İlgili Kategoriler
DAHA FAZLA GÖSTER
Marka
"

Epson Yazıcı Tarayıcı

" araması için 1347 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Epson Yazıcı Tarayıcı

 Epson Yazıcı Tarayıcı

Epson Yazıcı Tarayıcı

1942 yılında Seiko Epson Corporation adı ile kurulmuş olan Epson şirketi, 1968 yılında dünyada üretilen ilk minyatür dijital yazıcıyı üreterek piyasaya sunmuştur. Epson, eski tarihi, birikmiş tecrübeleri, uzmanlığı ve yenilikçi teknolojileri ile sektörün öncülerindendir. Köklü bir teknolojiye sahip Epson kuruluşu, son yıllarda yatırımlarını özellikle yazıcı kategorisinde ki ürünlere yönlendirmiştir. Bu sayede üstün teknolojiler ile hem kaliteli, hem ekonomik yazıcılar üretmeyi başarmıştır. Epson kalitesi ve uygun fiyatlı baskı almanıza olanak sağlayan yazıcılarının yanı sıra, kullanım esnasında yaşanabilecek herhangi bir sorun için verdiği satış sonrası hizmet desteği ile de oldukça beğeni toplamaktadır. Günümüzde artık her alanda ihtiyaç duyulan baskı teknolojisi sebebi ile yazıcılar iş yerlerinden, okullardan, kırtasiyeler ve kütüphaneler gibi toplu kullanım alanlarından çıkarak evlerimize girmiştir. Esasında telefon, tablet, usb, bilgisayar gibi pek çok dijital üründen istediğiniz görsel veya dokümanın, kâğıda birebir veya ölçeklendirerek baskısını alabilmenizi sağlayan aracının adı yazıcıdır. Ancak artık yazıcılar bu esas görevlerinin yanı sıra, fotokopi, fax, tarama gibi hizmetler de sunmaktadır. Epson tarayıcılı yazıcı kullanarak yazıcının görevinin tam tersini yaptırabilir ve elinizde ki doküman ya da görselin dijital formatta görüntüsünü bilgisayarınıza, telefon, tablet ya da usb aygıtınıza aktarabilirsiniz. Hatta wi-fi özelliği bulunan yazıcılarda doğrudan mail yoluyla talep ettiğiniz kişi, kurum veya kuruluşa da gönderebilirsiniz. Epson yazıcı tarayıcı fotokopi özelliği sunan makinalar ile de sadece çıktı almak veya bir çıktıyı dijital ortamlarınıza aktarmak dışında bir çıktının birebir aynısı ikinci bir çıktı elde ederek kopyalama yani fotokopi işlemi yapabilirsiniz. Yazıcının özelliğine göre renkli çıktı ve siyah beyaz çıktı alabilir ya da tarama yapabilirsiniz. Fotokopide de aynı durum geçerlidir ve renkli fonksiyonu olan bir yazıcı tarayıcı kullanıyorsanız renkli fotokopi çekebilirsiniz. Ancak her iki durumda da siyah beyaz fotokopi imkânınız vardır. İstediğiniz fonksiyonlara göre çeşit çeşit epson yazıcı bulabilirsiniz. Örneğin; yazıcı özelliklerine göre çift taraflı çıktı alma şansınız olabilir. Hatta yazıcınızın kâğıdı otomatik çevirmesini isteyebilir, bu durumda da kısa taraftan ya da uzun taraftan çevirmesini seçebilirsiniz. Profesyonel matbaa kuruluşları haricinde, evler, ofisler için genellikle yazıcı modelleri üç tipte olur. Mürekkep püskürtmeli yazıcı, lazer yazıcı ve nokta vuruşlu yazıcı olarak adlandırılan bu üç tipin farklı kullanım alanları ve farklı özellikleri vardır. Epson yazıcı tarayıcı hakkında merak ettiğiniz her şeyi yazımızda bulabilirsiniz.

