İlgili Kategoriler
Fiyat
Tıraş Bölgesi
Tip
Cinsiyet
Şarjlı Kullanım Süresi
Garanti Süresi
Garanti Tipi
Kullanım
Fiyat Geçmişi
Renk
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Erkek Tıraş Makinesi

" araması için 31 sonuç listeleniyor

Erkek Tıraş Makinesi Modelleri ile Pratik Kesim

Yıllardan beri erkeklerin en çok kullandığı kişisel bakım aletlerinden biri olarak tıraş makinelerini söyleyebilirsiniz. Erkeklerin kişisel bakımında en çok dikkat ettikleri bölgelerden olan yüz bölgesi, bir erkeğin bakımlı olup olmadığını anlayabilmenizi sağlar. Günümüzde güzellik algısı her gün değişir ve insanlar kendi bakımlarına daha çok dikkat etmeye başlayabilirler. Kadınlar kadar erkeklerinde kendisine daha iyi bakmaya çalışması, kullanılan aletlerin geliştirilmesine yol açmıştır. Eski makineler son derece geleneksel iken günümüz makineleri daha işlevsel hale getirilmiştir. Geleneksel makinelerde bir sap ve sapın başında bir bıçak bulunurdu. Sapın uçundaki bıçak sayesinde erkekler evde sakal tıraşlarını olabilirlerdi. Fakat bu bıçaklar çok keskin olduğu için tıraş edilen bölgeyi kesip kanatma olasılığını fazlaca artırmaktaydı. Günümüz teknolojisi sayesinde modern makinelere geçilmiş, erkeklerin en çok kullandığı alet konumuna yükselmiştir. Tıraş makinesinin icadı 1930 yıllarına dayanmaktadır. Tıraş makinesi sayesinde berbere gitmeye fırsat bulamayan erkekler, kendi evlerinde kendi bakımlarını yapmaya başlamıştır. Erkekler için hem tasarruflu olmuş hem de berberde sıra bekleme, vakit kaybetme gibi sıkıntıların önüne geçilmiştir. İstedikleri tarzda, zevklerine uygun kendilerine sakal ve bıyık bakımlarını yapmaya başlamışlardır. Erkeklerin çok tercih ettiği bu kişisel bakım aleti zamanla daha da geliştirilerek piyasaya sunulmuştur. Pek çok özelliği bulunan bu minik aletlerin taşınma ve şarj edilmesi pratik olduğu için erkeklere kolay kullanma imkanı tanımıştır. Tıraş makinesini almadan önce kullanım talimatını okumanız yararınıza olacaktır. Kullanım yoğunluğunuza göre alacağınız modelin şarj süresini seçmelisiniz. 30 dakikadan 6 saat ve üstüne kadar kullanabileceğiniz uzun ömürlü şarjlı olan modeller vardır. Şarjlı model istemeyen erkekler için pilli modeller de mevcuttur. Şarjlı modellerin aksine şarj etmeden sadece pilini değiştirerek kullanma imkanı sağlar.

Erkek Tıraş Makinesi Özellikleri

Erkek Tıraş Makinesi Özellikleri

Erkekler de dahil olmak üzere artık herkes kişisel bakımına çok fazla önem vermektedir. İnsanlar önem vermeye başladıkça teknolojide doğru oranda kendini geliştirmektedir. Çünkü herkes güzel ve temiz görünmek istemektedir. Sadece sakal ve bıyık olarak değil, vücudunuz içinde rahatlıkla tıraş edebileceğiniz başlıklar bulunmaktadır. Erkekler için tasarlanmış erkek tıraş makinelerinin bazı fonksiyonel özelliklerini bulunmaktadır. Tıraş makinelerini kullanırken cilt tipinizi bilmenizde fayda olacaktır. Bu durumlar sizi günlük hayatınızda kurtaracak, cildinizin daha pürüzsüz bir görünümüne kavuşmasını sağlayacaktır. Sakal, bıyık, saç, kulak, burun ya da vücut bölgeniz için hangi bölgeyi tıraş etmek istiyorsanız onu uygun bir tıraş makinesi almanız gerekmektedir. Bazı modeller de birden fazla başlık bulunur ve tek bir makinenin başlıklarını değiştirerek istediğiniz bölgeyi tıraş edebilirsiniz. Bu özellikler modeller arasında farklılık gösterir. Bölgesel olarak hizmet eden modeller de vardır. Şarjlı ya da pilli modellerden hoşlanmayan erkekler kablolu modelleri tercih edebilirler. Tıraş makinenizi çalıştırmak için şarja veya pile ihtiyaç duymazsınız. Prize takarak çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu özellikleri belirledikten sonra tıraş makinenizi nasıl kullanacağınıza karar vermelisiniz. Islak, kuru ya da hem ıslak hem kuru kullanmak isteyebilirsiniz. Bunu belirlerken cilt tipinizi göz önünde bulundurmalısınız. Bazı ciltler hassas olacağı için ona uygun bir kullanım size konfor sağlayacak, cildinizin tahriş ve kızarıklık olmasını önleyeceksiniz. Bazı tıraş makinelerinde otomatik kapanma özelliği mevcuttur. Bu da acil bir şey olduğunda makinenizi elinizden hemen bırakmanız gerektirdiği durumlarda makine kendi kendine kapanacaktır. Sizi makinenizi kapatma derdinden kurtaracak bu özellik bazı kazalara sebebiyet vermemesi için düşünülmüştür. Uzun vadeli kullanımlarda tıraş makinenizin içi kıl, ölü deri ve tozlarla birlikte kirlenmeye başlar. Makinenizi daha temiz kullanmak için düzenli olarak her tıraş sonrası temizlemelisiniz. Ayrıca erkek genital bölge traş makinesi, erkek bakım seti tıraş makinesi, erkek tıraş makinesi önerisi, erkek tıraş makinesi fiyatları, erkek tıraş makinesi tavsiye ve profesyonel erkek tıraş makinesi seçeneklerine Trendyol üzerinden göz atabilirsiniz.

