İlgili Kategoriler
"

Focal

" araması için 2 sonuç listeleniyor

Focal

Ses teknolojilerine ilişkin dünya çapında bir üne sahip olan ve ürettiği ürünlerle, geliştirdiği teknolojilerle dünyanın en prestijli üreticileri arasında gösterilen Focal, genel itibarıyla ses sistemi konusunda rakipsiz olarak kabul ediliyor. Hoparlörden kulaklığa, ses sistemlerinden amfilere sektörüne yönelik tüm alanlarda faaliyet gösteren marka, sağladığı konfor ve yarattığı atmosfer ile ön plana çıkıyor. Focal kullanıcılarının yaşadığı ses deneyimi benzersiz bir hale geliyor. Ses çıkışı çok yönlü bir şekilde sağlanıyor, kulaklık ya da devasa ses sistemleri fark etmeksizin kaliteli, berrak, gerçekçi ve üst düzey bir ses sunuluyor.

Focal Markasının Tarihi

Fransa merkezli bir kuruluş olan ve ünü ile çoktan küresel bir marka haline gelen Focal, oldukça köklü sayılabilecek bir tarihe sahip. 1980'li yıllarda hayata geçirilen ve ufak bir atölyeden devasa üretim tesislerine genişleyen Focal, şu an dev bir şirket yapılanması sergiliyor. Mühendislik öğrencisi iki genç arkadaş tarafından küçük bir depo benzeri yerde başlayan Focal macerası her geçen gün daha da büyüyor. Piyasaya sürülen ilk Focal ürünleri, orijinal tasarımları ve mühendislik becerileri ile adından söz ettirince başarı da kaçınılmaz oluyor. Kısa sürede hızla gelişmeye başlayan markanın 2007 yılında Fransa'daki hoparlör satışlarının %15'ini elinde bulundurduğu görülüyor.

Focal Markasına İlişkin Ürün Çeşitliliği

Focal markasına ilişkin ürünler ses teknolojilerinin her alanında bulunuyor. Kulakiçi, bluetooth ve kulaküstü kulaklıklar, hoparlörler, amfiler ve ev sinema sistemleri kategorilerinde faaliyet gösteren markanın her ürünü spesifik nitelikler barındırıyor. Focal hoparlör gerçekçi ses kalitesi sağlarken Focal ses sistemi yüksek ses çıkışı, Focal kulaklık da kişisel ve net ses deneyimi sunuyor. Ürünler, marka vizyon ve misyonunu başarı ile yansıtırken gerek tasarımları gerekse performansları ile sektörünün en başarılı örnekleri arasında gösteriliyor. Her ürün farklı ihtiyaç ve isteğe cevap vermek için geliştiriliyor, kendine has özelliklere sahip olan modeller ilgi çekiyor. 

Prestijli Marka: Focal

Sektörünün öncü kuruluşlarından biri olan Focal'ın layık görüldüğü bir başka sıfat ise prestij. Dünyanın en prestijli üreticileri arasında görülen Focal'ın marka vizyonu eşsiz bir önem taşıyor. Kablolu ya da kablosuz bağlantı olanakları, ses kalitesini arttıran teknolojik detaylar, modern dokunuşlar ile zenginleştirilmiş dış tasarımlar ve mühendislik harikası olarak görülen teknik sistem Focal marka ürünlerin genel özellikleri olarak sıralanabilir. Focal markasına ait ürünler prestij ve kalitesini aldığı ödüllerle de destekliyor. Kendi ülkesinin dışında Japonya gibi teknoloji merkezi kabul edilen ülkelerde de en prestijli yarışmalardan ödüller ile dönen Focal hoparlörlerinin kalitesi daha ilk denemede kendisini hissettiriyor. Sunulan sesin üç boyutlu, çok yönlü dağılım şeması izlemesi eşsiz bir deneyim yaşatırken isteğe bağlı olarak test edilebilecek maksimum ses çıkış gücü de hayranlıkla karşılanıyor.

Kule tipi hoparlörler, bulunduğu ortama dekoratif bir anlam katmakla birlikte adeta bir sinema salonu, konser alanı ya da oyun atmosferi yaratıyor. Film izlerken, müzik dinlerken ya da oyun oynarken alınacak keyfi daha da üst seviyelere çıkaran Focal ürünleri, sağladığı olanak ve verdiği imkanlar ile Japonya'da altın ses lakabını alıyor.

Focal Ürünlerinin Fiyatları

Focal ürünlerinin fiyatları geniş bir fiyat aralığına sahip. Bireysel ya da çoklu ses çıkış olanakları ile değişiklik gösteren fiyatlar, kullanılan teknoloji ve kontrol, bağlantı seçenekleri gibi kriterlerden etkileniyor. Ürünlerin kablolu ya da kablosuz olması, ses çıkış gücü, kanal sayısı, entegrasyon alternatifleri gibi değişkenler fiyatları büyük oranda etkiliyor. Üst düzey ses çözünürlüğü sunan Focal ürünlerinin fiyatları da kalite ve güvencesi ile birlikte artış gösteriyor. Focal ürünlerinin tamamı incelendiğinde performans sebebiyle fiyatının hakkını verdiği söylenebilir. Focal ürünleri Trendyol'da cazip avantajlarla sizleri bekliyor.