Filli Boya Momento Max Silikonlu Iç Cephe Boyası 1.25 Lt 02644-1.25

Satıcı :
Henüz Yorum Yazılmamış.
111,83 TL

Renk

Boya Ağırlığı: 1,25 lt
1,25 lt
Favorilere Ekle

ÜRÜNÜN KAMPANYALARI

7.5
Satıcı Puanı
7.5
Satıcı puanı, müşteri geri bildirimleri ve satıcının sipariş sürecindeki performansı dikkate alınarak hesaplanmaktadır.
Satıcıya Soru Sor

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.

Ürün Bilgileri

Filli Boya Momento Max Silikonlu Iç Cephe Boyası 1.25 Lt

  • Ürününüz Size ulaştığı zaman paketi Kargo Görevlisinin yanında kontrol ediniz.Bir hasar tespit etmeniz durumunda kargo görevlisine mutlaka “HASAR TESPİT RAPORU” Tutturunuz.Hasarlı kargolar için Kargo görevlileri tutanak vermekle yükümlüdür
  • Bu üründen en fazla 10 adet sipariş verilebilir. 10 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
  • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.

Ürün Açıklaması

Ürün tanımı su bazlı, silikon katkılı, emülsiyon esaslı, mat görünümlü dekoratif iç yüzey son kat boyasıdır.
Özellikleri alpina max, silikon teknolojisi ile güçlendirilerek yaratılan, yüksek dayanım gücü ve yüksek örtücülüğünün yanı sıra kendisine özel soft mat dokusu sayesinde gerçek silinme özelliğine sahip optimum bir boyadır.
Uygulandığı yüzeyle bütünleşir.
Yüksek teneffüs kabiliyetine sahiptir.
Çatlama, kabarma ve dökülme yapmaz.
Uygulama esnasında, yayılma gücü sayesinde işçilik tasarrufu sağlar.
Su bazlı olması nedeni ile rahatsız edici bir kokusu yoktur ve çevre dostudur.
Uygulanacak yüzeyler alpina max, iç cephe eski-Yeni boyalı/sıvalı tavan-Duvar, alçı, macun, alçıpan, betopan, osb, cam tekstili yüzeyler ve boyanabilir duvar kağıdı üzerine uygun astarlama işlemi tamamlandıktan sonra uygulanır.
Uygulama uygulama yapılacak yüzey her türlü kir, toz, kalıp yağı, gevşek tabakalardan arındırılarak sağlam, kuru, temiz ve kendini taşıyabilecek duruma getirilmelidir.
Beton, brüt beton, yeni sıvalı yüzeylerde priz süresi beklenmeli (28 gün), gevşek sıva tanecikleri yüzeyden raspa veya benzeri yöntemlerle temizlenmelidir.
Gerekli yüzey düzeltme ve tamiratları yapılmalıdır.
Eski boyalı (su-Solvent bazlı) yüzeylerin tamamına hafif zımpara yapıldıktan sonra astar uygulamasına geçilmelidir.
Bu yüzeylerde veya ilk defa uygulama yapılacak yeni sıvalı iç yüzeylerde alpina dönüşüm astarı veya alpina pigmentli astar kullanılmalıdır.
Alçı, kireç, badana, gaz beton gibi emici ve tozuma karakterli yüzeylerde alpina 1/7 konsantre astar veya filli boya saten alçı astarı, tek kat olarak tarama ve perdahlama yapmadan uygulanmalıdır.
Kireç üzerine direkt uygulama yapılmamalıdır.
Çok kirli yüzeylerde boyanın örtücülüğünü artırmak amacıyla 1 kat caparol kapatan leke örtücü boya uygulandıktan sonra, bir kat alpina dönüşüm astarı ile astarlanmalı ve bir veya iki kat halinde son kat boya uygulanmalıdır.
Uygulama ve ürün kuruma süresi boyunca ortam ve yüzey sıcaklığının +5°c ile +30°c arasında olmasına dikkat edilmelidir.
