Filli Boya Betakril Dış Cephe Boyası 15 Lt 00042-15

Satıcı :
Henüz Yorum Yazılmamış.
445,88 TL
9 aya varan taksit seçenekleriyle!
Favorilere Ekle
Kuponlar

50 TL

Alt Limit 300 TL

KAZAN

ÜRÜNÜN KAMPANYALARI

7.4
Satıcı Puanı
7.4
Satıcı puanı, müşteri geri bildirimleri ve satıcının sipariş sürecindeki performansı dikkate alınarak hesaplanmaktadır.
Satıcıya Soru Sor

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.

Ürün Bilgileri

Filli Boya Betakril Dış Cephe Boyası 15 Lt

  • Bu üründen en fazla 10 adet sipariş verilebilir. 10 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
  • Kampanya fiyatından satılmak üzere 50 adetten fazla stok sunulmuştur.
  • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
  • Bu ürün indirim kampanyasına dahil değildir.

Ürün Açıklaması

Tanım akrilik kopolimer emülsiyon esaslı, pigment ve dolgusistemiyle geliştirilmiş mat, yapı son kat dış cepheboyasıdır.
Özellikleri  yüksek örtme gücüne sahip betakril,yapısında kullanılan pigmentlersayesinde uv direncine sahiptir.
Uygulandığı yüzeylere üstünaderans (yapışma) gücüyle çokiyi tutunur.
Atmosfer koşullarına,kirliliğe, güneş ışınlarına dayanıklıdır.
Uygulandığı yüzeylere yayılmaözelliğinden dolayı kolay sürülür.Zaman ve işçilikten tasarruf sağlar.Nefes alma özelliği sayesinde yüzeyde oluşan nemin dışarı çıkabilmesini sağlar.
Uygulanacak yüzeyler  sıva, serpme sıva, tarak mozaik,silme mozaik, beton, brüt beton,betopan, mdf, osb, rengini kaybetmiş kendini taşıyabilen eski boyalı,terasit tipi yüzeylere uygulanabilir.
Uygulama  uygulama yapılacak yüzeyin sağlam, kuru, temiz ve kendini taşıyabilecek durumda olması gerekmektedir.
Varsa her türlü kir, toz,kalıp yağı ve gevşek tabakalardanarındırılmalıdır.
Beton, brüt beton,yeni sıvalı yüzeylerde priz süresibeklenmeli (28 gün), gevşek sıvatanecikleri yüzeyden raspa veyabenzeri yöntemlerle temizlenmelidir.
Gerekliyse yüzey düzeltmeve tamiratları yapılmalıdır.
Betakrilastar uygulandıktan sonra boyaişlemine geçilmelidir.
Sıcak havalarda saat 10.00-16.00 arası uygulama yapılması önerilmemektedir.Gölge olan cephelerde uygulamayapılması tavsiye edilir.
Uygulamave ürün kuruma süresi boyuncaortam ve yüzey sıcaklığının +5°cile +30°c arasında olması ve hertürlü yağış, çiğ ve dondan korunması gerekmektedir.Ürünlerimizin, 30.06.2007 tarih26568 no.Lu inşaat genel teknikşartnamesine uygun yapılan altyapı yüzeylerinde uygulanmasıgerekmektedir.Detaylı uygulama, sağlık-Güvenlik-Taşıma riskleri ve önlemleri ileilgili bilgileri içeren ürün msds vetds formlarına www.Filliboya.Comadresinden ulaşabilirsiniz.
Uyarı-1  tuz kusması olan veya tuz kusmasıriskinin bulunduğu yüzeylerde sorunun çözülmesi için boya astarıöncesinde 1 ölçek disboxan 451+ 1 ölçek su karışımının fırça ileyüzeye uygulanması tavsiye edilir.
Uyarı-2  macun kullanılacak yüzeyler:Ilk defa boyanacak çimento esaslıyüzeyler için filli boya dış cephemacunu’na, ağırlığının %20’si kadar taze beyaz/gri çimento + sukarışımı (boza kıvamında) ilaveedilerek karıştırılmalıdır.
Oluşturulan karışım nemlendirilip temizliği yapılmış sıva/beton yüzeyleredirekt uygulanmalıdır eski boyalıyüzeylerde macun uygulamasıyapılacaksa tek kat dış cephe boyaastarı uygulanmalıdır.
Bu işlemitakiben macun tamiratı ve tekrarboya astarı uygulanıp boyamaişlemine geçilmelidir.
Kullanımahazır macunlar çatlama ve çökmeyapmaması için maksimum 1 mmkalınlığında uygulanmalıdır.Tamir harcı kullanılacak yüzeyler:0-10 mm yüzey tesviye ve düzeltme için filli boya stako uygulanmalıdır.
Inceltme için 1 kg filliboya stako + 4 kg su kullanılmasıönerilir.Çatlak uygulaması bir doğru boyunca ilerliyorsa o doğru boyunca10 cm genişliğinde, yoğun çatlaklar varsa tüm yüzey boyuncaek yerlerinde 10 cm bini yapılarakdonatı filesi uygulanmalıdır.
Donatıfilesi uygulama yapılacak yüzey düzeltme ve tesviye malzeme toplamkalınlığının 1/3’ü kadar dış yüzeyeyakın şekilde uygulanmalıdır.Özellikle çimento esaslı yüzeydüzeltme ve tamir macunları uygulamasından, son kat boyayakadar geçen sürede yüzeyler aşırıçiğ ve yağıştan korunmalıdır.
Aksitakdirde yüzeyde beyaz kusmalaroluşacaktır.
Böyle bir görüntüde,yüzey bir araç yıkama fırçası ilenemlendirilerek 1 ölçek disboxan451 + 1 ölçek su karışımı yüzeyeuygulanmalıdır.
Inceltme  en çok %15 oranındatemiz su ile inceltilir.
Dışcephe boyalarında yapılacak yüksek metrajlıişlerde ürünlerin aynıoranda inceltilmesine,ton farkları oluşmamasıiçin dikkat edilmelidir.
Kuruma süresi(20°c, %65 hr’de)  ilk kuruması: 1 saatikinci kat uygulama: 12 saatson kuruma: 24 saat sarfiyat  uygulama yapılacak yüzeyin cinsine, emiciliğineve yapısına göre 1 litre iletek katta, 6-10 m² arasında alan boyanabilir.
Kesinsarfiyat için kontrollünumune çalışması yapılmalıdır.
Havasız (airless)püskürtmede  basınç:140 barmeme açısı: 50 °cmeme ölçüsü (inch): 0.019”-0.021”inceltme: % 5 depolama  açılmamış ambalajında, serin ve kuru yerdedondan, direkt güneşışığından korunarak 3 yılsaklanabilir.


Şikayet Et