Epson Yazıcı Tarayıcı Kategorileri

 Epson Yazıcı Tarayıcı Kategorileri

Dünya genelinde 85 şirkete sahip Epson şirketinin 81000 çalışanı vardır. Yenilikçi ve güçlü ekibi ile her geçen gün kendisini ve ürünlerini daha da geliştiren Epson, üretimi esnasında ekolojiye uygun teknolojiler kullanarak çevresini korumaktadır. Ev, iş veya fotoğraf sektörü hangi sektörde kullanacaksanız, o sektöre uygun yazıcıyı Epson ürünlerinde bulabilirsiniz. Epson yazıcı tarayıcı özelliklerinde cihazlar ile hem yazıcı, hem de tarayıcı ihtiyacınızı tek bir ürün ile karşılayabilirsiniz. Epson yazıcı tarayıcı fotokopi fax fonksiyonlarına sahip bir ürün ile istediğiniz çıktıları alabilir, dilediğiniz çıktıyı dijital ortamınıza aktarabilir, dilediğiniz çıktıların kopyasını basılı olarak oluşturabilir, bir alıcı tarafa elinizdeki belgenin aynısını gönderebilirsiniz. Bu özellikleri kullanırken renkli olarak veya siyah beyaz olarak kullanabilirsiniz. Epson yazıcılar kategori özelliklerine göre etiket yazıcı, nokta vuruşlu yazıcı, geniş formatlı yazıcı, lazer yazıcı ve mürekkep püskürtmeli yazıcı olarak adlandırılır Nokta vuruşlu yazıcılar tarihin en eski yazıcı modellerindendir. Nokta vuruşlu yazıcılar genellikle kurumlar tarafından, çok sayıda baskı alınan bölümlerde ve idarelerde kullanılır. Lazer ve mürekkep püskürtmeli yazıcılara kıyasla renk açısından ve kalite açısından kısmen daha zayıf olarak ifade edilebilir. Lazer yazıcılar baskı esnasında toner kullanarak çalışır. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar ise, adından da anlaşıldığı gibi kâğıda mürekkep püskürterek çalışan yazıcı modelleridir. Tarihi keşif sırası; öncelikle nokta vuruşlu yazıcılar, ardından mürekkep püskürtmeli yazıcılar ve daha sonra lazer yazıcılar olarak belirtilmektedir. Epson yenilikçi teknoloji ile ürünleri arasına ecotank yazıcıları da ilave etmiştir. Temelinde çoğu yazıcıdan farklı bir çıktı alma prensibine sahip bu yazıcılar kartuş yerine tank kullanımına sahiptirler. Oldukça ekonomik olan ecotank yazıcılar sayesinde kartuş değiştirme zahmeti olmadan maliyeti uygun, kullanımı kolay kaliteli ve mürekkep baskılı çıktılar almanız artık hayal değil. Büyük bir mürekkep tankına sahip bu yazıcılar arasında, tanktaki mürekkep bitene kadar üç yıllık çıktı alabileceğiniz özellikte yazıcılar da bulunmaktadır. Geniş formatlı yazıcılar ise büyük ebatlarda kâğıtlara çıktı almanızı sağlayan yazıcı türleridir. Bu yazıcı kategorisinde de yenilikçi çözümler sunan reçine mürekkepli geniş formatlı yazıcılar gibi yazıcılar ile karşımıza çıkan Epson, kumaşa baskı alabilen yazıcılara kadar pek çok alanda ihtiyacınıza cevap verebilecek güçtedir. Aradığınız yazıcı, tarayıcı, fotokopi ve fax fonksiyonlarına sahip ürünü Epson çeşitleri arasından rahatlıkla seçebilir, kaliteli ve ekonomik çözümler ile kendinize ve bütçenize iyilik yapabilirsiniz.