Ürünlerimizin, 30.06.2007 tarih 26568 no.Lu inşaat genel teknik şartnamesine uygun yapılan alt yapı yüzeylerinde uygulanması gerekmektedir.
Uyarı şeffaf astarlar: alpina silikonlu 1/7 konsantre astar veya filli boya saten alçı astarı emiciliği yüksek iç cephelerde alçı, kireç, badana, gaz beton gibi emici ve tozuma karakterli yüzeylerde; tek kat olarak tarama perdahlama yapmadan uygulanmalıdır.
Bu astarları tozuma karakteri olmayan eski boyalı (su-Solvent bazlı) yüzeylere ve glitolinli/macunlu duvar yüzeylere uyguladığınızda camımsı yüzey oluşacaktır.
Oluşan bu yüzeyler üzerine son kat boyayı 7-8 katta uygulamanıza rağmen örtücülük sorunu, çatlama ve/veya aderans problemleri yaşanabilir.
Böyle bir durumda camımsı tabaka ortadan kaldırılıncaya kadar zımpara ve kazıma işlemi devam ettirilmelidir.
Pigmentli astarlar: alpina dönüşüm astarı ham sıvalı, eski su-Solvent bazlı boyalarda duvar yüzeylerde astar/geçiş astarı olarak kullanılır.
Alçı, kireç, badana, gaz beton gibi emici ve tozuma karakterli yüzeylerde bu astarlar kullanıldığında bağlayıcısı emileceğinden yüzeyde tozuma karakterli bir görünüm oluşacak ve problem yaşanacaktır.
Macunlu yüzeyler: duvar yüzeylerde macun ile düzeltme işlemi yapılacaksa öncesinde alçı, kireç, badana, gaz beton gibi emici ve tozuma karakterli yüzeylerde şeffaf karakterli astarlar tarama perdahlama yapmadan (yukarıdan aşağı doğru rulo bir tur attırılarak) uygulanmalıdır.
Sonrasında hazır macun (alt ve son kat boyaya uygun macun ile yüzey düzeltilmelidir) uygulanmalı ve üzerine alpina pigmentli astar yapılarak son kat boyaya geçilmelidir.
Eski boya üzerine alçı uygulanacaksa yüzey mutlaka sık olarak çentiklenmelidir.
Aksi durumda uygulama yapılırsa son kat boya alçı ile dökülecektir.
Kireç ve gevşek tabaka temizliği: boya altındaki eski kendini taşıyamayacak boya tabakaları ve kireç gibi emici yüzeyler tel fırça, raspa ve/veya spiral yardımıyla temizlenmelidir.
Ya da su jeti ile maksimum 250 barı geçmeyecek şekilde ve deneme yapılarak temizlik yapılabilir.
Su jeti veya kumlama yönteminde numune ön çalışması yapılması unutulmamalıdır.
Aksi halde yüksek basınç yüzeylere zarar verecek olup, ciddi tamirat ve yüzey düzeltme işlemlerine yol açabilir.
Havasız (airless) püskürtmede basınç:120-140 bar meme açısı:50°meme ölçüsü (inch): 0.019” inceltme: %10 inceltme fırça ve rulo uygulamalarında temiz su ile %15-20 inceltilerek iki kat halinde uygulanması tavsiye edilir.
Kuruma süresi (20ºc, %65 hr’de) dokunma kuruması: 30-60 dakika katlar arası bekleme süresi: 4-6 saat son kuruma: 24 saat (daha yüksek bağıl nem ve düşük sıcaklıkta kuruma süresi uzayabilir).
Sarfiyat uygulama yapılacak yüzeyin cinsine, emiciliğine ve yapısına göre tek katta 55-80 ml/m² arasında değişir.
1 litre ile tek katta 13-18 m2 alan boyanabilir.
Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.
Şikayet Et

Bunlar da İlginizi Çekebilir