Filli Boya Lüx Parlak Sentetik 14 lt (ral Renkleri 1.grup) Ral 7001 TYC00194247608

Satıcı :
Henüz Yorum Yazılmamış.
- 9%
1.650,00 TL1.508 TL
Son 3 ürün
Favorilere Ekle

ÜRÜNÜN KAMPANYALARI

9.8
Satıcı Puanı
9.8
Satıcı puanı, müşteri geri bildirimleri ve satıcının sipariş sürecindeki performansı dikkate alınarak hesaplanmaktadır.
Satıcıya Soru Sor

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.

Ürün Bilgileri

Filli Boya Lüx Parlak Sentetik 14 lt (ral Renkleri 1.grup) Ral 7001

  • Bu üründen en fazla 5 adet sipariş verilebilir. 5 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
  • Kampanya fiyatından satılmak üzere 5 adetten az stok bulunmaktadır.
  • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.

Ürün Açıklaması

SentoMaXX® Lüks Parlak Sentetik Boya

Aromatik solvent ve kurşun içermeyen; uygulamada ve sonrasında rahatsız edici kokularından arındırılmış, yüksek parlaklık ve örtme gücüne sahip, sararmaya ve çizilmelere karşı maksimum dirençli, yüksek silinebilme özelliğine sahip silikon reçine esaslı son kat boyadır.

ÖZELLİKLERİ

Tüm sentetik boyaların aksine, aromatik solvent ve kurşun içermediği için, uygulanırken ve uygulama sonrasında yaşam alanlarında insan sağlığına zarar vermez. İçerdiği silikon reçine sayesinde yüksek ve kalıcı parlaklıktadır. Sararmaya karşı maksimum dirençtedir. Uygulandığı yüzeylerde mükemmel örtme ve yayılma özelliğine sahiptir. Yüksek silinebilme özelliğine sahiptir. Taramaya müsait olup, fırça izi ve akma yapmadığından, fırça ve rulo ile rahat uygulama sağlar. Kimyasal katkılar ve silikon reçine ile pürüzsüz bir yüzey oluşturur. Kuruduktan sonra dokunma temasında yüksek kayganlık hissi verir. Bu nedenle zaman içinde toz tutma ve kirlenmeye karşı maksimum dirençlidir. Darbelere, çizilmeye ve evlerde kullanılan kimyasal temizleme maddelerine içerdiği silikon reçine sayesinde maksimum dayanıklıdır.

UYGULANACAK YÜZEYLER

İç ve dış mekânlarda ahşap, demirçelik-sac, beton, brüt beton, sıva, betopan, macun, alçı, alçıpan, OSB, MDF yüzeylerde uygun astar ile güvenle kullanılır.

UYGULAMA

Uygulama yapılacak yüzeyler düzgün, sağlam, astar ve son kat boyayı taşıyabilecek durumda olmalıdır.Boya yapılacak yüzeyler, her türlü kir, pas, toz, kalıp yağı, gevşek tabakalardan temizlenmeli ve gerekli yüzey düzeltme işlemleri yapılmalıdır. Beton, brüt beton ve yeni sıvalı yüzeylerde priz sürelerine uyulmalıdır (28 gün). Eski boyalı su-solvent bazlı yüzeyler üzerine, astar uygulamasına geçilmeden önce, yüzeylerin tamamına hafif zımpara yapılması unutulmamalıdır.

Tozuma karakterli ve/veya çok emici yüzeylerde:

Kireç ve badana benzeri malzemeler gibi emici ve tozuma karakterli malzemeler tamamen temizlenerek yüzeyden uzaklaştırılmalıdır.

Yeni boyanacak ahşap yüzeyler:

Ağaç üzerindeki budaklar yakılarak ağaç reçineleri selülozik tiner ile temizlenmelidir. Daha sonra WoodMaXX® Ahşap Emprenye ile doyurulmalıdır. Bu şekilde ahşap içerisinde oluşacak mantar, küf, ahşabı tahriş eden kurt ve zararlılara karşı uzun süreli bir önlem alınmış olur. Daha sonra SentoMaXX® Sentetik Astar ile astarlama yapılır. İnce zımpara ile yüzeyi düzelttikten sonra son kat olarak SentoMaXX® Lüks Parlak Sentetik Boya uygulanabilir.