Epson Yazıcı Tarayıcı Çeşitleri

 Epson Yazıcı Tarayıcı Çeşitleri

Epson yazıcı tarayıcı çeşitleri arasından dilediğiniz ürünün teknik özelliklerini okuyarak ihtiyacınızı karşılayıp karşılamayacağını anlayabilirsiniz. Epson yazıcı l3150 uzun adı ile Epson Tanklı L3150 Mürekkepli Tanklı Yazıcı ürününün teknik özelliklerine baktığımızda ilk olarak tanklı bir mürekkep püskürtmeli yazıcı olduğunu görebiliyoruz. Baskı, fotokopi, tarama ve marjsız fotoğraf baskısı özellikleri ile 3'ü 1 arada EcoTank yazıcısı olan bu Epson l3150 yazıcı, şık ve kompakt bir tasarıma sahiptir. Mobil baskı özelliği, wi-fi direct özelliği ve verimli teknolojisi ile ön planda duran bir yazıcı çeşididir. Kartuşsuz olan bu mürekkep püskürtmeli yazıcının kullanımı kolay mürekkep tankları vardır. Tanklı özelliği sayesinde ekonomik çıktılar almanıza olanak sağlar. Epson lazer yazıcı modellerine örnek olarak ise epson aculaser mx14 lazer yazici/tarayici/fotokopi ürünü verilebilir. Güvenilir baskı, tarama, fotokopi ve fakslama fonksiyonlarına sahip aculaser mx14, bir ağ üzerinden paylaşılabilir. Yüksek kaliteli kompakt bir mono yazıcıdır. Baskı çözünürlüğü 1 200 x 1 200 inç başı nokta olan bu yazıcının ısınma süresi oldukça hızlıdır ve 25 sn olarak ifade edilmiştir. Ethernet ara birimi, usb sunucusu ve usb 2.0 tip b ile bağlanabilme özelliği vardır. Tarayıcı fonksiyonunda tarama alanı yatayda 216 mm ve dikeyde 297 mm olarak ifade edilmiştir. Flatbed yani düz tarayıcı türündedir. Tarama çözünürlüğü de baskı çözünürlüğü ile aynı olup hem yatayda hem de dikeyde inç başına 1 200 noktadır. Fotokopi (kopya) çözünürlüğü ise 600 inç başına noktadır ve yatay olarak da dikey olarak da aynı çözünürlüğe sahiptir. Tek renkte, 1 dakikada 24 sayfa kopyalama kapasitesine sahiptir. Kopyalamada % 25 ila % 400 arası zoom yapma olanağı sağlamaktadır. Çok fonksiyonlu bu yazıcı tipinin faks hızı, saniyede 3 sayfa olarak ifade edilmiştir. Kâğıt formatları en genişi A4 (21,0 x 29,7 cm) formatında olmak üzere, A5 (14,8 x 21,0 cm), B5 (17,6 x 25,7 cm), zarf (C5, DL ve No. 10), ayrıca LT, LGL, EXE olarak toplamda 9 farklı seçeneğe sahiptir. Ayrıca kullanıcı tanımlı olarak çıktılar almanız da mümkündür. Kâğıt tepsisi kapasitesi 160 sayfadır ve iki farklı kâğıt tepsisi barındırmaktadır. Epson yazıcı çeşitlerinin teknik özelliklerini inceleyerek tam ihtiyacınız olan ürünü bulabilirsiniz.

