Farmer Life Börülce Tohumu Karnıkara 50 Adet brlc25

Satıcı : FarmerLife
14,99 TL
Koleksiyona Ekle
Favorilere Ekle

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.

Ürün Bilgileri

Farmer Life Börülce Tohumu Karnıkara 50 Adet

Geri Bildirim Ver
  • Ekim zamanı : Her mevsim, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran, Eylül, Ekim, Kasım Yetiştirme yeri : Bahçe Özelliklerine göre : Saksıda da yetişen Türüne göre : Sebze Hasat sezonu : İlkbaharda hasat, Yaz aylarında hasat, Sonbaharda hasat, Kış aylarında hasat, Dört mevsim hasat Tohum ekim Yıl boyu kapalı mekanda ekimi yapılabilir, don tehlikesi geçtikten sonra dış mekana kalıcı yerine alınabilir. Bulunduğunuz bölgeye göre don tehlikesi geçmeden 2 hafta önce iç mekanda başlatmanız yeterlidir. Önerilen ekim: Şubat başı - Mayıs sonu arası Nasıl çimlendirilir ? Kolay.7-14 gün. Erken hasat için Şubat sonundan itibaren bahar ayları boyunca tohumları ekebilirsiniz. Son donlar geçtikten 10 gün sonra dış mekâna alacağınızı hesap ederek ekim tarihini bulunduğunuz bölgeye göre belirleyin. Börülcenin yetişme toprağı, humusça zengin, drenajı yüksek ve nemli topraktır. Güneş gören, rüzgâr almayan korunaklı bir köşede kolayca yetişir. Dikimden önce toprağın hazırlanması, ekimden fideleme sürecine dek toprağın hazırlanmış toprağın dinlenmesi yerinde olacaktır. Saksılık varyetelerle, bahçe varyeteleri arasında yetiştirme açısından fark yoktur. Bahçe tipleri sırıklara sardırılmalı, bodur saksı tipleri ise gerekirse sırıkla desteklenmelidir. Ortalama 15-18 °C de tohumları hazırladığınız ekim saksısına 5 cm derine ekin. Çimlenme gerçekleşene dek toprak nemli olmalıdır. En doğrusu nemli toprağa doğrudan ekim yapmaktır. Bu şekilde fidelenen börülceler dış mekâna kalıcı yerlerine son don tehlikesi geçtikten ve toprak ısınmaya başladıktan sonra alınır. Toprak 15 günde bir sıvı gübreyle –organik- desteklenmeli börülce toprağı kurutulmadan nemli tutulmalıdır. Toprağa karıştıracağınız, kompost nem tutma kabiliyetini arttırırken, kök çevresine yayacağınız saman ya da ağaç kabukları yaz sıcaklarında hızlı buharlaşmayı engelleyecektir. Börülce kalitesini artırmak için sık sık hasat edin. Siz topladıkça o daha çok börülce verecektir. Bodur saksılık varyeteler, süs bitkisi olarak ta güzel görünüm sergilerler. Börülce yüksek oranda A ve K vitamini içeren yüksek lifli bir besindir. Bakımı ve diğer bilgiler Kolay. Börülce nemli toprak sever, ortalama 40 cm çaplı bir saksı 2 fide alabilir. Bodur olmasna rağmen sarılabileceği, piramit şekilli destek çubukları hasatı kolaylaştıracaktır. Yavaş yarayışlı Kompost hayvan gübresi, peletli gübreler ve organik gübrelerle desteklenen toprakta yetişen bitki daha bol hasat verir. Nerede yetiştirilir ? Teras, güneş gören balkonlar, saksı yetiştiriciliği, bahçe ve açık alan tarla yetiştiriciliği için uygundur.
  • Bu üründen en fazla 10 adet sipariş verilebilir. 10 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
  • Kampanya fiyatından satılmak üzere 100 adetten fazla stok sunulmuştur.
  • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
  • Bu ürün indirim kampanyasına dahil değildir.
  • Bir ürün, birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Birden fazla satıcı tarafından satışa sunulan ürünlerin satıcıları ürün için belirledikleri fiyata, satıcı puanlarına, teslimat statülerine, ürünlerdeki promosyonlara, kargonun bedava olup olmamasına ve ürünlerin hızlı teslimat ile teslim edilip edilememesine, ürünlerin stok ve kategorileri bilgilerine göre sıralanmaktadır.

Ürün Özellikleri

  • Tip Sebze Tohumları
Geri Bildirim Ver