Mutfakta Yardımcınız Essenso Düdüklü Tencere Trendyol'da!

Yemek yapmak birçok kişi için keyifli bir aktivitedir. Yemekle ilgili sunum yapan kafe ve restoran gibi işletmeler için de hassas bir iştir. Günlük bir rutin olan yemek pişirme süreci, stresi azaltır ve odaklanmaya yardımcı olur. Yemeklerinizi evde pişirmek hem ruh hem de beden sağlığı için olumlu sonuçlar doğurabilir. Evlerde ya da işletmelerde yemek yapmak için mutfakta vazgeçilmez olan gereçler vardır. Temel malzemeler arasında olan düdüklü tencere de bu gereçlerden biridir. Yapıldıkları malzemeye göre granit, teflon, çelik ve titanyum gibi çeşitlere ayrılırlar. Pişirme süresi, hem gıda türünün hem de ürünün özelliklerine göre farklılık gösterir. Çok uzun pişirme süresi isteyen tariflerde düdüklü tencere kullanmak cazip bir seçenektir. Düdüklü tencereler yemeği yüksek ısı ve yüksek basınç altında kısa sürede pişirir. Kuru fasulye ve nohut gibi baklagiller, normal tencere içinde pişirilmesi gerektiğinde bir gün önceden suda bekletilir. Düdüklü tencerede ise yiyecekler herhangi bir ön hazırlık gerektirmez ve pişirme süresi standardın yarısı kadar olur. Essenso düdüklü tencere tasarımları, şık ve dayanıklı yapılarıyla öne çıkar. Markanın sunduğu onlarca ürün lezzetli yemekleri kısa sürede yapmanızı mümkün kılar. Essenso düdüklü ürünlerde pişen yemeğin takibini yapmak da çok kolaydır. Siz de sağlıklı ve lezzetli yemekleri kısa sürede yapmak istiyorsanız Trendyol’da yer alan Essenso düdüklü tencere modelleri ile mutfağınızın keyfini yaşayabilirsiniz.

Enerji ve Zaman Tasarruflu Essenso Ürünleri

Enerji ve Zaman Tasarruflu Essenso Ürünleri

Yoğun iş temposu ve günlük hayatın koşuşturmaları arasında her zaman yemek yapmaya ayıracak yeterli vakit bulunamayabilir. Doğru gereçlerin kullanımı ile 20-30 dakika gibi kısa sürelerde de sağlıklı öğünler hazırlamak mümkündür. Dengeli bir beslenme düzeninde karbonhidratların yanında proteinlere de yer verilmelidir. Et ürünleri, pişirmesinin uzun ve meşakkatli olmasıyla çekinceler yaratır. Yüksek buhar basıncını kullanarak pişirme sağlayan düdüklü tencerelerde ise zor görünen yemekleri hazırlamak bile oldukça kolaydır. İçerisinde buharı hapseden yapısıyla besinlerin vitamin ve mineral değerlerini koruyan bu ürünlerin çalışma prensibi, suyun kaynama noktasının yükseltilmesi esasına dayanır. Basınç arttıkça yükselen suyun kaynama noktası, buhar basıncı ile 130 dereceye kadar çıkar. Bu sayede pişirilecek olan gıda, kaynama noktasına gelmeden önce basınçlı buharla yüksek ısıya maruz kalmış olur. Yüksek basınçlı su buharıyla buluşan yiyecekler çok kısa sürede sağlıklı şekilde pişer. Bu sayede yiyeceklerin ocakta kalma süresi kısalarak ciddi bir enerji ve zaman tasarrufu da elde edilir. Essenso düdüklü tencere kapağı gelişmiş teknolojisi ile yemek piştiğinde size haber verir. Böylelikle yemek pişene kadar başında beklemenize gerek kalmaz. Marka, mutfak gereçlerinde kalite ve şık tasarımlarıyla adından söz ettirir. Piyasaya sürdüğü çeşitli kapasite ve fonksiyondaki ürünlerler ile farklı kişilerin ihtiyaçlarına yanıt verir. Essenso düdüklü tencere 5 lt, 6 lt, 7 lt, 9 lt gibi seçeneklerle sunulur. Mutfakta kurtarıcı olan bu ürünler, haznelerinde yüksek buhar basıncı ve ısıyı barındırdıkları için dikkatli bir kullanım gerektirir. Birkaç basit adıma dikkat edildiğinde oldukça güvenli ürünlerdir. Pişirme mekanizmaları su üzerinden işlediği için belirtilen noktaya kadar yeterli su konulmalıdır. Suyun kaynaması ile yükselen buhara yer bırakılmalı, kapasitesinin 3’te 2’si kadar doldurulmalıdır. Ürünün kapağı doğru kapatılmalı, sızıntı olmadığından emin olunmalıdır. Eğer bir buhar sızıntısı gözleniyorsa kapakta bulunan emniyet lastiği deforme olmuş olabilir. Lastiğin deforme olması durumunda buhar dışarıya sızar ve kusursuz pişirme deneyimi elde edilemez. Birbirinden şık mutfak gereçlerinin yanı sıra ürününüzü güvenle kullanmanız için Essenso düdüklü tencere lastiği çeşitlerini de Trendyol’da bulabilirsiniz.