Epson Yazıcı Tarayıcı Kullanımı

 Epson Yazıcı Tarayıcı Kullanımı

Epson yazıcı tarayıcıların kullanımı türlerine ve modellerine göre değişmektedir. Örneğin tanklı mürekkepli yazıcılar, bir mürekkep tankından ihtiyacı kadar mürekkebi bir hortum vasıtası ile çekerek kullanır. Epson yazıcı tarayıcı çeşitleri arasında oldukça talep edilen çeşitlerden olan ecotank yazıcılar ürünü satın aldığınızda 14 000 sayfayı basmaya yetecek kadar mürekkebe sahip olacaktır. Kolay kurulum ve kolay kullanım sağlaması ile mürekkebin kalitesi ile baskı almanıza imkân vermesiyle tanklı yazıcılar tüm ihtiyaçlarınıza güvenle cevap verebileceklerdir. Tanklı yazıcı çeşitleri tek renkli yani siyah renkli çıktı almak isteyenler için de renkli çıktı almak isteyenler için de farklı özelliklere yazıcıları Epson ürünleri arasında bulabilirsiniz. Siyah beyaz çıktılar için tek tanklı yazıcı çeşitleri yeterli gelirken, renkli çıktı alan Epson yazıcıların tankları ise 4 farklı tank yuvasından oluşur. Siyah mürekkep, magenta (kırmızı) mürekkep, cyan (mavi) mürekkep ve yellow (sarı) mürekkep renklerinden oluşan tank yuvaları, mürekkep azaldıkça zahmetsizce doldurulabilir. Genel olarak yazıcıların kullanımında öncelikle işe, yazıcınızı tablet, bilgisayar, telefon ve benzeri cihazınıza kurarak başlayabilirsiniz. Wi – fi direct, Ethernet, mobil bağlantı, bluetooth gibi kablolu veya kablosuz yollar ile yazıcınızla bağlantı kurabilirsiniz. Epson yazıcı tarayıcı çıktı alma işlemine bağlantıyı kurduktan sonra başlayabilirsiniz. Örneğin; bilgisayardan yazıcıya erişim sağlıyorsanız, bilgisayar ekranınızdan yazıcınızın özelliğine göre; renkli ya da siyah beyaz renk seçenekleri, a4, a5, zarf, a3 gibi kâğıt ebadı seçenekleri, çift taraflı veya tek taraflı yazdırma seçenekleri, sayfa sayısı, özel sayfa aralığı gibi seçenekler karşınıza çıkacaktır. Ayrıca çıktı alacağınız kâğıdın boyutuna göre ölçeklendirme yapmak isterseniz de yine bilgisayar ekranında ilgili seçeneği görebilirsiniz. Bu seçeneklerden size en uygunlarını seçmenizin ardından çıktı alabilirsiniz. Yazıcınızın kâğıt tepsisine ilgili ebatlarda kâğıt yüklemeyi de unutmamalısınız. Tabi bu seçeneklerden yazıcınızın izin verdiği ölçüde faydalanabilirsiniz. Örneğin; sadece siyah ve beyaz çıktı alan bir yazıcıdan renkli yazıcı alamazsınız. Ya da kâğıda çift taraflı yazdırma işlemini, ancak bu fonksiyona sahip yazıcılarda kullanabilirsiniz. Aynı şekilde a3 formatında kâğıt boyutlarını yazıcınız uygun değilse kullanamazsınız. Mesela, epson a3 yazıcı tarayıcı fotokopi cihazına sahipseniz, a3 boyutlarında rahatlıkla çıktı alabilir, tarama yapabilir ya da fotokopi çekebilirsiniz.

Epson Yazıcı Tarayıcı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Epson Yazıcı Tarayıcı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Epson yazıcı tarayıcı çeşitleri hem kullanım kolaylığı, hem de mürekkep dolum kolaylığı ile önem taşımaktadır. Seçeceğiniz yazıcının kullanım kolaylığı kadar, mürekkep / kartuş ya da toner dolumunun kolaylığı da önem taşımaktadır. Kartuşlu yazıcı seçiminde tıpkı mürekkep tanklarında olduğu gibi 4 farklı renkte (siyah, kırmızı, mavi ve sarı renklerinde) kartuş içerenler vardır. Ayrıca iki farklı kartuş içerip birisinde sadece siyah, diğerinde ise üç ana renk bulunan yazıcılar da vardır. Üç ana rengi aynı kartuşta taşıyan yazıcılarda en çok kırmızı tonlarını kullanıp kırmızı rengi bitirdiyseniz ama sarı kullanılmamışsa yine de tüm kartuşu değiştirmeniz veya yeniden doldurmanız gerekmektedir. Üç ana rengin ayrı bulunduğu kartuşlarda ise bu durum geçerli değildir. Hangi renginiz bittiyse o rengin kartuşunu değiştirebilir veya yeniden doldurabilirsiniz. Bu sebeple yazıcı seçiminizde bu özelliğe dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Epson renkli yazıcı tarayıcı ürünleri kartuşlu mürekkep püskürtmeli, tanklı mürekkep püskürtmeli, lazerli, nokta vuruşlu yazıcılar gibi çeşitli modellerde bulunabilir. Bu modeller arasında seçim yaparken kullanacağınız alanı göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Örneğin tasarımcı, grafiker, fotoğrafçı ve diğer benzeri meslekler gibi oranla ve sayıca daha fazla renkli çıktı hatta görsel baskısı alıyorsanız nokta vuruşu yazıcı yerine mürekkep püskürtmeli bir yazıcı seçmeye özen göstermelisiniz. Çünkü görüntü kalitesi bakımından en sağlıklı ve en canlı baskılar mürekkep püskürtmeli yazıcılardan çıkar. Mürekkep püskürtmeli yazıcıların kartuş değiştirmesi size zor geliyor ve kartuşları hızla tüketiyorsanız tanklı mürekkep püskürtmeli yazıcılar tercih etmelisiniz. Epson, tanklı yazıcıları tam da bu sebeple üretmiş ve mürekkepte oldukça yüksek oranlarda tasarruf etmenizi sağlamıştır. Yazıcınızı seçerken ihtiyacınız olan fonksiyonları düşünmelisiniz. Çift taraflı yazma fonksiyonu, fotokopi çekme fonksiyonu, tarama fonksiyonu, fax alıp gönderme fonksiyonu, bluetooth üzerinden yazdırma gibi fonksiyonlar ve daha birçok özellik her yazıcıda bulunan özellikler değildir. Bu sebeple yazıcınızı seçerken fonksiyonlarına ayrıca kâğıt formatlarına, çözünürlük kalitesine dikkat etmelisiniz. İş yerinde ya da kırtasiye, kütüphane okul gibi kurumlarda, ağırlıklı siyah beyaz çıktı alınan yerlerde tonerli lazer yazıcılar kullanılır. Daha fazla çıktı alınan, hızlı çıktı ihtiyacı olan yerlerde ise nokta vuruşlu yazıcılar tercih edilir. Yazıcı seçiminde bunları göz önünde bulundurmalısınız.

