmiş ve bu esere “tefsirlerin özü” anlamına gelen “safvetü’t-Tefâsîr” adını vermiştir.
 • eser okunduğunda görülecektir ki sâbûnî, gerçekten başlıca güvenilir tefsirleri taramış ve bunlardan özümlediği kur’ânî bilgilerden, yeni ve özet bir tefsir meydana getirmiştir.
 • ?br /?
 • Bu üründen en fazla 25 adet sipariş verilebilir. 25 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
 • Kampanya fiyatından satılmak üzere 5 adetten az stok bulunmaktadır.
 • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
 • Bir ürün, birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Birden fazla satıcı tarafından satışa sunulan ürünlerin satıcıları ürün için belirledikleri fiyata, satıcı puanlarına, teslimat statülerine, ürünlerdeki promosyonlara, kargonun bedava olup olmamasına ve ürünlerin hızlı teslimat ile teslim edilip edilememesine, ürünlerin stok ve kategorileri bilgilerine göre sıralanmaktadır.

Ürün Özellikleri

 • Boyut Büyük Boy
 • Basım Dili Türkçe
 • Yazar Muhammed Ali Sabuni
 • Setli/Tekil Tekil Ürün
 • Basım Yılı 2022
Geri Bildirim Ver

Safvetü't Tefasir / Tefsirlerin Özü (7 Cilt) | Ensar Yayınları

Kur’an surelerinin açıklanması sureti ile oluşturulan tefsirler, müellifinin yorumuna göre farklı görüşlere ve yorumlara sahip olabilir. Pek çok tefsir yazarına ait farklı tefsir mevcuttur. İslami okumalar yaparken bu farklara dikkat edilmesi gerekir. Safvetü't tefasir tercümesi Ensar Yayınları farkıyla okuyucusu ile buluşur.

 • Kolay ve anlaşılır dil
 • Hızlı ezber yapma olanağı
 • Güvenilir kaynaklardan sentez

Muhammed Ali Es-Sabuni’nin Tefsiri ile Yalın ve Sade Tefsir Okuması

Muhammed Ali Es-Sabuni’nin Tefsiri ile Yalın ve Sade Tefsir Okuması

Tefsir kelimesi kökü incelendiğinde sözlükte anlamı; açıklamak, beyan etmek olarak karşılık bulur. İslam dinine ait bir terimdir. Kur’an ayetlerinin açıklanması suretiyle tefsir eserleri meydana gelir. Çok farklı sayıda tefsir oluşturmuş yazarlar mevcuttur. Muhammed Ali Es-Sabuni önemli tefsir yazarlarından birisidir. Sabuni Safvetü't Tefasir adlı eseri meydana getirir. Safvetü't Tefasir özellikleri bakımından incelendiğinde pek çok ayrıntıyı içinde barındırır. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

Safvetü't tefasir 7 cilt, 7 cilt olarak ciltli şekilde karşınıza çıkar. Her cilt bütünlük içinde birbirinin devamı olarak tasarlanır. Şamua kağıt olarak basılan ürünün baskı kalitesi memnuniyet vericidir. Yaklaşık olarak 16 x 23.5 cm ölçüsündedir. Evlerde, iş yerlerinde ya da kütüphanelerde rahatlıkla kullanılabilir. Safvetü't tefasir tefsiri sade ve anlaşılır yapıdadır. 3502 sayfadan oluşan hacimli bir eserdir. Pek çok klasik tefsir kaynağının bir araya getirilerek incelenir ve sade haliyle okuyucuya sunulur. Safvetü't tefasir fiyat açısından uygun aralıktadır.

  Ensar Yayınları ile Safvetü't Tefasir’e Sahip Olma İmkanı

  Ensar Yayınları ile Safvetü't Tefasir’e Sahip Olma İmkanı

  Ensar Yayınları, din tasavvuf kategorisinden sanat kitaplarına kadar geniş bir yelpazede ürün basımı ve dağıtımı yapar. Pek çok farklı çeşitte kitap, markanın bünyesi altında piyasaya çıkar. Yılların kalitesi ve tecrübesi ile beraber yapılan yayınlar, okuyucular tarafından memnuniyetle karşılanır. Safvetü't Tefasir Ensar Yayınları tarafından özenle hazırlanır. Baskısı kalitesi ve dolgun içeriği ile göz dolduran bir yapıttır. Önemli bir eser olan bu çalışmanın çevirisi de Nedim Yılmaz ve Sadrettin Gümüş tarafından gerçekleştirilir. Çeviride ifade ve dilin kullanımı eserin okunmasına etki eder. Ensar Yayınları’nın özeni ve tecrübesi ile çevrilen eserler her zaman kaliteli ve rahat okunabilir özelliktedir. Safvetü't Tefasir oku ve anla anlayışı ile yazılarak sade ve net olması üzerine kurgulanır. Safvetü't Tefasir pek çok tefsir yazarının emeği ve ürünü olan tefsirlerin derlenerek toparlanması ile bir araya getirilir. Sabuni’nin özenli çalışması ile oluşturulan eser, sade ve güzel bir Türkçe ile çevrilerek okuyucu ile buluşur.

  Safvetü't Tefasir Fiyatları

  Safvetü't Tefasir Fiyatları

  Modern çağın hızlı hayatı içinde çok sayıda İslam aliminin yılların tecrübesi ile bir araya getirdiği tefsirlerin hepsinin okunması neredeyse imkansız hale gelir. Zaman konusunda hep bir eksiklik ve yoksunluk yaşayan günümüz insanı için Tefsirlerin Özü, nokta atışı bir eserdir. Safvetü't Tefasir Muhammed Ali Es Sabuni tarafından bu eserleri toptan okuyamayacak olan kişiler için hazırlanır. Keşşaf, Razi, Taberi gibi pek çok İslam aliminin tefsirleri baz alınarak hazırlanan eser, hepsinin harmanlanarak özümsenmesi ile oluşturulan bir yapıttır. Böylece okuyucu tek eserde onlarcasının özünü kolaylıkla alma imkanı bulur. Ensar Yayınları Safvetü't Tefasir baskısı ile çok önemli bir eseri Türkçe’ye katar. Tefsir okumaları yapan kişiler, akademik çalışmalar hazırlayanlar vb. pek çok kişi için bu çalışma bulunmaz bir kaynaktır. Safvetü't Tefasir yorumlarına göz atıldığında olumlu dönüşlerin yapıldığı görülür. Safvetü't Tefasir Türkçe olarak basıldığı için pek çok kişi tarafından rahatlıkla okunan bir eser haline gelir. Trendyol’da ürün detaylarına ve açıklamalarına ulaşabilir, cazip fiyatlar üzerinden sipariş verebilirsiniz.