Hem Ergonomik Hem Güvenli Essenso Tencere Setleri

Hem Ergonomik Hem Güvenli Essenso Tencere Setleri

Düdüklü tencereler içerdikleri kademeli pişirme ayarıyla gıdaların tam kıvamında pişmesini sağlar. Isıyı her yöne eşit dağıtmalarıyla yemeğin bir kısmının çiğ kalıp bir kısmının fazla pişmesi sorununun önüne geçerler. Yeni geliştirilen ürünlerde 3 kademeli güvenlik önlemleri alınır ve kapakta 2 adet subap bulunur. Bunlardan biri yemek pişirirken kullanılırken diğeri sadece güvenlik amaçlı olup müşteri tarafından bir müdahale gerektirmez. Isının yükselmesiyle içeride biriken buharı emniyet subapından dışarı transfer eder. Gelişmiş teknolojisi olan bu ürünler, buharın sürekli olarak dışarı çıkmasını engelleyerek lezzeti arttırır. Ayrıca yapılacak yemek için herhangi bir ön hazırlık gerektirmeden pratik bir pişirme sağlar. Paslanmaz çelik gövdeleri normal kapaklarla da uyumludur ve bu sayede standart tencere olarak da kullanılabilir. Böylece hem mutfakta yer tasarrufu sağlar hem de çok fonksiyonlu bir görev üstlenir. Essenso düdüklü tencere seti farklı boyutta iki ürünü tek pakette buluşturur. Paket içeriğinde bulunan 2 farklı kapak her 2 gövdeyle de uyumludur. Böylece ister standart özelikte ister düdüklü olarak istediğiniz boyuttaki tencereyi kullanıma olanak sağlar. Pişireceğiniz besin maddelerinin miktarına göre istediğiniz boydaki ürünü kullanabilirsiniz. Tasarımlarında modern ve şık detaylar olan Essenso Touch & Cook düdüklü tencere modeli, beğenilen ve çok tercih edilen ürünler arasındadır. Bütün ocak tiplerine uygun olup ergonomik bir tasarıma sahiptir. Basınçsız, düşük basınçlı ve yüksek basınçlı olarak 3 farklı pişirme seçeneği bulunur. Kademeli pişirme ayarı besinlerin fazla pişme ve dağılma riskini ortadan kaldırır. Damak tadına göre ayarlanabilen farklı pişirme seçenekleri, gıdaların doğru ısı ve basınç ile buluşmasını sağlayarak tam kıvamında pişmiş ürünler ortaya çıkarır. Fazla pişme veya çiğ kalma gibi korkular olmadan yemek yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Mutfağın Vazgeçilmezi Essenso Düdüklü Tencere Fiyatları

Mutfağın Vazgeçilmezi Essenso Düdüklü Tencere Fiyatları

Kısıtlı vakitlerde zengin sofralar kurmanız gerektiğinde yardımınıza koşan düdüklü tencereler, mutfakta az yer kaplamaları ve bulaşık makinesinde yıkanabilmeleri ile tercih sebebi olurlar. Sebze, tavuk gibi ürünlerin haşlanmasında, reçel ve konserve yapımında sıklıkla kullanılırlar. Gıdalar, su yerine buharla temas ederek kısa sürede piştiği için sağlıklı bir alternatif olurlar. Buhar kullanarak hızla pişen gıdalar, vitamin ve minerallerini yüksek oranda korur. Bu ürünler yemeğin buharını içerisinde muhafaza ettiğinden hem mutfağınıza fazla ısının yayılmasını engeller hem de yemek kokusunu içine hapseder. Pişirme süresince kapak kapalı kaldığından yemeğin taşma, etrafa sıçrama risklerini ortadan kaldırarak mutfağınızın kirlenmesine mani olur. Essenso düdüklü tencere kullanımı kolay ve pratiktir. Mutfakta hiçbir tecrübesi olmayanların bile nefis yemekler yapmasına olanak tanıyan bu ürünler, olumsuz sonuç almakla ilgili çekinceleri ortadan kaldırır ve mutfakta zaman geçirmeyi bir tutku haline getirir. Mutfakta harikalar yaratmak isteyenlerin tercihi olan Essenso, farklı boyutlarda ve fonksiyonlarda ürün sunarak her bütçeye hitap eder. Essenso düdüklü tencere fiyatları, ürünlerin boyutlarına ve pişirme fonksiyonlarına göre değişkenlik gösterir. Özellikle kalabalık ailelerin tercihi olan Essenso Slide&Cook düdüklü tencere 7 lt geniş kapasitesi ile markanın beğeni toplayan ürünleri arasındadır. Geniş hazneli ürünlerinin yanısıra günlük kullanıma uygun olan 3.5 lt gibi küçük seçenekler de sunan markanın modern tasarımları bulunur. Marka, ürünlerinde stipling teknolojisi kullanır ve efor bakımından zorlanmayı engeller. Stipling teknolojisi, kapakların eski tipteki ürünlere nazaran az kuvvet uygulanarak ve sadece tek el kullanılarak kapanmasını sağlar. Essenso düdüklü tencere yorumları tercihinizi yaparken sizin için yol gösterici olabilir. Teknolojik fonksiyonlarıyla siz de mutfağınızda bu ürünlere yer vermek isterseniz, Trendyol’da ürünleri önceden kullanmış müşterilerin değerlendirmelerini inceleyebilirsiniz.