Epson Yazıcı Tarayıcı Kullanım Avantajları

Epson Yazıcı Tarayıcı Kullanım Avantajları

Yazıcı kullanımı ofislerden, kırtasiyelerden evlere taşalı oldukça uzun zaman oluyor. Günün her anında baskı alma, bir baskıyı dijital ortama aktarma veya elinizde ki bir belgeyi kopyalayıp çoğaltma ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu ihtiyaçların sıklığı artmaya başladığında evinize bir Epson yazıcısı almak isteyebilirsiniz. Epson ev için ürettiği modeller ile ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek bir ürün yelpazesine sahiptir. İş yerleri, okullar ve çok sayıda çıktı alınan diğer alanlar için de Epson’un farklı ürünleri ve farklı çözümleri mevcuttur. Yine Epson, fotoğrafçılar, grafikerler, mimarlar gibi görsel baskının oldukça önemli olduğu meslek dallarına özel ürünler geliştirmiştir. Gelişmiş teknolojisi, ekolojik üretimi, uzman ekibi ve satış sonrası desteği ile Epson sektörün önde gelen firmasıdır. Epson yazıcı kullanım avantajları oldukça fazladır. Bu avantajlardan en önemlisi satış sonrası destek alabilmenizdir. Epson, ürününün arkasında durarak talep ettiğiniz desteği size vermeye her zaman hazırdır. Epson yazıcı tarayıcı yorumları ve daha önce satın almış, kullanmış kişilerin değerlendirme puanları sayesinde Epson hakkında, ürünleri ve modelleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Böylece satın almadan önce kararınızı netleştirmek için yorumlardan faydalanabilirsiniz. Epson sadece yazıcı tarayıcı fotokopi ve faks ürünlerini değil, mürekkep ürünlerini de piyasalarda müşterilerin beğenisine sunmaktadır. Epson mürekkepleri hakkında da yorumları inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz. Epson yazıcı tarayıcı fiyatları geniş bir yelpazede seyretmektedir. Ev veya iş yerlerine uygun modeller ürün fiyatlarını oldukça değiştirmektedir. Ürün kategorisi de fiyatlarda oldukça farklılığa sebep olan bir diğer faktördür. Epson yazıcı koleksiyonundan bütçenize ve ihtiyacınıza uygun bir ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Sayfamızda filtreler sayesinde sadece belirli fiyat aralığında bulunan ürünleri inceleyebilir ya da fiyatları sıralayabilirsiniz. Mürekkep püskürtmeli, tanklı, lazerli, nokta vuruşlu ya da geniş formatlı, her türde yazıcı modellerini Epson güvencesi ile bulmanız mümkündür. Hangi yazıcıya ihtiyacınız varsa o yazıcının Epson modellerini mutlaka incelemeli teknik detaylarına göz atmalısınız.