placeholder
"

Franz Kafka Kitapları

" araması için 2500 sonuç listeleniyor
Can Yayınları Milena'ya Mektuplar
Can YayınlarıMilena'ya Mektuplar
(76)
Milena'ya Mektuplar
45 TL
Sepete Git
Can Yayınları Dönüşüm
Can YayınlarıDönüşüm
14,49 TL
Sepete Git
İndigo Kitap Aforizmalar
HIZLI TESLİMAT
İndigo KitapAforizmalar
(23)
Aforizmalar
14,96 TL
Sepete Git
Koridor Yayınları Dava
Koridor YayınlarıDava
(54)
Dava
24 TL
Sepete Git

Franz Kafka Kitapları ile Farklı Bakış Açıları Kazan

Franz Kafka, 3 Temmuz 1883 yılında Prag’da dünyaya gelen bir yazardır. 20. yüzyıl Modern Alman edebiyatının önemli isimlerinden bir tanesidir. Franz Kafka, hayattayken çok az eseri yayınlandığı için yaşadığı süre zarfında tanınmış bir isim değildir. Ölümünden önce arkadaşına eserlerini yok etmesi için verir. Ancak arkadaşı eserlerini yakmak yerine yayınlar. Bunun sonucunda Franz Kafka dünyaca ünlü bir yazar haline gelir. Franz Kafka, kardeşlerini kaybetmesi sebebiyle kötü ve yalnız bir çocukluk geçirir. Bu durum eserlerinin şekillenmesinde en önemli etkendir. Eserlerinde varoluşsal sancılar, yabancılaşma ve dışlanmışlık gibi problemlerle karşılaşan karakterlere yer verir. Ekspresyonizm, diğer bir adıyla dışavurumculuk akımından etkilenmiştir. Franz Kafka romanlarına Trendyol üzerinden göz atabilirsiniz.

Eşsiz Tasarımlarıyla Zülfikar Kolye Modelleri

Eşsiz Tasarımlarıyla Zülfikar Kolye Modelleri

Franz Kafka Dönüşüm romanı, yazarın en önemli eserlerinden bir tanesidir. Kitapta ana karakterin toplum baskıları sonucu bir böceğe dönüşmesi ve sonrasında yaşadıkları anlatılır. Franz Kafka Dava romanında, ansızın tutuklanan ve suçu bildirilmeyen bir karakterin hayatındaki değişime yer verilir. Franz Kafka Şato kitabında bir kadastrocunun köye gitmesi ve köyde yaşadıkları ele alınır. Yabancılaşma ve bürokrasi gibi konulara değinilir. Franz Kafka Yargı, Satranç, Bir Köy Hekimi, Ateşçi, Akbaba romanları vardır. Yargı, bir adam ve babası arasında geçenlerin anlatıldığı bir romandır. Kendi hayatından izler taşır. Satranç, yazarın Nazizm’i ele aldığı kurmaca eseridir. Olaylar bir vapurda geçer. Bir köy hekimi romanı, hekimin hasta bir çocuğa yardım etmesi, aynı zamanda iç dünyasında yaşadığı çaresizliğin kaleme alındığı bir romandır. Ateşçi romanında, yaşadığı yasak aşk sebebiyle apar topar Amerika’ya gönderilen bir çocuğun hikayesi anlatılır. Akbaba ise on bir farklı hikayeden oluşan ve ilk hikayesinin adı Akbaba olan bir kitaptır. Franz Kafka kitaplarına Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz.

Franz Kafka’nın Ölümsüz Eserleri

Franz Kafka’nın Ölümsüz Eserleri

Franz Kafka Aforizmalar kitabı, yazarın hastalıkla boğuştuğu dönemde yazdığı küçük yazılardan oluşur. Franz Kafka eserlerinde sıklıkla rastlandığı gibi, Aforizmalar’daki kısa hikayelerde de yazarın pişmanlıkları, ailesi ve hastalık yaşamı anlatılır. Franz Kafka Ceza Sömürgesi, bir suç mekanizmasının insanların suçlu ya da suçsuz olması önemsenmeden mahkum olmasını anlatır. Dönüşüm, Şato, Milena’ya Mektuplar, Sevgili Felice’ye Mektuplar, Sisifos Söyleni ve Taşrada Düğün Hazırlıkları kitapları, Franz Kafka aşk kitaplarındandır. Franz Kafka Mektuplar, yazarın aşık olduğu kadınlara ve ailesine yazdığı mektupların derlemesidir. Milena’ya Mektuplar, Sevgili Felice’ye Mektuplar, Ottla’ya ve Aileye Mektuplar Kafka’nın mektup türünde yayınlanan kitaplardır. Franz Kafka şiir kitaplarında ve mektuplarında, yalnızlık ve Milena’ya olan aşkı vurgulanır. Kafka yalnızlığından, “Odamda günlerdir yalnızım, ziyanı yok dünyada da yıllarca yalnız değil miydim?” gibi sözlerle bahseder. Kafka’nın aşk ve şiir kitaplarını Trendyol’da inceleyebilirsiniz.

Franz Kafka Kitap Çeşitleri Trendyol’da

Franz Kafka Kitap Çeşitleri Trendyol’da

Franz Kafka kitap seti çeşitleri, yazarın en sevilen kitaplarının bir arada olduğu setlerdir. Dönüşüm, Dava, Şato, Amerika, Babaya Mektup ve Aforizmalar gibi kitaplar setlerin içinde bulunur. Amerika kitabında, Ateşçi romanında yasak aşk nedeniyle zorla Amerika’ya gönderilen çocuğun Amerika’ya vardığında yaşadıkları anlatılır. Franz Kafka Babaya Mektup, Kafka’nın babasına yazdığı ve ona yaptığı psikolojik istismarı anlattığı kırk beş sayfalık bir mektuptur. Franz Kafka seçme eserleri, yazarın birkaç romanını içerisinde bulunduran tek bir kitaptır. Franz Kafka öykülerinin tek bir kitapta toplandığı eserler bulunur. Öyküler bunlardan bir tanesidir. Bu kitap içerisinde, Dönüşüm, Ceza Sömürgesi, Hüküm, Açlık Cambazı ve Bir Köy Doktoru isimli öyküler bulunur. Açlık Cambazı’nda kafeste aç kalarak gösteri yapan bir adam anlatılır. Franz Kafka hikayelerini, mektuplarını ve romanlarını Trendyol üzerinden inceleyebilirsiniz.