Tıraş Makinesi Kullanımı

Tıraş Makinesi Kullanımı

Evinizde tıraş makinenizi kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Özellikle sürekli ustura ile tıraşını olup, ilk defa tıraş makinesi deneyecek biriyseniz eğer makinenizin cildinize alışma süreci olacaktır. Ustura gibi aletlere alışan bir cildin elektrikli makinelere alışma süreci 2-3 haftayı bulabilir. Tıraş esnasında makinenizin cildinize alışması için küçük hareketler yapabilirsiniz. Bu sayede cildinizde tahriş, çizik ve kızarıklık durumunu en aza indirebilirsiniz. Bu süre zarfında cildinize nazik davranarak, her tıraş sonrası nemlendirici ya da tıraş sonrası losyonunuzu sürmenizde fayda olacaktır. Sakallarınız çok uzunsa eğer tamamen kesmek yerine makinenizi kullanmadan önce biraz kısaltabilirsiniz. Bazı tıraş makineleri kuru bazıları ise sadece ıslak cilt için kullanıma uygun olabilir. Makinenizin özelliğini dikkate alarak yüz bölgenizi ıslak ya da kuru tutmalısınız. Islak tıraş makineniz için; tıraştan önce cildinizi su yardımıyla nemlendirin. Daha sonra kullandığınız tıraş köpüğünüzü ya da jelinizi yüzünüze uygulayarak makinenizi çalıştırabilirsiniz. Kuru tıraş makineniz için; tıraştan önce cildinizi temizleyin ve kuruması için bekleyin. Cildiniz kuruduktan sonra dairesel hareketlerle tıraşınızı olabilirsiniz. Tıraş olmadan önce makinenizin çalıştığına emin olmalısınız. Pilinin ya da şarjının yeterli miktarda olmasına özen göstermelisiniz. Tıraş makinenizi kullanırken dik bir şekilde tutmak, makinenizin bütün kılları daha elverişli almasını sağlamaktadır. Tıraş makineleri çeşitli aparatları sayesinde saç tıraşınızı da olmanızda size yardımcı olacaktır. Saç tıraşınız içinde saçlarınızın temiz olması gerekmektedir. Böylece şekil vermek sizin için daha kolay olacaktır. Makinenizi uzun süre ve temiz bir şekilde kullanmanız için tıraş makinelerine özel olarak üretilen bakım yağları ve temizleme fırçalarından satın alabilirsiniz. Bu sayede tıraş sonrası makinenize bakım yaparak istediğiniz sonuçtan daha fazla verim sağlayabilirsiniz.

Erkek Tıraş Makinesi Kullanıcı Yorumları

Erkek Tıraş Makinesi Kullanıcı Yorumları

Tıraş makineleri, size berberde tıraş oluyormuşcasına rahat bir kullanım olanağı sağlamaktadır. Hatta kendi evinizde kendi tıraşınızı istediğiniz zaman istediğiniz şekilde yapmanızı sağlar. Böylece berberden randevu alma, sıra bekleme derdine son verebilirsiniz. Tıraş makinelerinin hem kullanım kolaylığı hem de boyutlarının küçük olmasından dolayı istediğiniz her yere yanınızda götürmenize olanak sağlar. Uzun soluklu çıktığınız tatillerde başlık koruma kapağını kullanarak yanınızda taşıyıp, istediğiniz o pürüzsüz görüntüyü elde edebilirsiniz. Erkekler için evde tıraş makinesi kullanmak avantaj sağlamaktadır. Acil bir işiniz çıktığı zaman bile tıraş makinesi yardımıyla istediğiniz görüntüyü kendiniz elde edebilirsiniz. Erkeklerin en çok tercih ettiği bu elektronik aletler sayesinde zamandan tasarruf edilmesi sağlanmıştır. Kullanan erkeklerin sakal, bıyık, saç, ense ve tıraş etmek istedikleri bölgelerinin güzel sonuçlar verdiklerini söylemektedir. Sakal ve saç tıraşlarında çekme ve yolma yapmadan tıraş olabilme imkanına sahip olmuşlardır. Jilet ve ustura gibi aletlerde hemen körelme olabilmektedir. Fakat tıraş makinelerinin bıçak aparatları keskin olduğu için defalarca uygulama imkanı bulmaktadırlar. Yüksek devirli motora sahip oldukları için, sorunsuz bir tıraş keyfi sağlamaktadır. Sessiz çalışırlar ve titreşimleri en uygun şekle getirilmiştir. Tıraş makineleri küçük olduğu için elinize güzelce kavranırlar. Siz nereye hareket ettirirseniz o yöne doğru tıraş etmiş olursunuz. Ayrıca kaymayı önleyen kauçuk tutma yüzeyleri mevcuttur. Böylece simetrik bir tıraş elde edebilirsiniz. Hızlı şekilde hazırlanmanız gereken durumlarda erkek tıraş makinesi konforu ile yardımınıza koşar. Modern ve şık tasarımlarıyla, her bölgeye uygun aparatları ve ayarlanabilir kesme tarağı sayesinde tıraş olmak sizin için artık çok kolaydır. Sayfamızda bulabileceğiniz bütçenize uygun erkek tıraş makineleri, istediğiniz özellikler doğrultusunda sizleri beklemektedir.