Rengini kaybetmiş veya kirlenmiş eski boyalı ahşap yüzeyler:

Yüzey ince zımpara ile temizlenmelidir. Macunlama ve zımparalama yapılan yüzey SentoMaXX® Sentetik Astar ile astarlanmalıdır. İnce zımpara ile yüzey düzeltildikten sonra SentoMaXX® Lüks Parlak Sentetik Boya ile boyanmalıdır.

Yeni boyanacak demir-çelik-sac yüzeyler:

Öncelikle yüzey üzerindeki yağ, pas ve her türlü kirlilik yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Sonra pas önleyici SentoMaXX® Antipas ile yüzeyler iki kat olarak astarlanmalıdır. Daha sonra SentoMaXX® Sentetik Astar ile astarlanmış yüzeylere zımpara ile yüzey düzeltmesi yapıldıktan sonra SentoMaXX® Lüks Parlak Sentetik Boya uygulaması yapılır. Galvanizli sac, alüminyum, bakır, çinko gibi metal yüzeyler üzerine Filli Boya Astarix uygulaması yapıldıktan sonra SentoMaXX® Lüks Parlak Sentetik Boya uygulaması yapılır.

Rengini kaybetmiş eski boyalı metal yüzeyler:

Yüzey ince zımpara ile oksidasyon tabakasından arındırılmalıdır. Paslanma belirtisi yoksa SentoMaXX® Sentetik Astar ile astarlanmalı ve daha sonra ince zımpara ile yüzey düzeltmesi yapıldıktan sonra SentoMaXX® Lüks Parlak Sentetik Boya ile boyanmalıdır.

Fırça, rulo ve püskürtme ile uygulanabilir. Rulo ve fırça ile iki kat uygulama yapılmalı, katlar arasında 24 saat beklenmelidir. Kullanılan gereçler, uygulamadan hemen sonra Filli Boya Sentetik Tiner D veya Filli Boya Sentetik Tiner ile temizlenmelidir

UYARI-1:

Uygulama esnasında ve ürünlerin tam kuruması tamamlanıncaya kadar, ortam ve yüzey sıcaklığının +5°C ile 30°C arasında olmasına dikkat edilmelidir, yüzeyler dondan korunmalıdır.

PARLAMA NOKTASI

36°C

İNCELTME

SentoMaXX® Lüks Parlak Sentetik Boya’yı rulo veya fırça ile uygulama kıvamına getirmek için %5-10 oranında Filli Boya Sentetik Tiner D ile incelterek iki kat uygulayınız. Havasız (airless) püskürtmede, Filli Boya Sentetik Tiner D ile %10 oranında inceltilerek yeterli film kalınlığı sağlanmak kaydıyla tek kat uygulanabilir. Not: SentoMaXX® Lüks Parlak Sentetik Boya, standart Filli Boya Sentetik Tiner’le de teknik olarak inceltilebilir. Ancak Filli Boya Sentetik Tiner D’de aromatik solventler minimize edildiğinden, uygulamada ve sonrasında rahatsız edici koku azalmış olur. Farklı marka tinerlerle yapılacak inceltmelerde yüzeyde kabarma, büzüşme, çatlama ve kuruma problemleri oluşabileceği unutulmamalıdır.

KURUMA SÜRESİ (20°C, % 65 HR’de)

Dokunma kuruması:3-4 saat

Katlar arası bekleme süresi:12-24 saat

Sert kuruması:24 saat

Not:Daha yüksek bağıl nem ve düşük sıcaklıkta kuruma süreleri uzayabilir. Maksimum örtücülük; bekleme süresine dikkat edildiği ve astar uygulaması yapıldığı durumlarda elde edilir.

SARFİYAT

Uygulama yapılacak yüzeyin cinsine, emiciliğine ve yapısına göre 1 Litre ile tek katta 18-20 m2 alan boyanabilir. (25±5 µm kuru film kalınlığında). Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.

Havasız (Airless) Püskürtmede

Basınç:120-140 bar

Meme açısı:50°

Meme ölçüsü (inch):0,013”

İnceltme:%10Şikayet Et