FaworiFenomen Silikonlu Dış Cephe Boyası 2.5 lt 16s2 02224-092

İlk Yorumu Sen Yap!
Ürünü değerlendirmek için lütfen
121,96 TL106,05 TL
KARGO BEDAVA
%13
indirim
Satıcı:
8.8
Satıcı Puanı
8.8 /10
Satıcı puanı, müşteri geri bildirimleri ve satıcının sipariş sürecindeki performansı dikkate alınarak hesaplanmaktadır.
Tahmini Teslimat Tarihi: 27 - 30 Ocak
Ürün Bilgileri
Tüm Özellikleri Gör
  • 15 gün içinde ücretsiz iade.Detaylı bilgi için tıklayın
  • Bu ürün Karahisarlıyapı tarafından gönderilecektir.
  • 24 saatte kargoda fırsatı iş günlerinde geçerlidir.
  • Bu butikte indirim kuponları/kodları geçerli değildir.
  • Kampanya fiyatından satılmak üzere 10 adetten fazla stok sunulmuştur.
  • Ürün kartında gösterilen üstü çizili ilk fiyat tedarikçi tarafından beslenen perakende satış fiyatıdır.

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Sen Yap!
Ürünü değerlendirmek için lütfen

Ürün Açıklaması

ÜRÜN TANIMI Akrilik emülsiyon esaslı, nefes alan, yüksek renk dayanımı ve su iticiliğine sahip, ipek mat dokuda son kat elastik dış cephe boyasıdır.
  ÖZELLİKLERİ Dış Cephe Silikonlu Fenomen ürünü yüksek oranda silikon modifiyeli bağlayıcı içermesi sayesinde dış atmosfer şartlarına dayanıklı olup; uygulandığı yüzeylere daha iyi tutunur, güneş ışınlarına karşı yüksek düzeyde direnç gösterir ve CO2 (karbondioksit) bariyeri oluşturur.
Elastik yapısıyla, yüzeydeki 100 µm genişliğe kadar olan kılcal çatlakları kapatma özelliğine sahiptir.
Fawori Dış Cephe Silikonlu Fenomen uygulandığı yüzeylerde yayılma özelliğinden dolayı kolay sürülür ve boyama işlemi tamamlandıktan sonra dış cephelerde zarif bir doku oluşturur.
Zaman ve işçilikten tasarruf sağlar.
  UYGULANACAK YÜZEYLER Sıva, serpme sıva, tarak mozaik, silme mozaik, beton, brüt beton, betopan, MDF, OSB, rengini kaybetmiş kendini taşıyabilen eski boyalı, terasit tipi yüzeylere uygulanabilir.
  UYGULAMA Uygulama yapılacak yüzeyin sağlam, kuru, temiz ve kendini taşıyabilecek durumda olması gerekmektedir.
Varsa her türlü kir, toz, kalıp yağı ve gevşek tabakalardan arındırılmalıdır.
Beton, brüt beton, yeni sıvalı yüzeylerde priz süresi beklenmeli (28 gün), gevşek sıva tanecikleri yüzeyden raspa veya benzeri yöntemlerle temizlenmelidir.
Gerekliyse yüzey düzeltme ve tamiratları yapılmalı, Fawori Dış Cephe Silikonlu Astar uygulandıktan sonra boya işlemine geçilmelidir.
Sıcak havalarda 10.00-16.00 saatleri arasında uygulama yapılması önerilmemektedir.
Uygulamaya direk güneş ışığı alan cepheden başlanmaması, sağlıklı bir uygulama için uygulamaya gölge olan cephelerden başlanması tavsiye edilir.
Uygulama ve ürün kuruma süresi boyunca ortam ve yüzey sıcaklığının +5°C ile +30°C arasında olması ve her türlü yağış, çiğ ve dondan korunması gerekmektedir.
Ürünlerimizin, 30.06.2007 tarih 26568 no’lu İnşaat Genel Teknik Şartnamesi ’ne uygun yapılan alt yapı yüzeylerinde uygulanması gerekmektedir.
  UYARILAR İlk defa boyanacak çimento esaslı yüzeyler için Fawori Dış Cephe Macunu’na, ağırlığının %20’si kadar taze beyaz/gri çimento + su karışımı (boza kıvamında) ilave edilerek karıştırılmalıdır.
Oluşturulan karışım nemlendirilip temizliği yapılmış sıva/beton yüzeylere direkt uygulanmalıdır Eski boyalı yüzeylerde macun uygulaması yapılacaksa öncelikle yüzeye dış cephe boya astarı uygulanır.
Sonrasında macun içerisine çimento katkısı yapılmadan direkt olarak hazır macun uygulamasına geçilir.
Kullanıma hazır macunlar çatlama ve çökme yapmaması için maksimum 1 mm kalınlığında uygulanmalıdır.
1-10 mm yüzey tesviye ve düzeltme için Fawori T1 uygulanmalıdır.
25 kg Fawori T1 hazırlanırken 1 kg Lateks + 4 kg Su karışımı ile tamir harcının hazırlanması tavsiye edilir.
Çatlak uygulaması bir doğru boyunca ilerliyorsa o doğru boyunca 10 cm genişliğinde, yoğun çatlaklar varsa tüm yüzey boyunca ek yerlerinde 10 cm bini yapılarak donatı filesi uygulanmalıdır.
Donatı filesi uygulama yapılacak yüzey düzeltme ve tesviye malzeme toplam kalınlığının 1/3’ü kadar dış yüzeye yakın şekilde uygulanmalıdır.
Özellikle çimento esaslı yüzey düzeltme ve tamir macunları uygulamasından, son kat boyaya kadar geçen sürede yüzeyler aşırı çiğ ve yağıştan korunmalıdır.
Aksi takdirde yüzeyde beyaz kusmalar oluşacaktır.
Böyle bir görüntüde, yüzey bir araç yıkama fırçası ile nemlendirilerek 1 ölçek Disboxan 451 + 1 ölçek Su karışımı yüzeye uygulanmalıdır.
  İNCELTME Fırça ve rulo ile uygulamalarda, en fazla %10, püskürtme ile yapılacak uygulamalarda en fazla %5 oranında temiz su ile inceltilmelidir.
Oluşabilecek renk tonu farklılıklarının önüne geçmek için kullanılan tüm ürünlerin aynı oranda inceltilmesi gerekmektedir.
  KURUMA SÜRESİ (20°C, %65 HR’de) Dokunma kuruması: 1-2 saat Astar ve katlar arası kuruma: 6-8 saat Son kuruma: 24 saat   SARFİYAT Uygulama yapılacak yüzeyin cinsine, emiciliğine ve yapısına göre 1 Litre ile tek katta 7-12 m² arasında alan boyanabilir.
Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır
Satıcı: Karahisarlıyapı Satıcı Ünvanı: ALİ İHSAN KARAHİSARLI İletişim: Satıcının Trendyol tarafından teyit edilmiş e-posta ve iletişim adresi kayıt altındadır. Şehir: Denizli Vergi Kimlik Numarası: 33640318716