"

Flexi

" araması için 106 sonuç listeleniyor

Flexi

Köpeğinizi güvenle gezdirmek için Flexi tasmalarını tercih edebilirsiniz. Esnek şerit yapısına sahip otomatik Flexi tasmaları, mesafe sabitleme ve güçlü fren sistemiyle öne çıkar.

Köpek Tasması Çeşitleri

Köpekler için 3 temel tasma modeli vardır: Boyun, bel ve eğitim tasmaları... Boyun tasmaları köpeğin boynuna takılan tasma tipleridir ve sık tercih edilir. Bel tasmaları, köpeğin bel bölgesine takılarak kontrol edilmesini sağlar. Eğitim tasmaları ise köpeğe şartlı öğrenme yöntemini uygulamak için üretilmiştir. Flexi tasma modelleri, her köpeğin rahatça hareket etmesi için esnek yapıda üretilmiştir. Köpek için hangi tasmanın daha uygun olduğuna karar vermek gerekir. Her köpek cinsi aynı tasma türünde rahat etmeyebilir. Örneğin; geniş gövdeli ve sık tüylü bir köpek cinsi için bel tasması kullanmak doğru olmayacaktır. Çünkü bu tarz tasmalar köpeğin rahatsız olmasına neden olacaktır. Flexi, hemen her köpek cinsi için uygun tasma modelleri üretir.

Beden Yapısına Göre Boyun Tasması Seçimi

Köpeğin beden yapısına göre tasma seçimi çok önemlidir. Köpeğin boyunun ölçüsü, uygun boyun tasmasının seçilmesinde etkilidir. Flexi kayışları, boyun tasmalarına bağlanarak köpeğin esnek bir şekilde hareket etmesini sağlar. Ancak boyun tasmasının asıl amacı köpeği kontrol etmektir, gezdirmek değildir. Bu nedenle Flexi tasma çeşitleri yürümek ve kontrol etmek gibi farklı amaçlar için de özel olarak üretilmiştir. Boyu kısa olan, baş ve boyun oranları farklı köpek cinsleri için ince tasmaların kullanılması gerekir. Flexi tasmaları boynu saran, fakat sıkmayan tasarımıyla öne çıkar. Orta boydaki boyun tasmaları, orta kalınlıkta boyun ölçüsüne sahip köpekler için tercih edilir. Köpek cinslerinin büyük bir çoğunluğu orta kalınlıkta boyun ölçüsüne sahiptir. Kalın boyun tasmaları ise genelde uzun ince boyunlu köpek cinsleri için kullanılır. Flexi, farklı boyun oranlarına uygunluk sağlar.

Taşıma Kayışı Kullanımı

Flexi tasma modelleri, ayarlanabilir esnek şerit yapısına sahiptir. Flexi tasmalarıyla köpekleri gezdirmek oldukça kolaydır. 5 metre mesafe sınırına sahip Flexi tasmalar rahat bir kullanım sunar. Yavru köpekler, ilk olarak normal tasmalara alıştırıldıktan sonra güvenle Flexi tasmaları kullanılabilir. Ancak köpeğin Flexi tasma kayışıyla yönlendirilmeye alıştırılması gerekir. Birkaç günlük deneme sürecinden sonra Flexi tasmasını kullanarak rahat bir şekilde köpeği gezdirme aşamasına başlanabilir. Flexi tasmaları, hem üstün esneklik sağlar hem de köpeğin sahibine maksimum kontrol imkânı verir. Ancak yine de köpeğin Flexi tasmalarına alışma sürecinde fazla yönlendirilmemesi ve serbest hareketine izin verilmesi gerekir. Çünkü alışma sürecinde aşırı yönlendirilen bir köpek, kendini cezalandırılmış gibi hissedebilir.

Flexi Tasma Kullanımı

Her ne kadar basit bir uygulama gibi gözükse de, köpeğin tasma kullanımına alışması zaman ister. Çünkü köpek, bu aşamada kendini sınırlandırılmış hisseder. Bu nedenle doğru tasma kullanımı köpeğin fiziksel ve ruhsal sağlığı için önem taşır. Flexi tasma modelleri, hem köpeğe özgürlük hem de size yüksek kontrol şansı verir. Flexi tasmalarının kullanımı oldukça kolaydır. Flexi tasmalarıyla gezintiye çıkmadan önce tasmanın köpeğin boynuna tam olarak oturduğundan emin olunmalı ve freni kilitlenmelidir. Flexi tasmanın emniyet halkası, köpeğin boynuna paralel olarak takılmalıdır. Ardından Flexi tasmanın kancası geçirilmelidir. Bu şekilde Flexi tasması kullanıma hazır olacaktır.

Köpeği gezdirmek için Flexi tasma mutlaka kulpundan tutulmalıdır. Freni kullanmadığınız sürece şerit, otomatik olarak ileri geri hareket ederek köpek ile mesafeyi koruyacaktır. Bununla beraber köpeğinizi durdurmak istediğinizde Flexi tasmada bulununan fren düğmesine basmanız yeterli olacaktır. Flexi tasmada bulunan fren düğmesine basılı tuttuğunuz sürece köpek sizden uzaklaşamayacaktır. Flexi tasma kullanarak köpeğinizi geri çekmek istediğinizde kolunuzu tasma ile birlikte ileri doğru hareket ettirip fren düğmesine basın. Ardından kolunuzu geriye çekin. Fren düğmesini bırakıp kolunuzu ileri doğru hareket ettirdiğinizde tasma şeridi otomatik olarak geriye çekilecektir. Ayrıca Flexi tasmalarında sabit mesafe ayarını kullanarak köpeğinizi istediğiniz mesafede tutabilirsiniz. Bunu yapmak için Flexi tasmanın fren düğmesine basmalısınız. Ardından sabit fren düğmesini ileriye kaydırın. Flexi tasma mesafesi, böylece sabitlenecek ve köpek ile aranızdaki yakınlığı koruyacaktır. Sabit fren düğmesinden elinizi çekerek Flexi tasmanın köpeğe tekrar uzun mesafe vermesini sağlayabilirsiniz.

Dilediğiniz Flexi ürününe Trendyol pet shop ürünleri kategorisinde ulaşabilirsiniz.

Yukarı Çık